Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie d40x/d200 :))) oraz o co chodzi z ekspozycją w Nikosiu

    oto link - bardzo ciekawy opis d40x by Georg N. Nyman PhD. )

    http://www.gnyman.com/NikonD40x.htm

    Jak widać ze zdjęć odnośnie rozdzielczności D200 wysiada )

    Natomiast mam serdeczną prośbę do Was - są tam dwa ciekawe zdjęcia, to trudniejsze wyszło ładnie natomiast ten banalny murek z odrobiną zieleni został na Auto tragicznie prześwietlony
    ponieważ zaś pojawiły się już ciekawe komplety d40x + 18-135 i zbliża się momen recenzji na dpreview moje pytanie jest takie - czy często zdarzają się Nikonie tego typu prześwietlenia na Auto ? (oczywiście wiem, że nie korzystacie z Auto ale może czasem przez pomyłkę ... ) )

    ps. strasznie też mi się nie podoba kolorystyka zieleni (liści) w słońcu - wcześniej już nawet ktoś tutaj coś takiego publikował - takie jakieś jaskrawe zielenidło
    Czy zieleń w jaskrawym słońcu jest zawsze taka obrzydliwa ? (ostatnie zdjęcie - aż nie mogę patrzeć choć muszę przyznać, że w jaskrawym słońcu mój kompakt też miał ostatnio, choć na całe szczęście małą, skłonność do takiej fuj-zielenizny)
    Ostatnio edytowane przez ziuteczny ; 22-05-2007 o 21:00

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co czytałem to chyba często... Ken Rockwell w swoich ustawieniach proponuje ustawić -0.7EV (chyba tak ale nie jestem pewien)...
    D700 | D40 | N50/1.8 | N35/1.8 | N18-55 | SB900

  3. #3

    Domyślnie

    Pomiar matrycowy i CW w każdym aparacie wymaga wyczucia. Przepały i niedoświetlenia zależą nie tylko od aparatu, ale także od kierunku padania światła, użytego obiektywu itp... Ale wszystkiego można się nauczyć
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Odnośnie ostrości - po co porównywać cropy 100% dwóch z czapy strzelonych fotek z D40 i D200 ? Ja nie widzę sensu.

    Odnośnie pomiaru światła - nie od dziś wiadomo, że od czasu D80 działa on kapeczkę inaczej niż wcześniej. Jedny to odpowiada, innym nie.

  5. #5

    Domyślnie

    hmm. co do zieleni: u mnie wyglada zupelnie normalnie. kwestia monitora?
    podpis nieczytelny

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •