Close

Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 83
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ogryzek Zobacz posta
    Ach więc to są te obrzydliwe, niedostępne baterie, kończące się w najmniej spodziewanym momencie które zmusiły mnie jak i Jacka_Z do porzucenia analoga Canona i przejścia na Nikona.
    O tak, baterie wredne... Ja przekopałem internet po szerokości w poszukiwaniu gripa na paluszki przez nie... Na szczęście za dużo Nikonów z tym prądem nie powstało

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pepsi90 Zobacz posta
    mały offtop.. ile zapłaciliście za swoje nikony f80? jestem ciekawy jaką cenę można uznać za korzystną? Dodatkowo widzę, że są modele, które mają na tylnej ściance wyświetlacz a inne nie... Rozumiem, że chodzi o ten bajer, który zapisuje parametry zdjęcia na kliszy? Którą opcje polecacie?
    Ja swojego kupiłem za 250 na alledrogo, ale widze, że ceny na nikony z AF podskoczyły.

    Co wy macie z tymi bateriami? Ja korzystam ze standardowych i nie narzekam. Kupiłem wraz z bateriami pół roku temu i nadal na nich robię.

  3. #43
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Byłem wtedy jeszcze studentem. Pojechałem nad morze do Łeby i była tam plaża naturystów. Szła sobie z niej...
    Mocny przykład

    F80 tylko z gripem (w zasadzie oficjalnie - batterypackiem). Cudowny wynalazek. Tylko wtedy można to ustrojstwo chwycić jak należy - bez niego sprawia wrażenie plastikowej wydmuszki, a na gripie nie ma miejsca na palce, dzięki czemu wygodne używanie obu pokręteł jest praktycznie niemożliwe. A to zacne udogodnienie wobec wydmuszek z niższej półki, jak F65 (mój pierwszy Nikon, nota bene - absolutnie okropny) który był na CR2 - przy tym CR123 to cudowne baterie.

    Tak więc grip (batterypack znaczy się) i komplet eneloopów to zacne rozwiązanie.
    Miałem też akumulatorki CR2 i CR123 wraz z przeznaczoną do obu typów ładowarką. Zakupiłem bodajże w Batimexie (niezły sklep).
    Można, jeśli ktoś chce. Ale nie wiem czy mają to nadal w ofercie - na swój komplet czekałem pół roku (chyba Chińczycy musieli to specjalnie dla mnie wyprodukować), a ja w tym czasie zdążyłem już korpus zmienić...
    Było to już z 10 lat temu. Odstąpiłem je potem komuś z forum.

  4. #44

    Domyślnie

    Też używam F80 z uchwytem na zwykłe aku i polecam takie rozwiązanie. Nie dawałem mu nawet enelopów, a komplet paluszków za 8zł, działa ok i pewnie jeszcze sporo na tym pochodzi.

  5. #45

    Domyślnie

    Nie widzę za bardzo sensu używania akumulatorków, dlatego do F601 włożyłem sobie litowe, jak bateria +-700mah wystarczała na około 15 filmów, to litowe AA w teorii powinny na około 50

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Polecam szukać z gripem, CR123 są dziadowskie niestety, a drogie niesłychanie
    Mam odmienne zdanie
    Grip a raczej baterypack czyni z tego zgrabnego i lekkiego aparatu kulfona i służy tylko do wetknięcia baterii 4x R6. CR123 kosztują po 12-16zł za komplet (2szt), mają ośmioletni termin przydatności i pozwalają zrobić kilkadziesiąt rolek filmu. Grip tylko dla ludzi z łapą jak łopata, albo przyzwyczajonych do takowego.
    D200 | FM3a | C645

  7. #47
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xMAREKx Zobacz posta
    Grip tylko dla ludzi z łapą jak łopata, albo przyzwyczajonych do takowego.


    Pozwolę sobie wsadzić łyżkę dziegciu do tego - wszystko fajnie, co kto lubi, dopóki zima nie nastanie
    Mi się już zdarzało padanie baterii litowych po DWÓCH rolkach w zimie. Nie mówiąc o tym, jak się robi fotografię nocną, z długimi czasami.
    Kiedyś baterie padły mi w połowie naświetlania klatki, przy otwartej migawce. Cyrku było co nie miara, bo nie miałem nowych. Nawet filmu się zwinąć nie dało (bo zdecydowałem że go zwinę i wywołam, jako że jestem kilka kilometrów od najbliższego miasta a jest weekend, noc i burza). Próbowałem więc wydusić nieco energii z całej garści zużytych litowców które zalegały u mnie w szafce, zwijając po pół klatki - w końcu wyciągnąłem film "na chama", ręką.
    Ot - młody byłem i głupi Przerzuciłem się na akumulatory, ale tak naprawdę od tamtej pory jestem wierny korpusom mechanicznym

    CR123 nie są takie złe, ale używam ich tylko w kompaktach, bo istnieją fajne wynalazki z (niestety) takim zasilaniem, które wychodzi często drożej niż sam aparat. Choćby mju. No ale to zżera mniej prądu niż silniki w lustrach.
    Więc jak już szukam jakichś fajnych aparatów do zabawy i funkcji notatnika, to z reguły na paluszki (więc raczej lata 80-te). Minusem są wtedy oczywiście rozmiary. Bo takiego Rolleia Prego AF, też na CR123 a wielkości paczki papierosów, nie mogę jednak odżałować - głupi byłem i się go pozbyłem...

  8. #48

    Domyślnie

    Trochę bardziej na temat
    Mam już wyczyszczonego trzeciego z kolei F80 ! Tym razem poza proszkiem do dywanów Kärchera użyłem w końcowej fazie izopropanolu i twardej szczotki do zębów. Efekt rewelacyjny i w dużo krótszym czasie ! Na koniec Pronto.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pepsi90 Zobacz posta
    mały offtop.. ile zapłaciliście za swoje nikony f80? jestem ciekawy jaką cenę można uznać za korzystną? Dodatkowo widzę, że są modele, które mają na tylnej ściance wyświetlacz a inne nie... Rozumiem, że chodzi o ten bajer, który zapisuje parametry zdjęcia na kliszy? Którą opcje polecacie?
    Właśnie kilka dni temu kupiłem mojego drugiego F80. Dałem 300 zł. Stan jest jakby nigdy nikt nie zrobił nim żadnych zdjęć, wszystko działa idealnie. I jest czarny
    Pierwszego F80 dostałem za darmoszkę od znajomego, który przesiadł się na cyfrę. Ale on jest srebrny, ma problemy z zacinającym się sterowaniem przysłoną - nie należy korzystać z podglądu głębi ostrości, bo wyskakuje Err i trzeba zmarnować klatkę, żeby go odblokować i jest srebrny.
    Co do tylnej ścianki z naświetlaniem, to model nazywa się F80s i potrafi chyba naświetlać nie tylko parametry ekspozycji pomiędzy klatkami, ale też datę i godzinę na klatce. Dla mnie to niekonieczne.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Dałem 300 zł.
    Wow... To przepłaciłeś na mój gust... Ja się zastanawiałem ostatnio, czy mój idealny z gripem i ścianką z datownikiem poszedłby za 200...
    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    ...bo wyskakuje Err i trzeba zmarnować klatkę, żeby go odblokować...
    To może być objaw padającej migawki...
    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Co do tylnej ścianki z naświetlaniem, to model nazywa się F80s i potrafi chyba naświetlać nie tylko parametry ekspozycji pomiędzy klatkami, ale też datę i godzinę na klatce. Dla mnie to niekonieczne.
    Nie, ta ścianka z datą nie nanosi parametrów. Ta od parametrów jest jakaś inna, nie widziałem jej jeszcze...

Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon F80
    By jarek76 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:00
  2. Nikon F80
    By Yoora in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 10:55
  3. Kółko nastawu do wymiany w F80. Jak?
    By kamilp in forum Serwis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 22:37
  4. Nikon F80 a Nikon F80D. Czym różni się upgrade model od pierwotnej wersji?
    By bartekyoziom in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 00:43
  5. Nikon F80 - jak sprawdzic uzywany
    By pirat in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-10-2006, 05:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •