Cytat Zamieszczone przez easy lee Zobacz posta
Jak się wsunie rurę o tej samej średnicy w kartonową, to różnicy w sztywności raczej nie powinno być. Przecież to lita, zbita tektura. Jedyna różnica, jaka mi przychodzi do głowy to magazynowanie wilgoci przez tekturę, ale nie wiem czy w przypadku studyjnego użytku ma to znaczenie.

Właśnie, nie wziąłem pod uwagę tego, że ciężarek może pomóc przy zwijaniu. Co do obciążnika, myślę żeby kupić stalowa rurkę i kawałek cienkiej pcv'ki, którą natnę i będę wciskał jako zatrzask, podobnie jak to jest w sklepowych rozwiązaniach. Wieszam na drążku, bo nie widzi mi się teraz inwestować w system, rurę alu itd, a wolałbym od razu kupić kompletny, na trzy tła.
Nie do końca rozumiem o jakim rozwiązaniu myślisz. To ma być rura o średnicy zbliżonej ale trochę mniejszej? Czy dużo mniejszej?

To drugie rozwiązanie wydaje sie na pozór atrakcyjne bo jest "samohamowne" - nie trzeba już nic więcej kombinować. I nawet działa tyle, że reologia też działa i po miesiącach rura kartonowa się odkształca. "Sprawdzone" w normalnym studio.
Teraz rury o zbliżonych średnicach - tania stalowa to byłaby z rusztowań. Jak podniesiesz taki kawałek to raczej Ci się odechce go wieszać. Zostaje aluminiowa o ściance 1,5 lub 2 mm wbrew pozorom nie będzie to drożej jak stal. Wydaje mi się, że będzie to tylko 1,5 kg wyrobu więc kwota wyjdzie niewielka. Kombinowanie z czymś innym nie ma sensu.

Pozdro
Wiesiek