Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje, że dzielnie idziesz drogą MacGywer'a, ale tutaj chyba nikt geniuszu MacGywera nie przebije i poważnej porady na takim poziomie nie będzie.
    A, poważniej: bylo tutaj powyżej kilka sensownych rad i nie chcesz ich posłuchać. Wydaje mi się, że pierwsza i podstawowa: jeżeli ma być przyjaźnie dla oczu, to w pomieszczeniu musi być jasno (im jaśniej tym lepiej), a do tego oświetlenia należy dobrać (wyregulować) jasność monitora. Jasność monitora dobieramy najprościej metodą "na białą kartkę" tzn. kładziemy na biurku lub lepiej za monitorem w płaszczyźnie ekranu białą kartkę A4 i ustawiamy biel monitora (przy wyświetlaniu na nim np. białego tła w MS Word) tak ażeby jasność obydwu płaszczyzn ( kartki i ekranu) były identyczne. Z punktu widzenia komfortu Twoich oczu to wszystko, oczywiście pomijając kwestie oddania koloru i gamma, ktore na zmęczenie oczu nie powinny mieć wpływu. Tych parametrów jednak jeżeli nie jest się MacGaiwer'em "na oko" nigdy nie powinno się regulować. Dlatego nie posiadając stosownych narzędzi (kalibratora i oprogramowania) najsensowniej jest tak jak radzili wcześnie koledzy zrobić reset monitora i oprogramowania karty do ustawień fabrycznych.
    Na koniec jeszcze jedna uwaga (której sam nie dowierzałem): nasza głowa potrzebuje około tygodnia aby prawidłowo odbierać obraz na ekranie po każdej istotniejszej zmianie parametrów monitora. Z tym czasem dostosowania to jest różnie u różnych osób. Ja np. po zmianie kalibracji dopiero po dwóch dniach byłem w stanie zaakceptować obraz na monitorze, a po tygodniu już był bardzo ładny. U każdego to jest trochę inaczej.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 27-04-2016 o 18:57

Podobne wątki

  1. problem z niedziałającym ScreenManager Pro z Eizo S2100
    By paul.g.85 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 04:33
  2. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 17:19
  3. NEC vs EIZO
    By Bradley22 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 20:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •