Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Jak to dobrze, że są testy.
    Tak długo mam tę 60, już z drugim korpusem i jak jaki głupi i naiwny nigdy bym nie
    wiedział, że często pudłuje...
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Jak to dobrze, że są testy.
    Tak długo mam tę 60, już z drugim korpusem i jak jaki głupi i naiwny nigdy bym nie
    wiedział, że często pudłuje...
    Troszkę ironizujesz. Przed zakupem poczytałem trochę , wiadomo testy testami, ale w praktyce bywa różnie , więc grzecznie zapytałem o opinię użytkowników jak wypada w praktyce.

  3. #13

    Domyślnie

    Jedyne na co mogę narzekać w 60 to szybkość, choć i tak już jest lepiej po tych wszystkich update'ach FW. Na ostrość i celność narzekać nie mogę.. Jak wiesz, że i jakieś kwiatki, owadki czasem będziesz pstrykał to odpuść sobie tą 56. To super portretówka, ale z 60 będziesz nie mniej, zadowolony.

  4. #14

    Domyślnie

    Mój problemik ( bo raczej nie problem) jest taki że 56 i 60 mają na tyle podobne ogniskowe , że traktuje je równorzędnie. Zarówno w jednym jak i drugim szkle , nie zamierzam używać ich wyróżniających cech czyli , 1,2 w 56 i zakresu makro w 60.
    Praktycznie będę fotografował w takim przedziale parametrów które są wspólne dla obydwu obiektywów , czyli odległość "portretowo-sylwetkowa" i spore przymknięcie od 4 do 8.
    Za 56/1,2 przemawia to światło tylko w moim przypadku nie chodzi o obrazek na 1,2 tylko większa sprawność układu aparat-obiektyw . 56/1,2 trochę fotgrafowałem i jest miodzio. Ale 60_tka kusi zdecydowanie lepszą ceną.

  5. #15

    Domyślnie

    56 to głównie otwarta, jak chcesz pracować w zakresie od f4 to tylko wydasz kasę.
    60 to bardzo dobre szkło, ostre od początku, pięknie rozmywa i solidnie zrobione.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  6. #16

    Domyślnie

    Właśnie. Czy 60-ka macro nie jest za ostra do portretów ? Zmniejszacie wyostrzenie ? Jeśli coś w granicach 50-60mm i na f/4-8 to moim zdaniem nawet zoom na długim końcu się dobrze sprawdzi. Tym bardziej mając stabilizację jak np. 18-55.
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  7. #17

    Domyślnie

    Ja tam lubię jak jest ostro, ja po prostu robię zdjęcia i nie zawracam sobie tym głowy..

  8. #18

    Domyślnie

    Modele mogą już nie być tak optymistycznie nastawieni jak wyjdą im na zdjęciach wszystkie niedoskonałości cery itp.

    Nie moja sprawa. Tak tylko pytam z ciekawości bo już parę razy zastanawiałem się nad tym szkłem.
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    Mój problemik ( bo raczej nie problem) jest taki że 56 i 60 mają na tyle podobne ogniskowe , że traktuje je równorzędnie. Zarówno w jednym jak i drugim szkle , nie zamierzam używać ich wyróżniających cech czyli , 1,2 w 56 i zakresu makro w 60.
    Praktycznie będę fotografował w takim przedziale parametrów które są wspólne dla obydwu obiektywów , czyli odległość "portretowo-sylwetkowa" i spore przymknięcie od 4 do 8.
    Za 56/1,2 przemawia to światło tylko w moim przypadku nie chodzi o obrazek na 1,2 tylko większa sprawność układu aparat-obiektyw . 56/1,2 trochę fotgrafowałem i jest miodzio. Ale 60_tka kusi zdecydowanie lepszą ceną.
    W takim razie dużym plusem 60-tki jest jej niewielka waga i małe wymiary, a przeszło o połowę niższa cena (używek) też jest jakimś dodatkowym bonusem .
    Dla mnie portretowo 60-tka jest bardzo przyjemna i ma ładny analogowy obrazek, podobnie zresztą jak 35/1.4.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Obiektyw macro 60 vs 90
    By Lmoska in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-11-2015, 22:46
  2. Nikkor 60/2.8D MACRO
    By zbyszekD7000 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 01:10
  3. Którą 60-tkę macro wybrać?
    By Zom53 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 11:46
  4. sigma 70 macro a nikon 60 macro
    By marszull in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-09-2008, 11:30
  5. F 401x plus 60 macro pomocy
    By manfred in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 21:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •