Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar dexterxx
    Dołączył
    12 2013
    Miasto
    Czerwionka-Leszczyny
    Posty
    15

    Question Nowa bateria zamiennik do V1 + powerbank/zasilacz?

    Hej,
    Padł mi w końcu originalny aku w V1.

    Przymierzam się do zakupu zamiennika za pół ceny oryginału - newell, liczę że będzie działać z softem 1.3 który bodajże mam. (w 1.4 zablokowano jakieś wsparcie dla nieoryginalnych aku, dobrze pamiętam?)

    Ponadto zastanawiałem się czy jest jakaś opcja na zasilacz z V1, w końcu przy gnieździe baterii jest bolec do odsłonięcia... nic więcej poza powerbankiem z newella też nie znalazłem (Newell Power Bank BP-EN15). Kto wie albo spokał się z jakimś aktywnym spoosbem zasilania aparatu? Obecnie dużo timelapsów w domu lecę i nie na rękę ciągłe wyciąganie i ładowanie, a dłuższa seria z pewnością bardziej by ucieszyła oczy...
    Zastanawiałem się też nad możliwością korzystania z powerbanku i jednoczesnego ładowania - da radę bez konfliktów? Przy czym zauważyłem, że wejście tylko 5V/1A a wydajność powerbank ma większą, więc taki zasilacz najwyżej by wydłużył życie baterii... mam rację?


    Ktoś coś?
    Ostatnio edytowane przez dexterxx ; 15-04-2016 o 07:15

  2. #2

    Domyślnie

    Wsparcie dla zamienników chyba właśniew 1.4 zablokowano, więc możesz spróbować zamiennika. V1 ma dodatkowo ograniczenie używania baterii po osiągnięciu wskaźnika zużycia poziomu 4=OLD, nie wiem jak zamiennik się sprawdza, ale ja mam jeden oryginał, który bez tak na prawdę dobrego powodu nagle mi przeskoczył na 4 i nie mogę go już używać z V1 (a z D7000 działa bez problemu i trzyma jak inny na 1).

    Co do zasilania zewnętrznego do V1 to potrzebne jest coś w tym stylu: http://www.bhphotovideo.com/c/produc...tery_with.html
    i po założeniu tej specjalnej "baterii" można go podłączyć do zewnętrznego źródła zasilania.
    Albo na oficjalnej stronie nikona: http://www.nikonusa.com/en/nikon-pro...bs-Accessories plus zasilacz: http://www.nikonusa.com/en/nikon-pro...c-adapter.html

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar dexterxx
    Dołączył
    12 2013
    Miasto
    Czerwionka-Leszczyny
    Posty
    15

    Domyślnie

    To chyba mam 1.4 albo wyjątkowego pecha, bo newell który do mnie przyszedł jest kompletnie bez reakcji w aparacie, a ładowarka też go nie akceptuje wyjątkowo szybko migając przy próbie ładowania.. :\

    To nie pakuję się w inny zamiennik: Powercam.... chyba trzeba kupić oryginał



    PS. Sprzedam moje oryginalne "padnięte" ogniwo - z tego co czytałem w D7000 będzie działać, a i mi spokojnie na 7h/2min timelapse pozwalał... grrrrrr Nikon.

Podobne wątki

  1. Nikon D750 + Bateria zamiennik ?
    By indepedente in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 14:01
  2. Nikon D7100 - nowa wersja softu v1.02
    By marti5 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 23-09-2015, 07:35
  3. d200 - bateria oryginal czy zamiennik?
    By 09071986 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 01:48
  4. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 01:19
  5. nowa bateria
    By ESOX in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-01-2007, 14:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •