Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 93
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reanoe Zobacz posta
    Hmmm a widzisz.... A nawet mi żona mówiła "O nasze wagony ruskije żeleznyje darogi". A ja, pamiętając jakie wagony tam widziałem, mówię jej "Eee nie, to chyba czeskie...." :P
    Poluję na cały skład rosyjskich wagonów w pociągu Moskwa-Nicea. Chyba z 10 sztuk sypialnych leci. W każdy piątek o 07:00 z Katowic w kierunku granicy przez Tychy jedzie więc masz szansę ale z wózkiem tak wcześnie...
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  2. #22

    Domyślnie

    Prawdopodobnie w czerwcu będę w Rassiji. Tam coś może upoluję. Parę lat temu jechałem sypialnym chyba Kijów-Petersburg na trasie Kaługa-Petersburg i nazad, ale jakoś wtedy człowiek jeszcze nie miał takich zapatrywań.
    A tak na marginesie, z kolejowych przygód, to nęci mnie kolej transsyberyjska, kiedyś to zrealizuję....

    Piątek o 7:00 powiadasz ? Muszę sprawdzić rozkład i zapolować, bo o tej godzinie człowiek robotę zaczyna, to można się trochę spóźnić i posiedzieć przy torach bez wózka
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

  3. #23

    Domyślnie

    Dzisiaj wrzucam dwa "landszafty" tematyczne.
    21. EN57, linia 139.

    22. EN57 i Elf, linia 139.

    23. EN76-003 Elf, linia 139, nowa miejscówka - nowa perspektywa.

    Nie wiem czy nie poprzesadzałem z obróbką...
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

  4. #24

    Domyślnie

    Nr 23 ma w sobie COŚ, właśnie z powodu perspektywy no i skład w zakręcie fajnie wygląda. Bardzo mi się podoba.

  5. #25

    Domyślnie

    23. Świetna ta Twoja miejscówka. Jestem kolejowym laikiem niestety. Wygląda mi to na dość ostry kolejowy zakręt. Mam rację? Czy o tylko tak z tej perspektywy?

    21 i 22 Świetne. Takie kolejowo nietypowe. Nie często widywałem.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #26

    Domyślnie

    Wychodzą Ci piekielnie ostre zdjęcia. Mój sprzęcik tak nie ostrzy 22 obłędne w kolorach, a perspektywa na łuku ciekawa. Następnym razem złap tam dłuższy skład i przed słupem trakcji będzie konkursowe foto

    BTW małe sprostowanie z rosyjskimi wagonami. Ich relacja to Moskwa-Sofia. Od 15 grudnia codziennie są w Warszawie doczepiane do polskiego składu Varsowia. Skład w Budapeszcie jest przepinany do kolejnego pociągu i jedzie przez Belgrad do Sofii. Kawał drogi pokonują każdego dnia.
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  7. #27

    Domyślnie

    Dziękuję za ciepłe słowa.
    Co do łuku, nie jest on jakiś szczególnie wielki, dopuszczalna prędkości w tym miejscu to 120km/h - ogniskowa 200mm trochę skraca tylny plan. Raczej wszystko robi perspektywa partyzanta wysadzającego pociągi . Linia przebiega po dość wysokim nasypie, takim żeby dało się przerzucić wiadukt nad ulicą. Przy tym wiadukcie są ładne, betonowe schodki z poręczą, na szczyt nasypu. Można sobie tak stanąć, żeby z poziomu szyn robić zdjęcia - nie trzeba się kłaść .
    Co do kolorystyki landszaftów - obrobione w LR po obejrzeniu paru tutoriali kolegi bieglego z forum (wątek "Jak ruszyć krajobraz") no i piękną pogoda dużo dała.
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

  8. #28

    Domyślnie

    Witaj. Tak zupełnie od siebie, to najbardziej razi ucinanie słupów trakcyjnych. Np. na 23 zwiększyć kadr lub dać troszkę w lewo i byłby komplet ale to tylko moje zdanie. Poza tym jest na co popatrzeć. Pozdrawiam

    Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

  9. #29

    Domyślnie

    Hmmmm. Fakt faktem, że prawie nie zwracam uwagi na słupy, bardziej zwracam uwagę żeby coś nie wlazło w kadr i żeby pociąg był w miarę dobrze skomponowany.
    Postaram się popracować nad tym elementem - dzięki za zwrócenie uwagi.
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

  10. #30

    Domyślnie

    Polecam edukacyjny komentarz użytkownika Jacek Z. z mojego wątku:

    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3571394

    Słupy trakcji to największa upierdliwość ale można je wykorzystać jako specyficzną bramkę.
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] sylwestrowe spotkania
    By darek_d in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 20:18
  2. [ Reportaż ] Spotkania
    By bth in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 22:17
  3. [ Przyroda ] Moje spotkania z przyrodą
    By Atum in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-06-2010, 10:57
  4. Spotkania
    By scarlet in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-08-2008, 21:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •