Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 62
  1. #31

    Domyślnie

    Mam przez weekend S20/1.4A, faktycznie waga tego kloca będzie potrafiła zmęczyć na weselu...
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    A to psikus

  2. #32

    Domyślnie

    Trafiał twój egzemplarz??

    Ja przetestowałem kilka sztuk w różnych sklepach sklepach i wszędzie AF loteria.
    Testowałem na D810 i D7100.

  3. #33

    Domyślnie

    no w przypadku sigmy oprocz jej wymiarow i ciezaru trzeba zaakceptowac tez fakt, ze wymaga regulacji. dla osob posiadajacych na wlasnosc lub dostep do usb docka to zaden problem. za to po justowaniu obiektyw odwdziecza sie niesamowita plastyka, jasnoscia, jakiej nie ma zaden inny obiektyw o tej ogniskowej i ostroscia, a takze brakiem wiekszych znieksztalcen. jak dla mnie kolejne wybitne szklo, dla ludzi, ktorzy nie chca lub nie musza przejmowac sie waga sprzetu.

  4. #34
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2015
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    122

    Domyślnie

    Dołączę się*do tematu. Akurat jestem w Canonie, ale trochę popstrykałem Nikkorem 20 1.8 i nie widzę najmniejszego sensu zakupu Sigmy. Obiektyw jest na prawdę fantastyczny i bardzo brakuje mi jego odpowiednika systemowego w Canonie. Ostatnio z 20 2.8 przerzuciłem się na 24L bo jest to mega uniwersalna ogniskowa. Jeszcze nie podjąłem decyzji ale chyba zastąpię tandem 20+35 dwudziestkączwórką. Z dwudziestkami jest tak,że są świetne, efekciarskie ale często nagle potrzebujemy coś węższego i jest problem. Mając zapięte 24mm jesteśmy w stanie jeszcze zrobić jakiś tam portret lub coś wykadrować, za to 20mm jest świetnym uzupełnieniem standardowej 35tki. Ale szczerze co raz mniej chce mi się przepinać ogniskowe, mimo,że pracuję*na 2 body...
    Nie wiem jak Sigma 20 1.4 w Nikonie pracuje, ale u mnie na 6d nie dało się jej skalibrować*bez docka w sklepie i sobie odpuściłem. Obrazek...piękny, niepowtarzalny dla obiektów fotografowanych z bliska. W porównaniu do starej Sigmy 20 1.8 to poprawa optyczna jest spora....jak i jej waga

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merida. Zobacz posta
    Nie wiem jak Sigma 20 1.4 w Nikonie pracuje, ale u mnie na 6d nie dało się jej skalibrować*bez docka w sklepie i sobie odpuściłem. Obrazek...piękny, niepowtarzalny dla obiektów fotografowanych z bliska. W porównaniu do starej Sigmy 20 1.8 to poprawa optyczna jest spora....jak i jej waga
    mi udalo sie bez problemu skalibrowac ja bez docka, natomiast z zalozenia i tak kalibruje pozniej usbdockiem, aby na body miec najczesciej mikroregulacje na 0.
    z tym fotografowaniem z bliska, to sie nie zgodze. i blisko i daleko jest super, bardzo super.

  6. #36
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2015
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    122

    Domyślnie

    Źle się wyraziłem, na blisko i daleko jest super, tylko z bliska jest taki niepowtarzalny efekt jaki daje jasne światło i szeroki kąt

  7. #37

    Domyślnie

    Też miałem ten dylemat... i wybrałem Sigme 24 1.4ART - nie żałuję

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Też miałem ten dylemat... i wybrałem Sigme 24 1.4ART - nie żałuję
    nie wiem czy dobrze pamietam, ale masz tez chyba 35mm. nie za mala roznica?

  9. #39

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon28 Zobacz posta
    nie wiem czy dobrze pamietam, ale masz tez chyba 35mm. nie za mala roznica?
    Różnica jest kolosalna. To są zupełnie dwie inne ogniskowe.

    Zobacz sobie na tą stronkę, którą podał bryk. Sprawdź różnice jaka jest przy jednym mm. Przykładowo 24-25mm

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 10-20 4-5,6 czy Nikkor 18-70 3,5-5,6
    By radek35 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-07-2014, 20:14
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 16:41
  3. 20 mm f/2,8D AF NIKKOR czy Sigma 20 F1.8 EX DG ASP RF
    By Luk10 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-12-2012, 18:52
  4. Nietypowe dylematy - Sigma 10-20 czy Nikkor 85D
    By Michał44 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 19:34
  5. nikkor 20 2.8 vs sigma 20 1.8
    By jasiu102 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •