Close

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 89

Wątek: Na lotnisku

  1. #61

    Domyślnie

    Ja z kolei myślę, że w fotografii jest miejsce zarówno na rzeczywistość (inna sprawa, że zatrzymanie czasu w miejscu do mocno rzeczywistych nie należy) jak i na oderwanie się od niej. Naturalne, nienaturalne, jak dla mnie taki podział w fotografii jest sztuczny. Co do retuszu i ręki boga to też mam swoje zdanie bo jak to nazwałeś zupełnie nowe byty można stworzyć także pędzlem makijażystki, nożyczkami, pasiastą kiecką, stanikiem typu push-up albo bjuti diszem.

  2. #62

    Domyślnie

    Make up, też musi wg. mnie być zrobiony z umiarem i smakiem, bo np. po co nakładać na młodą, piękną cerę kilogram podkładów, pomad, czy innych demonicznych, pochodzących wprost od władcy piekieł substancji ?

    Tak już na marginesie, to takie zabiegi, to jedno wielkie oszustwo, bo żenisz się Pan z cycatą blondynką, a okazuje się ona po ślubie, np. brunetką bez biustu, albo w ogóle ...
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #63

    Domyślnie

    Davidzie, gdybyśmy mieli spełniać aż tak wysokie normy jakie nam narzucasz w tym wątku to byśmy musieli zrezygnować z mydła i perfum by przyszłych kandydatek na żony nie wprowadzać w błąd odnośnie tego jak pachniemy po skręceniu 3 szafek z Ikei. Wszak nie wydzielam sam z siebie nut goździkowych i kwiatów pomarańczy do spółki z sandałowcem i paczulą.

  4. #64

    Domyślnie

    Nie no, myć się trzeba, ale jak to powiadają, najlepszy zapach, to brak zapachu, bo nawet nadroższa perfuma wylana na niedomyte ciało, to jak z przeproszeniem, przysłowiowe g*wno w lesie.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    No właśnie chodzi o to, by fotografia przedstawiała rzeczywistość, była naturalna.
    ale to tylko jedna z miliona odlamow fotografii ciezko nazwac la chappelle'a czy saudka naturalna fotografia na przyklad
    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Make up, też musi wg. mnie być zrobiony z umiarem i smakiem, bo np. po co nakładać na młodą, piękną cerę kilogram podkładów, pomad, czy innych demonicznych, pochodzących wprost od władcy piekieł substancji ?

    Tak już na marginesie, to takie zabiegi, to jedno wielkie oszustwo, bo żenisz się Pan z cycatą blondynką, a okazuje się ona po ślubie, np. brunetką bez biustu, albo w ogóle ...
    stare przyslowie mowi "nic tak pieknie nie klamie jak fotografia"
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #66

    Domyślnie

    Naturaliści, turpiści, to inna para kaloszy.

    Ja osobiście lubię wyważoną naturalność, czyli nie za wiele udziwnień i retuszu.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #67
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Uważam z całą stanowczością, że przygodę z fotografią powinno się zaczynać od fotografii analogowej.
    Ha. Takie słowa to mogłeś pisać 10lat tamu. Kiedyś może bym się z tym zgodził, chociaż dziś uważam, że to dzięki cyfrowej fotografii można się szybciej nauczyć fotografowania. Ale pomińmy to.
    Analogowa fotografia pełna była tricków wykonywanych w ciemni...

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Ha. Takie słowa to mogłeś pisać 10lat tamu. Kiedyś może bym się z tym zgodził, chociaż dziś uważam, że to dzięki cyfrowej fotografii można się szybciej nauczyć fotografowania. Ale pomińmy to.
    Analogowa fotografia pełna była tricków wykonywanych w ciemni...
    Broń Cię Panie Boże cokolwiek pomijać, bo bez zmoczenia paluchów w fotochemicznych roztworach, nawet nie powąchasz czym tak naprawdę jest prawdziwa fotografia.
    Analogi mają ducha i to na nich nauczało się zawodu całe rzesze dzisiejszych rzemieślników i artystów.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #69

    Domyślnie

    Zacznę od dygresji: nie jestem zwolennikiem określania aparatów kliszowych jako analogowych, choć to tak potocznie się przyjęło - mnie to zgrzyta piaskiem w oczach (jak i słowo 'focenie' które brzmi wulgarnie). Wszak i w kliszowych jest cyfrowa elektronika, jak i są 'analogowe' (w swej mechanice) pokrętła w cyfrówkach; jasne, rozumie się, że chodzi o przetwarzanie obrazu, jednak nie jest to dobre określenie na aparat fotoraficzny. (Tak jak i papieros zwykły nie jest analogowy, tak jak i dziwactwo pn. e-papieros nie jest cyfrowy ani bodaj nawet elektroniczny).

    Ad rem - co do opinii Davida555 - jestem za naturalnością w fotografii, rozumianej jako rejestracja rzeczywistości, pisanie światłem, z tym że jaka to rzeczywistość będzie, czy kreowana czy nie, to już rzecz drugorzędna w tej kwestii. Do kreowania rzeczywistości tylko dla zrobienia zdjęcia (z wyjątkiem reklamowej) też mam pewne uwagi. Rzeczywistość czasem potrafi być zaskakująca.
    Saudek w tym rozumieniu nie jest manipulatorem w postprodukcji, jest tylko manipulatorem rzeczywistości, kreuje ją, a aparatem oddaje to, co widzi. Jednak co prawda i owszem, w ciemni też bazgrał - i co do tego własnie mam wątpliwości, czy traktować to jako fotografię? Czy to jeszcze pisanie światłem?

    No więc jestem za zapisywaniem światłem obrazu, który widzi aparat. Nie chcę fałszowania obrazu przez destrukcję zdjęcia, czyli stworzenie grafiki, bo to już nie jest to, co nazywam zdjęciem. Zatem grafika pt. 'Na lotnisku' zdjęciem nie jest.
    A co do stwarzania bytów - to zajęcie malarzy, tak robią to za pomocą pędzla - a w Boga się nie bawią. Kwestia wierności; a średniowieczni malarze stwarzali piękne potwory.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 19-07-2016 o 18:51

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    ... A co do stwarzania bytów - to zajęcie malarzy, tak robią to za pomocą pędzla - a w Boga się nie bawią. Kwestia wierności; a średniowieczni malarze stwarzali piękne potwory.
    Akurat w tym miejscu wypada wykazać różnicę między fotografami a malarzami, jako że jedni rejestrują rzeczywistość, a drudzy tworzą zgodnie ze swoimi wizjami i umiejętnościami.

    Takoż fotografowana osoba, powinna móc rozpoznać się na fotografii, natomiast w namalowanych portretach często trudno odnaleźć korelacje między osobą a jej konterfektem.

    Dodam tylko, że przy portrecie, retusz wykonuję jedynie na wyraźną prośbę fotografowanej osoby i to tylko w niezbędnym zakresie.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sportowo na lotnisku
    By jimmijump in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 15:26
  2. zakupy na lotnisku
    By slasib in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 22:47
  3. na lotnisku ...
    By Szardin in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2010, 10:19
  4. cyfrówka na lotnisku
    By Anion in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-02-2008, 01:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •