Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 89
  1. #11

    Domyślnie

    Bardzo dobre wieści. Dzięki za info. Ciekawe kiedy będzie można zakupić to cudo w kraju?
    aparat i dużo światła | Mój Blogasek | Portfolio

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek_wozniak Zobacz posta
    główną zaletą jest brak pośredniego ogniwa podczas mocowania
    SB-600 na YN622 po prostu luźno lata...
    nie ma problemu, gdy lampa ma zacisk stopki na gwint, który można skręcić, jednak wciąż jest to kolejny poziom pomiędzy lampą a mocowaniem, który podnosi palnik względem środka osi parasolki
    wszystko idzie w dobrym kierunku
    Następnym krokiem mogłoby być zaimplementować pełny sterownik i nadajnik w aparatach: ttl, regulacja mocy zdalej lampy, itp.
    Wtedy odszedłby kolejny klamot

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miroko Zobacz posta
    Następnym krokiem mogłoby być zaimplementować pełny sterownik i nadajnik w aparatach: ttl, regulacja mocy zdalej lampy, itp.
    Wtedy odszedłby kolejny klamot
    To by chyba miało sens tylko przy ekranie dotykowym. Bo bez niego nadajnik Canon 600, PocketWizzard czy nawet YN622 będę bezkonkurencyjne pod względem ergonomii. Jest też kwestia zużycia prądu. O ile odbiornik w lampie lubiłem (w Canonie) i cieszył mnie brak dodatkowego odbiornika, to nadajnik zupełnie mi nie przeszkadzał.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miroko Zobacz posta
    Następnym krokiem mogłoby być zaimplementować pełny sterownik i nadajnik w aparatach: ttl, regulacja mocy zdalej lampy, itp.
    Wtedy odszedłby kolejny klamot
    czyli CLS po radiu
    szczerze? zmiana ustawień mocy w CLSie jest masakryczna w porównaniu do wyświetlacza rozbudowanego nadajnika - przynajmniej dla mnie
    gdyby ewentualnie był dedykowany przycisk na body (albo programowalny), który szybko przechodziłby w menu wyboru ustawień mocy zdalnych lamp i innych bajerów, to może dałoby się z tym żyć

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek_wozniak Zobacz posta
    czyli CLS po radiu
    szczerze? zmiana ustawień mocy w CLSie jest masakryczna w porównaniu do wyświetlacza rozbudowanego nadajnika - przynajmniej dla mnie
    gdyby ewentualnie był dedykowany przycisk na body (albo programowalny), który szybko przechodziłby w menu wyboru ustawień mocy zdalnych lamp i innych bajerów, to może dałoby się z tym żyć
    W sumie dopiero wchodzę w te sprawy więc nie mam tu doświadczenia. Ale pewnie jest jak w powiedzeniu, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
    Sterownik dedykowany instalowany na stopce pewnie zawsze będzie miał przewagę bo wiadomo, że producent skupia się tylko na nim projektując go.

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miroko Zobacz posta
    Następnym krokiem mogłoby być zaimplementować pełny sterownik i nadajnik w aparatach: ttl, regulacja mocy zdalej lampy, itp.
    Wtedy odszedłby kolejny klamot
    W nowych modelach juz tak będzie - D5 i D500 mają radiowy CLS na pokładzie

    Cytat Zamieszczone przez jacek_wozniak Zobacz posta
    czyli CLS po radiu
    szczerze? zmiana ustawień mocy w CLSie jest masakryczna w porównaniu do wyświetlacza rozbudowanego nadajnika
    Można kupić SU800- to na błysku. No a w przyszłości sterownik radiowy - wyjdzie razem z D5 i D500.

    Na razie do CLS to wszystko jest za słabe, wolałbym uprawiać strobing z Phottix Indra 500 - przynajmniej jest szansa pobłyskać w słońcu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W nowych modelach juz tak będzie - D5 i D500 mają radiowy CLS na pokładzie

    Można kupić SU800- to na błysku. No a w przyszłości sterownik radiowy - wyjdzie razem z D5 i D500.

    Na razie do CLS to wszystko jest za słabe, wolałbym uprawiać strobing z Phottix Indra 500 - przynajmniej jest szansa pobłyskać w słońcu.
    Ale do D5/D500 nadal trzeba zdaje się coś podłączać (WR-R10 / WR-A10)


    Cytat Zamieszczone przez jacek_wozniak Zobacz posta
    czyli CLS po radiu
    szczerze? zmiana ustawień mocy w CLSie jest masakryczna w porównaniu do wyświetlacza rozbudowanego nadajnika - przynajmniej dla mnie
    gdyby ewentualnie był dedykowany przycisk na body (albo programowalny), który szybko przechodziłby w menu wyboru ustawień mocy zdalnych lamp i innych bajerów, to może dałoby się z tym żyć
    można zdefiniować jeden z przycisków funkcyjnych na body by uruchamiał pierwszą pozycję z 'My Menu'
    A w tym 'My Menu' można załadować na pierwszą pozycję właśnie ustawienia lampy
    wtedy dostęp mamy przy pomocy jednego przycisku z body

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miroko Zobacz posta
    Ale do D5/D500 nadal trzeba zdaje się coś podłączać (WR-R10 / WR-A10)
    Nie jestem pewien. To zdaje się będzie tak jak z SU800 - mozna sterować z body (tzn wbudowaną) a można SU800 - ma się wtedy panel na wierzchu i lepszy zasięg.
    Nie wiem, informacje o tym są dość skąpe.
    martwi mnie to, że z tego co do teraz wyczytałem mozna wyciągnąc wniosek, że radiowo będzie można sterować tylko tymi body, które mają pozycje sterowania radiowego w menu body.
    Gdyby to było tak, to jedyne body to by były D5 i D500. Może do innych body (D750, D810 itp) dadzą nowe firmware? Ja mam nadzieję, że będzie sterownik który da popracować radiowo starszym korpusom - D810 itp. Ograniczanie systemu radiowego mija sie z celem, w końcu powinni chcieć sprzedawać jak najwięcej lamp SB5000.
    Nie wiem co oni kombinują. Niech wreszcie pokażą sie te nowe body na rynku
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    z informacji prasowych tez widziałem, że będzie potrzebny ten nadajnik W..cośtam, żeby lampy obsługiwać po radiu
    i skoro taki W...cośtam odpowiada za przekazanie informacji do lamp, to rzeczywiście mogliby to załatwić nowym firmware..., no chyba, że ten nowy W... ma dedykowane gniazdo wyjątkowe tylko dla D5/D500 i nie pasuje do innych

    SU800 fajny, tylko w cenie pełnej lampy z funkcją Master i wciąż nie jest to radio, tylko podczerwień...
    Jest natomiast hamerykański radio popper, który montuje się na SU800 w miejscu gdzie wysyła te podczerwone informacje i odbiorniki montuje się na czerwonych kropkach lamp SB, które jako slave odbierają te informacje i impulsy są ściągane z SU800 do nadajnika i przekazane po radiu do odbiorników, które przekazują te same impulsy w te czerwone kropki na lampach SB

  10. #20

    Domyślnie

    Tytułowa lampa jest już dostępna w Polsce. Zobaczymy co to będzie za produkt. Poprzednicy pisali trochę o SB-5000 która też już jest dostępna ale jak na mój gust cena ponad 2500pln to jest masakra. Zestaw radiowy Yongnuo 3x YN-622N + 3x YN-685 + sterownik TX można mieć w cenie tej jednej nikonowskiej lampy. Dość , że nikon wypuścił sterowanie radiowe dopiero teraz to jeszcze cena z kosmosu. Czekam aż ktoś opisze tego chińczyka.
    D90 szkiełka i błyskotki

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Shanny SN600 i SN600SN co lepsze do Yongnuo 622
    By berez2 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-02-2016, 01:23
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 13:53
  3. D750 i YongNuo YN-622/TX
    By Marek Bielski in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 06:53
  4. Jak lampa z HSS do nikona D7000 (Triopo, Voking, YonGnuo)
    By sebokra in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2015, 21:59
  5. wyzwalacze Pixel King i Yongnuo 622
    By antebot in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 15:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •