Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Chłopie, pomyśl chwilkę... Osłona na obiektywie - czyli w dzisiejszych czasach tzw. tulipan - pomaga w osłanianiu przedniej soczewy przed padającymi spoza kadru jasnymi promieniami. Jeśli źródło światła masz w kadrze (jak na tych zdjęćiach okno i drzwi balkonowe) - to jak chcesz je zasłonić jakąkolwiek osłoną? Jedyna osłona, jaką możesz te źródła światła zakryć, to przedni dekielek.

    Piszę to dla porządku, żeby za chwilę ktoś nei pomyślał, że większa osłona pomoże zlikwidować takie flary, bo nie pomoże, jeśli źródło światła jest w kadrze.
    Ale źródło światła tak naprawdę miałem za plecami, gdzie były rząd pełnych okien, co więcej promienie słoneczne wpadały w kierunku właśnie od pleców do pokoju. Ale rozumiem, że nawet to okno na przeciw choć od strony ocienionej, także może powodować flarę.

    Tu jest raw do pobrania
    https://drive.google.com/file/d/0B16...ew?usp=sharing
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 23-03-2016 o 15:03

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Ale źródło światła tak naprawdę miałem za plecami, gdzie były rząd pełnych okien, co więcej promienie słoneczne wpadały w kierunku właśnie od pleców do pokoju.

    Flary powodują promienie, które padają na przednią soczewę, więc światło z tyłu nie ma znaczenia.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Hmm, nie jestem w stanie w normalny sposób uzyskać takiego efektu jak u ciebie, nawet w 8 bitach.
    FF (Fuji + Fuji)

  4. #14

    Domyślnie

    Aaa... Nie to zdjecie otworzylem i myślałem, że chodziło o te dziwne kolory.Ten banding jest efektem posteryzacji. Wychodzi gdy jest za mało kolorów aby pokazać płynne przejścia. Często tak się dzieje przy zbyt intensywnej obróbce, albo gdy zostanie użyty zły profil do wywołania pliku. Szczególnie często można to zaobserwować przy wysokich ISO i na niebieskim niebie.


    Spróbuj użyć innych profili, a nie Adobe standard.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Aaa... Nie to zdjecie otworzylem i myślałem, że chodziło o te dziwne kolory.Ten banding jest efektem posteryzacji. Wychodzi gdy jest za mało kolorów aby pokazać płynne przejścia. Często tak się dzieje przy zbyt intensywnej obróbce, albo gdy zostanie użyty zły profil do wywołania pliku. Szczególnie często można to zaobserwować przy wysokich ISO i na niebieskim niebie.


    Spróbuj użyć innych profili, a nie Adobe standard.
    Ok. Tez tak myślę. Pozdrawiam

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Artefakt ? Flara ?
    By damian.dab85 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 10:29
  2. [ Krajobraz ] Flara
    By loki_p in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-05-2011, 22:41
  3. [ Krajobraz ] Krajobraz z flarą
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 23:15
  4. Flara?
    By Gallson in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2009, 18:07
  5. [ Architektura ] Flara
    By Calme in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-02-2009, 22:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •