Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Ciekawie - wszystko inne. Łącznie z "ochraniaczami" przed deszczem na kapelusze. 1 i 6 to, że kapelusz jest o kilka numerów za mały ma znaczenie? Moje pojęcie o tej kulturze jest raczej bliskie zeru Jaka w tym święcie jest rola pań?
    Zdjęcia podobają się, ale tego właściwie nie potrzeba zaznaczać
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Dobre repo. Pan z Mosadu i dzieci najlepsze.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amirez Zobacz posta
    1 i 6 to, że kapelusz jest o kilka numerów za mały ma znaczenie?]

    Możecie się uśmiać, ale też mnie ten szczegół zawsze dziwił... W końcu odważyłem się spytać Żyda wizytującego krakowski Kazimierz, który stał z mapką w ręce i krzyczał sobą, że nie bardzo wie, gdzie się znajduje, więc go zagadnąłem czy mu pomóc. Był ubrany z widocznym bogactwem, choć bez przepychu - powiedziałbym, że w dobrym guście z najdroższych sklepów - i był wystarczająco żydowski, a jednocześnie wystarczająco nieortodoksyjny, żeby się nei obraził (a przynajmniej tak sądziłem). Miał dużą czapę z futra, nie kapelusz.

    Po załatwieniu mapy spytałem go możliwie najdelikatniej o te kapelusze noszone z takim wyraźnym odstępstwem od ogólnej normy - na co spojrzał na mnie z niejakim rozbawieniem i odpowiedział, że to przecież ewidentne, iż cały świat nosi wyraźnie za duże kapelusze.

    Do tej pory nie wiem czy naprawdę tak myślał, czy tylko chciał żebym się odczepił...


    A wracając do zdjęć, to dobre, choć szablonowe (rozumiem przez to, że wszystkie relacje są czarnobiałe, wszystkie w podobnym stylu).
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Gratuluję, dobra robota i ciekawy reportaż. Brakujem mi tu jednak pewnej równowagi. Czy kobiety nie uczestniczą w świętowaniu rocznicy śmierci cadyka Elimelecha?

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Janusz Leśniak czy zz?
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  8. #8

    Domyślnie

    W religii mojżeszowej w zasadzie nie ma roli kobiet. Jak zwiedzasz synagogę, to zwróć uwagę na osobne pomieszczenie z niewielkimi oknami, przez które widać Torę. To jest osobne pomieszczenie dla kobiet.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #9

    Domyślnie

    oj,oj,oj nie na bieżąco pan...

    Kobiety zostały wpuszczone pod ścianę płaczu w tym roku...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    oj,oj,oj nie na bieżąco pan...

    Kobiety zostały wpuszczone pod ścianę płaczu w tym roku...
    Kobiety zawsze mogły podchodzić pod Ścianę Płaczu. Chyba tylko nie mogą głośno się modlić.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Chasydzi w Leżajsku 2016
    By mydlo93 in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 19:05
  2. [ Reportaż ] Chasydzi Leżajsk
    By lucek92 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 11:45
  3. Chasydzi w Leżajsku
    By mydlo93 in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 15:39
  4. [ Architektura ] Leżajsk szeroko...
    By Radek_1 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •