Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ricoh Theta S - panoramy sferyczne jednym kliknięciem.

    Witajcie!

    Na początku roku Ricoh wprowadził do sprzedaży w Europie udoskonalony model swojego aparatu do robienia zdjęć sferycznych, który poza zdjęciami kręci także sferyczne filmy w rozdzielczości Full HD. Od tygodnia mam to cudo i postanowiłem je nieco potestować. Niestety skrypt forum uniemożliwia prezentację panoram, więc po zdjęcia i bardziej szczegółowy opis zapraszam na mojego bloga na wpis -RICOH Theta S-. Jest to jedynie wstęp do dłuższej rozprawki na temat tego urządzenia.

    Generalnie jest to niezły bajer, ale do zastosowań stricte komercyjnych się niestety nie nadaje z powodu braku rawów, ograniczonej funkcjonalności jeśli chodzi o tryby pracy, szumy i DR. Jednak jako aparat na wycieczki i do selfie dyskwalifikuje "płasko-obrazkową" konkurencję, tym bardziej, że na rynku nie ma niczego o choć zbliżonej cenie (cena w UK to 299 funtów, a model HD o oznaczeniu Theta M15 można kupić za 100 funtów mniej). Wróżę więc temu urządzeniu dobrą przyszłość, bo po tygodniu obcowania z nim i prezentowania zdjęć oraz filmów znajomym widzę, że jest "parcie" na tego typu wyświetlanie obrazów.

    Co ciekawe pomimo wad, które wymieniłem wcześniej mam juz dwie chętne firmy na sesje komercyjne z użyciem Thety S. Z czego jedna chce wykorzystać mój pomysł na dość oryginalne zastosowanie zdjęć z tego aparatu, ale póki co szczegółów nie mogę zdradzić.

    Ze zdjęć można wycinać dość ciekawe kadry, a jeden z nich prezentuję poniżej



    Póki co nie nakręciłem tym aparatem żadnego interesującego filmu, ale mam już pewien plan Całe szczęście youtube obsługuje już tego typu materiał, więc nie będzie problemu z publikacją w "pełnej użyteczności".



    Pozdrawiam,
    SerU
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  2. #2

    Domyślnie

    Czekam z niecierpliwością na "c.d.n", ricohowa Theta jest na mojej wishlist.

  3. #3

    Domyślnie

    A dodatkowo, czy Theta ma możliwość ograniczenia kąta widzenia (np. z 360 st do np. 240 st.)?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    A dodatkowo, czy Theta ma możliwość ograniczenia kąta widzenia (np. z 360 st do np. 240 st.)?
    I tak i nie. Domyślnie aplikacja do podglądu zdjęć oferuje pełną sferę 360 stopni i nie można tego zmienić, ale jeśli publikujesz zdjęcia niezależnie od aplikacji Ricoha, czyli np. tak, jak ja na stronie na WP, to plugin WP Shpere ma możliwość ograniczenia kąta widzenia, poziomu zooma, ustawić punkt początkowy, prędkość rotacji itp. Zresztą aplikacja Ricoha i plugin WP wyświetlają te same zdjęcia w zupełnie inny sposób. O ile ricohowy desktopowty program wyświetla je w formie kuli, z ogromnymi zniekształceniami wynikającymi z dystorsji fisha, to plugin WP wszystko prostuje. Napiszę o tym już niebawem dokładniej na blogu.

    Póki co byłem dziś u jednego z moich klientów zobaczyć, jak Theta sprawdzi się w zastosowaniach komercyjnych przy sprzedaży samochodów (zdjęcia wnętrz). Zrobiłem zdjęcia w kilku samochodach, i wychodzi to na tyle dobrze (szef w pełni zaakceptował jakość oferowaną przez ten aparat), że w przyszłą sobotę jadę obfotografować kilkanaście samochodów. Jedyne nad czym muszę pomyśleć, to jakiś mały statyw, który podniesie nieco aparat i dzięki temu poprawi się perspektywa zdjęć.

    Mała próbka poniżej - wnętrze Astona Martina. Działająca sfera 360 stopni na moim blogu wspomnianym w pierwszym poście.

    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki. Dokładnie o takie info mi chodziło.

  6. #6

    Domyślnie

    Może spróbuj powiesić u sufitu
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Może spróbuj powiesić u sufitu
    Nie jest to głupi pomysł - dzięki tym bardziej, że aparat ocenia w jakim jest położeniu i i tak wszystko prostuje - czyli nie ma znaczenia, czy trzymamy/mocujemy go do góry nogami, na płasko, czy pod kątem - zdjęcia/filmy zawsze są proste.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

Podobne wątki

  1. Ricoh Theta 360
    By shaolin in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 08:24
  2. Powekszenie zdjęcia jednym kliknięciem
    By Romano H. in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 21:21
  3. Panoramy sferyczne...
    By mihow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 09:47
  4. Panoramy sferyczne
    By pele in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 12:13
  5. Panoramy sferyczne
    By fotoGRAFIK in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 22:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •