Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Czym czyścić filtry?

    Witam
    Będę ożywiał swój stary obiektyw M42 razem z filtrami które do niego posiadam.
    Filtry mają znaczniki kryminalistyczne to znaczy palce są na nich odciśnięte.
    Zastanawiam się czym to wyczyścić, na sucho nie da pewnie rady, pytanie nie tyczy szmatek i papierów,
    tylko płynów jakie można do tego użyć.
    Mam myjkę ultradźwiękową stosowaną do mycia elektroniki i używam w niej Isopropanolu.
    Można w tym zaryzykować mycie filtrów?
    Mam UV, polaryzacyjne i jakieś kolorowe z czasów czarno białych klisz.
    W przyszłości może dojdzie mycie soczewki z przelotki M42-Nikon.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Płyn do czyszczenia optyki Rotin. Bardzo dobry. Pewnie też sprawdzą się ściereczki do okularów wszelakiego rodzaju

  3. #3

    Domyślnie

    Najtansze husteczki do okulatów spełniają swoją rolę bardzo dobrze. Ja mam akurat AEC Eveglass Wipes + szmatka z mikrowłókien.

  4. #4

    Domyślnie

    Najtańsze ściereczki do okularów z Vision Express są godne polecenia. Natomiast nie polecam ściereczek do okularów z Aldiego - zostawiają jakieś maziaje.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Najtańsze ściereczki do okularów z Vision Express są godne polecenia. Natomiast nie polecam ściereczek do okularów z Aldiego - zostawiają jakieś maziaje.
    Odsyłam do mojego pytania, nie interesują mnie ściereczki, papierki itd.
    Pytanie dotyczyło płynów które mogłyby być zastosowane do myjki ultradźwiękowej.
    Odciski palców są trwałe, ściereczki nie dają rady, filtry leżały pewnie kilkanaście lat...
    Jak się nie da to śmietnik i kupię nowe. IPLA już do mnie idzie, spróbuję bo nie czynię
    zbytniego ryzyka, zacznę od UV bo najtańszy .
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Pisałem w drugim poście, płyn Rotin do czyszczenia optyki. Ale obawiam się, że też może nie dać rady. Jeżeli to są stare naloty, to może być pasta lekkościerna Tempo, ale jak filtry mają powłoki ochronne, to będą one wspomnieniem. Za to wypolerujesz je z każdego nalotu, potem chusteczki albo płyn, żeby usunąć warstwę woskową i filtry jak nowe

Podobne wątki

  1. czym czyścić filtr?
    By medyk in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-12-2016, 04:51
  2. Czym czyścić gumy ?
    By C_K in forum Serwis
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2014, 20:35
  3. Matówka czym czyścic?
    By bambus1181 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 19:40
  4. Czym czyscic monitor???
    By kosmaster in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-04-2010, 10:55
  5. Czym czyścić filtr UV
    By przemoania in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-01-2009, 12:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •