Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Nie wiem po co mi stan licznika w aparacie bez lustra... A co jak zrobiłem 10 zdjęć po których spadł mi aparat, co ja skrupulatnie zatuszowałem? Świetny aparat, bo mało zdjęć?
    Zużycie telefonu komórkowego też liczone jest czasem połączeń i ilością SMSów?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    Bzdura. Aktualizacja nie zeruje licznika.
    Jeśli takowy jest w tym modelu, bo na razie tego nie wiemy.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie wiem po co mi stan licznika w aparacie bez lustra...
    Głównie ze względu na to, że ten aparat wciąż posiada migawkę mechaniczną, która ma swoją ograniczoną żywotność.

    Przy czym w bezlusterkowcu każde naciśnięcie spustu do połowy powoduje otworzenie migawki, można więc teoretycznie "zajechać" migawkę nie robiąc ani jednego zdjęcia.
    FF (Fuji + Fuji)

  3. #23

    Domyślnie

    Migawka w bezlustrach jest bardziej forsowana.
    Cykl migawki to zamknięcie, otwarcie, zamknięcie i otwarcie, czyli dwa razy więcej przy jednym naświetlaniu.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 04-03-2016 o 14:36
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie wiem po co mi stan licznika w aparacie bez lustra... A co jak zrobiłem 10 zdjęć po których spadł mi aparat, co ja skrupulatnie zatuszowałem? Świetny aparat, bo mało zdjęć?
    To samo tyczy się lustrzanek, którymi też można zrobić niewiele zdjęć i które też mogą upaść. Czyli w nich też licznik nie jest potrzebny Chyba niektórzy nie do końca zrozumieli o co chodzi np meliszipakowi. Nikt nie wymaga od producentów by zaszywali w exifie pełną historię aparatu łącznie z krasztestami, ilością nakręconych klipów, kalendarzem dni spędzonych w klimacie równikowym i CV użyszkodnika. Po prostu licznik ułatwia zorientowanie się z jak bardzo zużytym sprzętem mamy do czynienia. Gwarancji nie ma, ale trochę przybliża nas to do prawdy.

    I jest w końcu ten licznik w Fujikach czy go nie ma?
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 04-03-2016 o 14:39

  5. #25

    Domyślnie

    Uff dziękuję. Bo już się wybierałem na terapię do psychologa.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Taki licznik plus portfolio właściciela to już dużo informacji dla kupującego używany aparat.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Głównie ze względu na to, że ten aparat wciąż posiada migawkę mechaniczną, która ma swoją ograniczoną żywotność.

    Przy czym w bezlusterkowcu każde naciśnięcie spustu do połowy powoduje otworzenie migawki, można więc teoretycznie "zajechać" migawkę nie robiąc ani jednego zdjęcia.
    No ale dlaczego w specyfikacji tych aparatów nie podaje się żywotności migawki?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No ale dlaczego w specyfikacji tych aparatów nie podaje się żywotności migawki?
    Bo widocznie producent uznał to za mało istotny szczegół mogący tylko wprowadzać w błąd.
    Nie podają również ilości błysków wbudowanej lampy w innych modelach Fuji X, a przecież i lampa ma swoją żywotność.

    Czytałem gdzieś w zakamarkach sieci że mowa jest o 150 tysiącach (czyli standard dla aparatów ze średniej półki), ale nie są to potwierdzone informacje.
    FF (Fuji + Fuji)

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Bo widocznie producent uznał to za mało istotny szczegół mogący tylko wprowadzać w błąd.
    Nie podają również ilości błysków wbudowanej lampy w innych modelach Fuji X, a przecież i lampa ma swoją żywotność.

    Czytałem gdzieś w zakamarkach sieci że mowa jest o 150 tysiącach (czyli standard dla aparatów ze średniej półki), ale nie są to potwierdzone informacje.
    Czyli można wywnioskować, że jeżeli prawdą jest to co piszecie - jedno naświetlanie to 2 cykle migawki lub więcej, to lipne te bezlusterkowce... 70000 zdjęć i do śmieci
    A tak na poważnie to może jest ktoś, kto zna temat od strony technicznej? Ile można zrobić bezlusterkowcem zdjęć?

  9. #29

    Domyślnie

    O losie!
    Producent zapewnia, że migawka mechaniczna wytrzymuje 150 tys. cykli.
    W praktyce może wytrzymać 250 tys. i więcej.
    Migawka to część wymienna.
    Dodatkowo jest migawka elektroniczna która pewnie jest równie wytrzymała.
    Tak więc nie musisz wyrzucać aparatu po 70 tys. zdjęć, co zresztą jest bardzo dużo.
    W normalnym użytkowaniu wiele lat.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Czyli można wywnioskować, że jeżeli prawdą jest to co piszecie - jedno naświetlanie to 2 cykle migawki lub więcej, to lipne te bezlusterkowce... 70000 zdjęć i do śmieci
    A tak na poważnie to może jest ktoś, kto zna temat od strony technicznej? Ile można zrobić bezlusterkowcem zdjęć?
    Stary NX10 rocznik 2010 ponad 100 tys (dokładnie nie wiem bo po aktualizacjach licznik był zerowany o do tego robiłem z niego takim trickiem nawet NX11 działa bez awarii.
    Nowsze modele niekoniecznie muszą tyle samo naparzać np. w NX30 mam włączoną elektroniczną kurtynę.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    Bzdura. Aktualizacja nie zeruje licznika.
    Jak ma zerować coś czego nie ma?
    Mi w każdym aparacie zerowała.
    Dlatego były programy które te dane wyciągały pomimo tego zerowania inaczej nie było by sensu aby takie programy tworzyć.
    Jak to się nazywało? - Opanda czy jakoś tak nie pamiętam.

    A jeśli licznik jest i wgranie nowego softu go nie zeruje to w czym problem? Wtedy kupujący wie ile pstryków zrobiono.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Tak więc nie musisz wyrzucać aparatu po 70 tys. zdjęć, co zresztą jest bardzo dużo.
    W normalnym użytkowaniu wiele lat.
    Trzeba to normalne użytkowanie zdefiniować.
    Wycieczka do Grecji 1 dzień ponad 800 zdjęć a dni 7 i każdy w innym regionie pstrykasz jak automat
    bo lepiej mieć za dużo niż coś ładnego ominąć drugiej okazji może nie być....

    Jakieś Chrzciny 1 dzień około 500 zdjęć - tzn pstryków a zdjęcia wybiera się potem tyle ile trzeba.
    Jakiś ślub może i kilka tysięcy nabić,
    Jakieś zawody pokazy tryby seryjne np mój bezlusterkowiec wali serią 9 na sekundę...
    Z takich pokazów 1000 pstryków to standard
    Jak ktoś się dobrze rozpędzi to 70 tys. na rok pstryknie jak nic

    Najlepiej kupić aparat od artysty. Siedzi taki w plenerze myśli, planuje kadr zrobi 3 pstryki do HDR i wraca do domu obrabiać dzieło artystyczne
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof_BB ; 04-03-2016 o 18:49

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 15:43
  2. D5100 - jak sprawdzić ilość wolnego miejsca na karcie pamięci?
    By Grooveman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 21:27
  3. Ilość zdjęć zrobionych/numeracja
    By duchaa in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-06-2009, 22:42
  4. Jak sprawdzic ile zdjęć zrobił D1x?
    By Rysiek311 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-05-2008, 16:57
  5. Jak Sprawdzić Ilość Klaplnięć Migawki?
    By Zakk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2008, 15:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •