Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    na ulicy , w miejscach publicznych , w zbiorowaci ( np publicznosc) nie jest potrzebna zgody pojedynczych osob na publikacje .

    Jesli jednak sie wylawia pojedyncze osoby z tlumu portretujac je np za pomoca tele to zgoda jest potrzebna.

    Nie inaczej bedzie z zawodnikami - zawodnik nie jest osoba publiczna .

    Znam rozstrzygniecie sadu , gdzie zfotografowano zawodnika w samochodzie z numerami rejestracyjnymi.
    Sad nakazal usuniecie zdjecia z internetu ( oczywiscie na wniosek fotografowanej osoby) , gdyz zawodnik przez fakt numerow rejestracyjnych byl identyfikowalny.

    Generalnie bylbym ostrozny jesli osoba jest identyfikowalna.

    Na wiele pytan z zakresu prawa mimo przepisow nie znamy odpowiedzi dopoki nie ma wyroku sadowego.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Komercja mnie nie interesuje. Szkoła też mnie interesuje.

    Trzymajmy się tematu, czyli zawodów i zawodników.
    Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie. Każdy przypadek (utrwalony wizerunek) trzeba rozpatrywać indywidualnie. Cokolwiek chciałbyś zrobić, to robisz to na swoją odpowiedzialność.

  3. #13

    Domyślnie

    To najgorsza z możliwych odpowiedzi
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Komercja mnie nie interesuje. Szkoła też mnie interesuje.

    Trzymajmy się tematu, czyli zawodów i zawodników.
    Ale to nie ma znaczenia, wizerunek jest wizerunkiem i bez zgody nie masz prawa go publikować, obojętnie gdzie go nie zdobędziesz...

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    ...Znam rozstrzygniecie sadu , gdzie zfotografowano zawodnika w samochodzie z numerami rejestracyjnymi.
    Sad nakazal usuniecie zdjecia z internetu ( oczywiscie na wniosek fotografowanej osoby) , gdyz zawodnik przez fakt numerow rejestracyjnych byl identyfikowalny...
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale opisujesz sportowca nie podczas zawodów, w dodatku siedzącego w prywatnym samochodzie, tak?
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cezary-k Zobacz posta
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale opisujesz sportowca nie podczas zawodów, w dodatku siedzącego w prywatnym samochodzie, tak?
    to bylo na Jakis wyscigach samochodowych , mozna bylo dopatrzec sie twarzy za szyba choc niezbyt wyraznie - ale jednak , .
    zawodnik uparl sie o usuniecie zdjecia , byl identyfikowalny dzieki numerom rejestracyjnym. gdyby numerow nie bylo , to pewnie sad nie nakazalby usuniecia. Chociaz byc moze zawodnik doszukalby sie innego powodu.

    publilkacje niekoniecznie oznacza automatem klopoty , nie kazdemu to musi przeszkadzac , ale prawo do ochrony wizerunku istnieje i zainteresowany jesli chce moze z niego skorzystac.

    nie mialbym watpliwoscci publikowac zdjecie zuzlowca w pelnym kombinezonie z twarza zaslonieta kaskiem i maska .
    ale w trakcie np jazdy probnej bez zakrytej twarzy mozna naruszyc jego prawo do ochrony wizerunku.

    W gruncie rzeczy w wypadku sporu zawsze rozstrzyga sad , a wyroki to wiadomo - na dwoje babka wrozyla.

    nie tak dawno cudem uniknelismy idiotycznego prawa nad ktorym debatowali radni w parlamencie EU - prawo do ochrony wizerunku wszelkiego rodzaju bodowli architektonicznych .
    Oznaczaloby to zakaz publikowani zdjec bez zgody i oplaty w zasadzie niemal wszystkiego co stoi.

    Na szczescie zwyciezyl rozsadek , prawo nie przeszlo . pamietamy byc moze wielka akcje internetowa w europie i zbieranie podpisow przeciwko temu Prawu.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 29-02-2016 o 11:36

  7. #17

    Domyślnie

    Nie mam problemu z usuwaniem zdjęć na żądanie obiektu , zresztą staram się nie publikować zdjęć kompromitujących czy nawet niekorzystnych dla przedstawianych osób.

    Najlepiej jakby był tu jakiś prawnik zajmujący się tego typu zagadnieniami (może ktoś takiego prawnika zna?) i mógłby zacytować odpowiednie przepisy z interpretacją.

    Co do wyławiania ludzi z tłumu to się zgadzam - ale nawet w telewizji częsta jest sytuacja, że w relacji z jakiegoś koncertu czy wydarzenia kamera "wyławia" jakąś osobę z tłumu i nadaje na żywo - raczej nikt nie pyta tych ludzi o zdanie.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Szkoła to zupełnie coś innego niż zawody. Nie wiem czy ma jakieś dodatkowe prawa. Nawet robiąc zdjęcia na ulicy potrzebna jest zgoda osób portretowanych (portretowanych - więc jak rozumiem jeśli robimy zdjęcie tłumowi, albo jakiemuś zabytkowi i znajdzie się na nim człek, to nie trzeba zgody).
    Nie jest przypadkiem tak, że zdjęcie można zrobić, ale nie można bez zgody publikować?

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    to bylo na Jakis wyscigach samochodowych , mozna bylo dopatrzec sie twarzy za szyba choc niezbyt wyraznie - ale jednak , .
    zawodnik uparl sie o usuniecie zdjecia , byl identyfikowalny dzieki numerom rejestracyjnym. gdyby numerow nie bylo , to pewnie sad nie nakazalby usuniecia. Chociaz byc moze zawodnik doszukalby sie innego powodu.
    W tym kraju już nic nie zdziwi

    Te same sądy dawno orzekły, że nr rejestracyjne nie są danymi osobowymi
    Ostatnio edytowane przez Mane ; 29-02-2016 o 12:30

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Nie mam problemu z usuwaniem zdjęć na żądanie obiektu , zresztą staram się nie publikować zdjęć kompromitujących czy nawet niekorzystnych dla przedstawianych osób.

    Najlepiej jakby był tu jakiś prawnik zajmujący się tego typu zagadnieniami (może ktoś takiego prawnika zna?) i mógłby zacytować odpowiednie przepisy z interpretacją.

    Co do wyławiania ludzi z tłumu to się zgadzam - ale nawet w telewizji częsta jest sytuacja, że w relacji z jakiegoś koncertu czy wydarzenia kamera "wyławia" jakąś osobę z tłumu i nadaje na żywo - raczej nikt nie pyta tych ludzi o zdanie.
    zgadza sie . kiedys to byl powod do dumy " bylem w telewizji !" jako np widz koncertu w opolu.
    dzisiaj niektorzy organizatorzy sie wycwanili i pisza na biletach krotka informacje , ze audycja bedzie prezentowana publicznie i zgadzasz sie na ewentualne opublikowanie swojego wizerunku.

    choc z drugiej strony takie wymuszanie zgody nie jest pewnie zgodne z prawem

    kto nie chce byc fotografowany moze latwo rozwiazac Problem:

    http://www.footballculture.com/wp-co...-bivakmuts.jpg

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Nie jest przypadkiem tak, że zdjęcie można zrobić, ale nie można bez zgody publikować?
    Tak, zdaje się że tak jest


    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    dzisiaj niektorzy organizatorzy sie wycwanili i pisza na biletach krotka informacje , ze audycja bedzie prezentowana publicznie i zgadzasz sie na ewentualne opublikowanie swojego wizerunku.

    choc z drugiej strony takie wymuszanie zgody nie jest pewnie zgodne z prawem
    To nie jest wymuszanie - to po prostu jeden z warunków uczestnictwa w imprezie.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Foto-żart ] Pomniki także bywają ciekawe :)
    By Cleo in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 08:17
  2. A także mój pierwszy raz;)
    By pmsphotography in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 22:30
  3. Nowe Zeissy - także dla nas...
    By HSM in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 14:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •