Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11

    Domyślnie

    @Merde - to co wymieniłeś są tak tanie... ~1700zl, 1400zl. Nie mówiąc już o ich dostępności bo te co podałeś nie łatwo wychaczyć.

    Podobne obiektywy do lustrzanki (może i gorszej jakości) są niewiele droższe a czasem i tańsze.

    Koleżanka sugerowała się tym co mi pisali niektórzy, że do bezlusterkowca obiektywy są za "grosze" a do lustrzanki (Nikon F) takie drogie. Teraz się okazuje, że Nikkor 35mm f/1.8 jest tańsze niż te co Ty podałeś.
    Ostatnio edytowane przez Maly.Psikus ; 24-02-2016 o 17:48

  2. #12

    Domyślnie

    Spytaj kolegi d90, on krzyczy że do bezlustra obiektywów jest full w cenie miski zupy...
    Ps. Zanim d90 mi pojedzie po bandzie zadam pytanie pomocnicze... Co jeśli chcę do bezlustra jasne obiektywy systemowe z AFem? Dalej jest tanio? Czy tanio jest tylko z pleśniakami?
    Pozdrawiam kolegę d90 oczywiście

  3. #13

    Domyślnie

    To chyba lepiej jak koleżanka kupi już lustro będzie więcej możliwości rozbudowy i nie dużo drożej - nie licząć mega dobrych obiektywów, mega jasnych (1.4) czy obiektywów tele.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maly.Psikus Zobacz posta
    @Merde - to co wymieniłeś są tak tanie... ~1700zl, 1400zl. Nie mówiąc już o ich dostępności bo te co podałeś nie łatwo wychaczyć.
    XF 18/2 = ~900 zł, XF 27/2.8 = ~800 zł, XC 16-50 = ~400 zł, XC 55-230 = ~450-600 zł.
    W Fuji kupuje się zestawy podczas promocji albo używki. Wszystkie wymienione często były w zestawach, więc są dostępne na rynku wtórnym.
    Drugi i czwarty z wymienionych sam tak nabyłem, pozostałe (XF 35/1.4 i XF 18-55) również w miarę tanio - bo w kicie.

    Podobne obiektywy do lustrzanki (może i gorszej jakości) są niewiele droższe a czasem i tańsze.
    Obiektywy do lustrzanek DX najczęściej są tańsze, tego nie neguję.

    Koleżanka sugerowała się tym co mi pisali niektórzy, że do bezlusterkowca obiektywy są za "grosze" a do lustrzanki (Nikon F) takie drogie. Teraz się okazuje, że Nikkor 35mm f/1.8 jest tańsze niż te co Ty podałeś.
    Nie wiem kto i gdzie ci tak sugerował. Być może słyszałeś to co chciałeś słyszeć, a nie to co ktoś rzeczywiście mówił. Zupełnie jak moja żona
    FF (Fuji + Fuji)

  5. #15

    Domyślnie

    @Merde - Skąd Ty bierzesz te ceny ? Mam inne google i allegro ?
    Patrzę głównie na nówki, bo dużo tańsze używki to i do lustra można dostać.


    @Madebyzosiek - miedzy innymi właśnie d90.
    Ostatnio edytowane przez Maly.Psikus ; 24-02-2016 o 19:44

  6. #16

    Domyślnie

    Koleżanka na wakacje kita wezmnie pewnie i tyle (a6k) bo mały, wygodny, fajna matryca.

    Portret bedzie tez chciała zrobic
    (Sigma 60/2,8 czytam wlasnie o niej i sample patrzę i jest super i tanio do tego i ma af).

    Ma stare szkła ?
    Wiec kupi adapter, i zapnie wszystko co ma. Zrobi rozbebłane tło, kwiatki na łące i portret dzieciaka tymi szklami. Manualne ostrzenie w a6k jest takie, ze żaden DSLR nawet stanąć obok nie ma prawa. Wiem, bo mam. I wiele innych osob tez.

    Szeroko - tu niestety trzeba dopłacić. Ale warto. Systemowe szkło jest fajne, choc nie tak tanie jak wspomniana sigma. Ale widoczek, kitem też mozna strzelić wypasik

    Zalety:
    - Stare szkła ( w tym wypadku za darmo bo juz są ).
    - Niska waga aparatu z kitem.
    -Kieszonkowy rozmiar (jw).

    Wada: nie bedzie juz wiecej wygladała "pro" z takim maleństwem.

    Inna opcja:
    - fuji - na start z kitem, porównywalny aparacik t10 kosztuje jednak wiecej.
    - Olek - przelicznik x2. Wad tez nie ma. (M5 stare proponuje za pancernosc na wakacje z kitem uszczelnionym).

    Kazdy system wymieniony wyzej, przyjemnie wszystkie manuale bez problemu. A te szkła podobno jak piszesz juz są...wiec to priorytet.


    @
    Madebyzosiek
    Tanio - nie znaczy ZAWSZE dobrze. Drogo płacimy za jakość. Ile i jakie szkła potrzebujesz ?
    Ile tych szkieł? Takich z af ? - to najwazniejsze pytanie...
    (Nie pytaj o ceny - masz potrzeby - bezwzględnie je realizuj hehe)

    A serio: nie masz alle ? Nie widzisz cen ? Za stówkę kupiłem 35/1.7 dx. Co z tego ze Cctv, na N i tak nie zapniesz, wiec nie próbuj nawet oceniać tej serii szkiełek.

    W N szkła rozumiem darmo dają... co ?
    Ja na szczescie zapinam i N. Bo mam. I jest cacyki

    Po co wciskać ludziom lustra, których (wszyscy to wiemy) nie potrzebują ? Zeby nosili ? Tylko po to ? A samolot, a góry ? Nosić ciężar bez potrzeby ? Mz to bez sensu...

    Lustro jest niezastąpione. Ale w pracy. Specyficznej pracy. Bo prawdziwej. Takiej, gdzie za robienie fotek ludzie kase płaca...choc bezlusterkowiec tez moze zarabiać. Bez problemu.

    Ps.
    Ktos widział gdzies wiosnę ?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maly.Psikus Zobacz posta
    @Merde - Skąd Ty bierzesz te ceny ? Mam inne google i allegro ?
    Z giełdy fujiklub.pl, czasem ogłoszenia pojawiają się i tutaj, w wątku poświęconym Fujom: http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...46#post3669346

    XF 27/2.8 kupiłem za 800 zł, a za XC 55-230 nówkę sztukę (z "rozbitego" zestawu kitowego" + gratis w postaci torby dałem 600 zł.
    Na upartego można powiedzieć, że XF 35/1.4 kosztował mnie 1000 zł, bo taka różnica była między zestawem X-T1 + 18-55 a X-T1 + 18-55 + 35/1.4.
    Teraz niestety jest już znacznie drożej (różnica to 2670 zł, więc jest większa niż cena XF 35/1.4 luzem!).

    Patrzę głównie na nówki, bo dużo tańsze używki to i do lustra można dostać.
    To błąd, bo ceny sklepowe Fuji ma zupełnie od czapy.
    FF (Fuji + Fuji)

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Madebyzosiek
    Tanio - nie znaczy ZAWSZE dobrze. Drogo płacimy za jakość. Ile i jakie szkła potrzebujesz ?
    Ile tych szkieł? Takich z af ? - to najwazniejsze pytanie...
    (Nie pytaj o ceny - masz potrzeby - bezwzględnie je realizuj hehe)

    A serio: nie masz alle ? Nie widzisz cen ? Za stówkę kupiłem 35/1.7 dx. Co z tego ze Cctv, na N i tak nie zapniesz, wiec nie próbuj nawet oceniać tej serii szkiełek.
    Masz rację, jakość kosztuje, wiem o tym bo kilka tysi na te fajne szkła już wydałem.
    Myślę o bezlutrze dla Żony, bo dla niej D300 czy D7100 jest za ciężki, nawet z kompaktową Sigmą 17-50 2.8, że o Nikkorze 17-55 nie wspomnę. Mam kilka pleśniaków z analogiem, które chętnie bym podłączył, ale jak ma być zabawką dla Żony, to muszę mieć body plus jakiś standard, plus ewentualne tele. Maksymalna kwota 2500, polecasz coś? Będę wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 24-02-2016 o 23:00

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Maksymalna kwota 2500, polecasz coś?
    napisał wyżej- sony a6000 z kitem. nawet jeszcze zostanie, to dokupisz przejściówki do pleśniaków
    A6000 + SEL20f2.8 + Zeiss 16-70

  10. #20

    Domyślnie

    D90 - a do 2tys ?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki komputer do obróbki ( około 2tys)
    By error95 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 14:25
  2. Powiedzmy ze mam 2tys. Co kupić ? Jakie lampy polecicie
    By Godot in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 20:32
  3. Składak do 2tyś
    By kryzys in forum Komputery
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 20:05
  4. Zestaw szkiełek za 2tys
    By karabud in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-09-2008, 14:14
  5. Aparat do 2tys. pln
    By lynx6 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 13-06-2007, 15:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •