Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 106
  1. #1

    Domyślnie Jak znaleźć robotę...

    I tak pewnie odpiszą te same osoby co zwykle, ale co tam, napiszę.

    O ile fotografii nie traktowałem nigdy jako źródło jakichkolwiek zarobków, to od dłuższego czasu pieniądze zaczynają być coraz bardziej potrzebne i chciałbym coś dorobić.
    Problem pojawia się w tym... o ile często ktośtam zapytuje mnie, nawet jakieś firmy, czy nie wykonałbym ich jakiś sesji/zdjęć produktu, to nigdy nie były to oferty poważne i pieniądze nie byłyby nawet zwrotem (100-200zł za zlecenie). Jedyną poważniejszą robotą jaką robiłem było prowadzenie warsztatów, za 3000zł, ale pojedynczą fuchę w głównej mierze zawdzięczam znajomości.

    Pojawiają się czasem w internetach jakieś oferty typu "zatrudnię fotografa za głodową stawkę, zapewniamy sprzęt", aczkolwiek - nie chcę pracować na innym sprzęcie to raz, a dwa, że posiadam swój sprzęt, który w 100% przypadków był lepszy od zapewnianego przez potencjalnego zleceniodawcę.

    Studiuję, więc też praca w regularnych godzinach i przy stałym planie odpada... Gdybym miał pracować przy takich warunkach, to nie rozmieniałbym się na drobne i pracował w zawodzie, ale nie wchodzi to w grę, gdyż chcę skończyć studia na zadowalającym mnie poziomie.

    Więc pozostaje na dobrą sprawę łapanie jakiś drobniejszych zleceń. I tu jest problem - nie wiem/nie ma gdzie.

    Ze sprzętu mam D800, N24-70, T 70-300, N 35. Parę lamp błyskowych (preferuję repo w studio, z racji tego, że zawsze pracowałem w małych studiach i większe lampy były przerostem formy nad treścią), jakieś podstawowe/średnie wyposażenie studia.

    Fotografia w jakiej jestem w stanie coś zrobić to architektura, portret, akty, krajobraz. Miałem kilka sesji spieniężonych, głównie portret, parę aktów. Do tego jak już mówiłem prowadziłem też kompleksowe warsztaty foto (prowadzę grupę foto we Wrocławiu, poziom od zera do umiarkowanie-wysokiego), do tego robiłem też jakieś warsztaty fotoszopa.

    Jakieś porady? Co robić, gdzie szukać, gdzie się zgłosić/ogłaszać?

  2. #2

    Domyślnie

    Posłuchaj rady byłego prezydenta " weź kredyt". A tak na poważnie to nie jest tak prosto. Ja pracując na etacie mam działalność, stronę, trochę znajomych ale wyżyć się z tego by nie dało. Nie wiem jakie ceny ma Wrocław ale na prowincji reportaż weselny za 1000 pln jest normą. A i tak mieszkańcy miejscowości bez praw miejskich kręcą głową, że kolega Ziutek też ma aparat. Próbuj nawiązać kontakt z jakimś "filmowcem ślubnym" czasami potrzebują fotografa. Niedawno ktoś napisał na forum złośliwie, że "przecież śluby to kopalnia złota" Ale w sezonie tak z 5 razy po 800-1000 zł nie zaszkodzi. Powodzenia

  3. #3

    Domyślnie

    potwierdzam słowa kolegi powyżej-rynek powoli gnije i rozwarstwia się.
    W większych miastach Ci najlepsi mają roboty w bród, na prowincji (jak u mnie) kręcą nosem jak muszą w ogóle zapłacić-"przecież pan tylko pstrykasz, kilka godzin i 2000zł w kieszeni. Do tego pan pojesz za free i cały tydzień pierdzisz w stołek przed kompem".
    Od pół roku robię podyplomówkę i już marzę kiedy moja hobby (fotografia) znów stanie się hobby, a nie sposobem na życie.

    W tym kraju trzeba finansowo stać na kilku nogach, więc radziłbym Ci aby fotografia była dodatkowym źródłem utrzymania.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    potwierdzam słowa kolegi powyżej-rynek powoli gnije i rozwarstwia się.
    W większych miastach Ci najlepsi mają roboty w bród, na prowincji (jak u mnie) kręcą nosem jak muszą w ogóle zapłacić-"przecież pan tylko pstrykasz, kilka godzin i 2000zł w kieszeni. Do tego pan pojesz za free i cały tydzień pierdzisz w stołek przed kompem".
    Od pół roku robię podyplomówkę i już marzę kiedy moja hobby (fotografia) znów stanie się hobby, a nie sposobem na życie.

    W tym kraju trzeba finansowo stać na kilku nogach, więc radziłbym Ci aby fotografia była dodatkowym źródłem utrzymania.
    Z tymi najlepszymi to nie do końca prawda. Ja nazywam to "efektem Kargula i Pawlaka". Zawsze lepszy swój wróg niż obcy. Kilkakrotnie byłem na tak zwanym wyborze wykonawcy na np. studniówkę bo "w poprzednim roku rodzice nie byli zadowoleni z firmy X". Przedstawiliśmy swoje oferty ( było nas kilka firm) to i tak rodzice wybrali firmę X "bo oni już robią od lat".

  5. #5

    Domyślnie

    są klienci którzy kręcą nosem ale są i tacy którzy są w stanie wydać sporą sumę na fotografa. Trzeba tylko wiedzieć jak trafić do takich klientów.Tutaj nie tylko zdjęcia są ważne ale również wiele innych czynników np. osobowość czy obsługa klienta.Trzeba umieć sprzedać swoje zdjęcia.
    DaroD300s ogłaszanie się w twoim przypadku może okazać się ryzykowne,konkurencja nie śpi a twoje ogłoszenia prze US mogą być potraktowane jako działalność gospodarcza.Najlepiej chyba zaprzyjaźnić się z fotografem który podsyłałby zlecenia o ile ma ich nadmiar.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafal_n5 Zobacz posta
    są klienci którzy kręcą nosem ale są i tacy którzy są w stanie wydać sporą sumę na fotografa. Trzeba tylko wiedzieć jak trafić do takich klientów.Tutaj nie tylko zdjęcia są ważne ale również wiele innych czynników np. osobowość czy obsługa klienta.Trzeba umieć sprzedać swoje zdjęcia.
    DaroD300s ogłaszanie się w twoim przypadku może okazać się ryzykowne,konkurencja nie śpi a twoje ogłoszenia prze US mogą być potraktowane jako działalność gospodarcza.Najlepiej chyba zaprzyjaźnić się z fotografem który podsyłałby zlecenia o ile ma ich nadmiar.
    Ale jam mam zarejestrowaną działalność. Wolę nie ryzykować. Składkę zdrowotną do ZUS i tak odlicza się od podatku.
    Ostatnio edytowane przez DaroD300S ; 24-02-2016 o 11:57

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaroD300S Zobacz posta
    Z tymi najlepszymi to nie do końca prawda. Ja nazywam to "efektem Kargula i Pawlaka". Zawsze lepszy swój wróg niż obcy. Kilkakrotnie byłem na tak zwanym wyborze wykonawcy na np. studniówkę bo "w poprzednim roku rodzice nie byli zadowoleni z firmy X". Przedstawiliśmy swoje oferty ( było nas kilka firm) to i tak rodzice wybrali firmę X "bo oni już robią od lat".
    zgadza się-studniówki itp. u mnie zawsze robią ci sami. Tak samo, co roku jest narzekanie, ale i tak za rok mają robotę.
    Zdjecia w szkołach tym bardziej "obstawione" i nie do ruszenia.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  8. #8

    Domyślnie

    Moje dzieci co roku przynoszą koszmarki ze szkoły. Naprawdę koszmarki...
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    zgadza się-studniówki itp. u mnie zawsze robią ci sami. Tak samo, co roku jest narzekanie, ale i tak za rok mają robotę.
    Zdjecia w szkołach tym bardziej "obstawione" i nie do ruszenia.
    studniówki to teraz studenci pstrykają za 10zł/osoby

  10. #10

    Domyślnie

    _Ocean_

    odwróć sytuację. Niech praca i klienci szukają ciebie. Ty podyktujesz warunki na jakich chcesz ją wykonać. Jak zrobić , żeby tak było? Trzeba siać. Oznacza to kilka lat samorealizacji i doskonalenia warsztatu i budowania swojej pozycji. Celowo nie piszę pracy za śmieszne pieniądze. Tymczasem rób dla siebie do co lubisz, pieniądze przyjdą z czasem. Próbując zacząć od drugiej strony zawsze musisz grać na czyichś warunkach. Przestań myśleć o pieniądzach zacznij o "miłości" do fotografii. Jak spieniężyć swoje umiejętności to już banał. w sieci jest na kopy poradników jak wykorzystać min. internet do tego celu. Ale twoja strona www musi mieć jak to mówią "content" - zawartość, treść. Trudno to zbudować na gównianych robótkach dla kogoś.
    Polecam amerykańskie kursy - oni są sformatowani na pieniądze i ich sposób myślenia daje odświeżającego kopa.
    myślę co piszę

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak znaleźć skradziony aparat
    By vixhs in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 23:01
  2. Jak znaleźć bieżący profil monitora?
    By Bambello in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 00:36
  3. Tamron 17-50 jak znaleźć "perełkę"
    By Ryba007 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 09:58
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 13:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •