Close

Strona 24 z 26 PierwszyPierwszy ... 142223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 257
  1. #231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Trochę widziałem turystów po za granicami i wiem jak wygląda rynek foto. Pierdylion mpix czy mniejsze szumy matrycy na 90% fotografujących to nie działa.
    Zgadza się. Może nawet nie tyle nie działa, ile przeciętny turysta chcąc mieć z wakacji zdjęcia lepsze od tych z telefonu, po prostu idzie do najbliższego BestBuya, mając głeboko gdzieś różne testy, albo raczej nie mając świadomości ich istnienia i kupuje sobie aparat fotograficzny, który akurat tam mają na półce. A tam mają głównie małe Canony, co później widać w rejonach turystycznych. Najciekawsze jest to, że za parę lat zmieniają również na Canona. No i tak sobie żyją w nieświadomości, że mają najgorsze matryce na rynku, którymi nie da się robić zdjęć.

  2. #232
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Może kupujący canona nie wiedzą, ze jest to forum? Może dlatego są tacy zacofani i kupują te ohydne matryce przestarzałe o kilka lat vs. liderzy rynku? I zdaje się, ze nie wiedzą o tym forum także ci (bezmyślni!), którzy później oceniają zdjęcia przez tych (bezmyślnych) posiadaczy canona robione. I dają te nagrody i mówią, ze te zdjęcia z canona takie fajowe. Ooo, gdyby oni tylko czytali tuzów tego forum! Już by zdanie pozmieniali!

  3. #233

    Domyślnie

    przymierzałem sie kiedyś do kupienia ff nikona ale ceny sensor swabów mnie skutecznie zniecheciły, kolejnego modelu też bym na trzeźwo nie kupił bo juz nawet nie potrafie powiedziec ile miał akcji serwisowych ciekawe czy malują kropki w różnych kolorach na gnieździe statywu czarny pierwsza akcja, niebieski druga, zielony trzecia, pomarańczowy czwarta w tzw. dobroci matrycy demonizujecie jeden parametr dodatkowo istotnie lepszy tylko na niskim iso, canon ma swoje za uszami np. matryce 6dII co pewnie wpłynie na sprzedaż, ale nie widze żeby z tych aparatów wychodziły tak tragiczne zdjecia jak na forum piszą, owszem canonowego cropa bym nie kupił ale z efektów dawanych przez ff canona trudno byc niezadowolonym o i zapomniałem o najważniejszym to kolory canona miodzio po prostu
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  4. #234
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Demonizowanie sprawy akcji serwisowych też ma wpływ na to że więcej ludzi woli pasek z logo canon.
    Ja mam D600, kupiłem tanio i wysłałem na akcje, zrobili co trzeba i jestem zadowolony, nie mam zamiaru zmieniać, a za 3000zł tak świetnego aparatu nie zdobędę nigdzie.

  5. #235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    powolutku wszystko idzie w kierunku zakupów zdalnych i każdy się do tego dostosowuje, jaki procent klientów obecnie idzie do sklepu stacjonarnego kupić sprzęt foto jak na amazon w cywilizowanym świecie mamy dostawy tego samego dnia do domu?
    Ale przecież piszą tam, że zamykają właśnie e-sklep.
    Za to obsługa klienta i serwis ma pracować jak dotąd. Czyli zrobili odwrotnie, niż w Polsce.

  6. #236
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Cała ta dyskusja nt. wyższości nikona nad canonem jest identycznym dylematem, jak od lat toczony spór czy lepsza jest pepsi czy coca cola. I z tego sporu obaj producenci są zadowoleni, bo stada konsumentów nakręcają się same. Tak, Nikon jest obecnie gorzej postrzegany z powodu kolosalnych błędów marketingowych i technicznych, które popełnił w ostatnich latach. I żadne matryce go w tym temacie nie uratują. Jezeli za kilka tygodni okaże się, ze i w d850 coś nie hula, to może być gwóźdź. Przy czym nie samo d850 zadecyduje o sukcesie sprzedaży, bo tu liczą się inne segmenty.

  7. #237

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Paweł, ma Nikon owszem bardziej elastyczne matryce, zwłaszcza na niskich ISO. Zgoda. Nikt temu nie przeczy. Dla jednych to bardzo ważne, dla innych nieco mniej.
    Ale gdzie jest ta reszta zacofania technologicznego?
    Najistotniejsze do zrobienia dobrego technicznego zdjęcia są w sumie 2 elementy - jakość obrazu i systemu ustawienia ostrości. Szeroko rzecz ujmując, od 10lat canon goni nikona a nie odwrotnie. nie piszę tu o jednym konkretnym body, ani o jednym parametrze obrazu ale o całości. Dodatki w stylu CLS też canon dopiero stosunkowo niedawno zaczął stosować.
    Ja nie chcę się wdawać w dyskusję czy to jest komuś potrzebne czy nie - to nie ma znaczenia - piszę o marketingowym nieudacznictwie nikona

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Może kupujący canona nie wiedzą, ze jest to forum? Może dlatego są tacy zacofani i kupują te ohydne matryce przestarzałe o kilka lat vs. liderzy rynku? I zdaje się, ze nie wiedzą o tym forum także ci (bezmyślni!), którzy później oceniają zdjęcia przez tych (bezmyślnych) posiadaczy canona robione. I dają te nagrody i mówią, ze te zdjęcia z canona takie fajowe. Ooo, gdyby oni tylko czytali tuzów tego forum! Już by zdanie pozmieniali!
    Ale przecież to czy się komuś podoba jakieś zdjęcie czy nie, to czy wygrywa konkurs czy nie, nie ma w tej dyskusji najmniejszego znaczenia. To że ludziom się podobają zdjęcia ze smartfonów nie oznacza ze są one na wyższym poziomie technologicznym niż średni cyfrowy format. To że coca-cola jest najczęściej pewnie pitym napojem na świecie nie oznacza że jest zdrowa. To że można nią na chwilę ugasić pragnienie nie oznacza że jest pod tym względem lepsza niż czysta woda. Oznacza tylko że jest najczęściej (tak zakładam) kupowanym napojem. Mistrzostwo marketingu - nic więcej.
    Wracając do sprzętu - zwiększająca się udział canona na rynku DSLR świadczy w mojej ocenie o jego mistrzostwie marketingowym i świadomości rynku.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    ...Wracając do sprzętu - zwiększająca się udział canona na rynku DSLR świadczy w mojej ocenie o jego mistrzostwie marketingowym i świadomości rynku.
    Jezeli dobrze zrozumialem, to Canon produkuje gowniany sprzet (zacofanie technlogiczne) i sprzedaje je ciemiakom (niezbyt swiadomym nabywcom)... Miewales juz nieco bardziej wywazone poglady
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #239

    Domyślnie

    Canon produkuje sam swoje matryce a Nikon polega na produktach innych. Canon ma dualpixel af i ciągle ulepsza tą technologię a Nikon no cóż, nastawił się na to że af w lustrzance to tylko przez wizjer. I kto tu jest zacofany?
    lustra-brak

  10. #240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Jezeli dobrze zrozumialem, to Canon produkuje gowniany sprzet (zacofanie technlogiczne) i sprzedaje je ciemiakom (niezbyt swiadomym nabywcom)... Miewales juz nieco bardziej wywazone poglady
    Włożyłeś w usta Pawła poglądy, których absolutnie nie wygłosił. To dosyć nieuczciwy chwyt erystyczny.

    A swoją drogą IMO zdecydowana większość popularnego sprzętu kupują niezbyt świadomi nabywcy, niezależnie od branży
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 24 z 26 PierwszyPierwszy ... 142223242526 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 15:41
  2. Konkurs Fotograficzny "Nowa Huta w XXI wieku"
    By Greg1960 in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-03-2009, 10:36
  3. Naneu Pro Alpha - "L" czy bez "L" ?
    By agape in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 14:53
  4. Plecak "Naneu Pro Alpha L" czy "Kata DR467"
    By zakwas in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 01:45
  5. Czy "hard" to to samo co "full"??
    By chubby in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2007, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •