Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erer Zobacz posta
    xt10 - poczytałem, fajny aparat, parametry nieco lepsze ale nie ma np. ustawiania punktu ostrości na ekranie jak Lumix, może jeszcze raz się przyjrzę... każdy oferuje coś innego, ważnego, a wybrać trzeba jeden
    ale dzięki za wskazówkę! D7200 - bardzo się nastawiłem na to body, jednak w podróżach nawet jak mam zabrać d80 lub P300 to często wybieram mały kompakt, choć wolę pstrykać lustrzanką.
    oczywiście D5xxx to nie D7xxx i do bardziej stacjonarnych zastosowań bym się nie zastanawiał, ale ta wielkość i waga... a masz doświadczenie z Fuji? wiem, że niektórzy się na te aparaty przestawiają z innych jak np. Oly etc. Zapewne fotograficznie Fuji lepsze, a Panasonic w wideo, kwestia czy fotografie Lumixa są znacząco gorsze? z tego co czytałem to nie
    Jeszcze pytanie - czy wideo z Fuji jest aż tak znacząco gorsze?.
    Napiszę Ci tak - miałem oli EM-5 - znakomity aparat do podróży - duża g.o. - mam X-T1 - dużo lepszy do wszystkiego - to tylko moje zdanie.
    bez przynależności

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burzaa Zobacz posta
    Jeszcze pytanie - czy wideo z Fuji jest aż tak znacząco gorsze?.
    nie wiem, nie sprawdzałem (jeszcze?) - jakie są Twoje doświadczenia?

    Cytat Zamieszczone przez burzaa Zobacz posta
    Napiszę Ci tak - miałem oli EM-5 - znakomity aparat do podróży - duża g.o. - mam X-T1 - dużo lepszy do wszystkiego - to tylko moje zdanie.
    podobno zdjęcia (matryca, AF, etc) są takie same w x-t1 i x-t10, nie wiem jak pozostałe cechy (ergonomia, etc) wpływają na użytkowanie tańszego x-t10... ?

    znowu nocka zarwana na lekturze
    ---
    eReR

  3. #33

    Domyślnie

    Poczytaj ten temat http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=198889 ja powoli sam zaczynam żałować że wybrałem D7100 zamiast XE2 bo po ostatniej aktualizacji podobno jest bardzo fajnie. No i do fuji masz dużo fajnych szkieł. Dodatkowo nie skreślał bym A6000 od sony.

    Co do m4/3 to taki EM5 z 12-40 Pro już taki mały nie jest. A cena samego też jest spora. Choć podobno warto.
    Ostatnio edytowane przez jarek_ns ; 04-04-2016 o 12:24

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erer Zobacz posta
    xt10 - poczytałem, fajny aparat, parametry nieco lepsze ale nie ma np. ustawiania punktu ostrości na ekranie jak Lumix (...) D7200 - bardzo się nastawiłem na to body...
    Przecież D7200 też nie ma dotykowego ekranu. Dlaczego jest to problemem w Fuji, ale już nie w Nikonie?
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek_ns Zobacz posta
    Poczytaj ten temat http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=198889 ja powoli sam zaczynam żałować że wybrałem D7100 zamiast XE2 bo po ostatniej aktualizacji podobno jest bardzo fajnie. No i do fuji masz dużo fajnych szkieł. Dodatkowo nie skreślał bym A6000 od sony.

    Co do m4/3 to taki EM5 z 12-40 Pro już taki mały nie jest. A cena samego też jest spora. Choć podobno warto.
    xe2 - co się człowiek zdecyduje, to wpada coś nowego do sprawdzenia
    dzięki, popatrzę i na to.
    generalnie fuji 35mm bardzo mi odpowiadało, więc może... ?

    a6000 jakoś mnie nie przekonuje designem, a em5/10 z 12-40 też patrzyłem i jak mówisz, małe (ani tanie) nie jest, dlatego na początek pozostanę przy czymś mniejszym - jak się sprawdzi będę się zastanawiać co dalej
    ---
    eReR

  6. #36

    Domyślnie

    Jak dla mnie XE2 wydaje się solidniejsze od XT10.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Przecież D7200 też nie ma dotykowego ekranu. Dlaczego jest to problemem w Fuji, ale już nie w Nikonie?
    dotykowy ekran lub jego brak nie stanowi problemu jako taki, tylko element który biorę pod uwagę przy mniejszych "bezlusterkowcach" idąc (ew.) w stronę wygody w podróży
    d7200 to inny segment, i jak dla mnie inne - na chwilę obecną - zastosowania, dlatego skłaniam się ku mniejszym i lżejszym puszkom, a wśród nich każda ma coś innego (lepszego) do zaoferowania oczywiście jakimś tam "kosztem"...
    ---
    eReR

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Pierwsza lustrzanka - d5200, d7100 a może bezlusterkowiec
    By Licketty in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 16:30
  2. Problemy ze szkłem 85mm 1.8G
    By pixel@ngel in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 13:25
  3. Wybór lustra ze szkłem (powrót do systemu po bezlusterkowcu)
    By ozi1024 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-09-2014, 18:16
  4. Nikon D40 ze szkłem Nikkor 18-200 DX VR
    By Konrad915 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-09-2008, 15:39
  5. Tak powalczyłem ze szkłem
    By meliszipak in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2008, 11:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •