Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Co prawda nie jestem prawnikiem, ale z prawnikami jak to w biznesie do czynienia mam często. To jest rozwinięta wbrew pozorom gałąź prawa. "Od zawsze" były kwestie związane z drukiem. Niedawno bez większego problemu znaleźliśmy prawnika specjalizującego się w amerykańskim prawie autorskim na potrzeby zawarcia umowy z amerykańskim autorem pewnego specyficznego dzieła.
    Pracując w IT ciągle napotykam kwestie związane z licencjami (a to też prawo autorskie). IMO na rynku nie jest źle.
    Obu wymienionych powyżej prawników rekomenduję z czystym sumieniem, pod nazwiskiem, choć zaznaczam że znam ich prywatnie (i bardzo lubię).
    Swoją drogą to nawet proste wydawałoby się prace notarialne można wykonać na różnym poziomie. Odkąd znajoma pani prawnik poleciła mi notariusza, to jak gdzieś przychodzę z aktem (w tym przypadku chodziło o objęcie udziałów w spółce), to radca prawny spółki z podziwem kręcił głową, a ja zaoszczędziłem sporo formalności i trochę pieniędzy.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Na forum naszym zaczął się udzielać pan http://www.arkadiuszszczudlo.pl/#kim-jestem
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Celestynów
    Posty
    1

    Domyślnie

    Temat wprawdzie sprzed paru miesięcy, ale może ktoś będzie kiedyś szukał.

    Dwie osoby specjalizujące się w prawie autorskim:

    Warszawa:

    Karolina Wojciechowska - http://artandlaw.pl/o-nas.html

    Łódź:

    Monika Żelazowska - zajmuje się prawem autorskim w PWSFTviT w Łodzi, nie znalazłem strony internetowej prywatnej kancelarii, adres e-mail: zelazowska@vp.pl

    to chyba powinien być ten kontakt:
    http://panoramafirm.pl/%C5%82%C3%B3d...wmuhm_nan.html
    Ostatnio edytowane przez macs ; 23-11-2016 o 21:55

  4. #14

    Domyślnie

    To jest moj rynek, tzn. ja jestem jednym z takich prawników, więc może podpowiem.

    1. Traple, Konarski, Podrecki - całe prawo własności intelektualnej w wersji "szkoły krakowskiej",
    2. mec. Maruta - średniej wielkości warszawska kancelaria - prawo IT,
    3. Błeszyńscy - niewątpliwie dobry warszawski adres,
    4. mec. Sarbiński z Warszawy napisał doktorat z prawa autorskiego i fotografii, nie wiem jednak, czy się tym nadal zajmuje,
    5. mój kolega r. pr. Łukasz Kowalczyk obsługuje od kilku lat sferę IT, wykonuje zawód w Warszawie,
    6. na FB jest strona prawoifotografia, na której udziela się kilku młodych prawników i całkiem nieźle znają sferę fotografii,
    7. moja skromna osoba - nazywam się Paweł Żerański i wykonuję zawód radcy prawnego w Warszawie.

    Przepraszam też wszystkich, których w tym miejscu pominąłem. Jest to jednak myślę kilkadziesiąt osób zatrudnionych w różnych miejscach, a zatem nie zawsze dostępnych na rynku usług prawnych (telewizje, ministerstwa, domy mediowe).

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    OK, dostaję zgłoszenia, że niektóre wpisy powinny być traktowane jako komercyjne i sa autoreklamą, na co się nie zgadzamy. Różnica jest jednak taka, że nie są to wpisy z branży foto.
    Są to wpisy dla nas pożyteczne, zostaną.

  6. #16

    Domyślnie

    @Jacek_Z - słuszne podejście. Nie nazwał bym tego nawet auto reklamą. Cała lista do wyboru. Całkiem możliwe, że ktoś skorzysta. Porada na pewno będzie bardziej fachowa, niż często niesprawdzone "forumowe mądrości".
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Zagwozdka z prawem autorskim w USA
    By Dark in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 08:19
  2. „Twoje zdjęcie. Twoje prawo. Spotkanie z prawem autorskim i własnością intelektualną”
    By cezarycezary in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 08:41
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 12:34
  4. Budynki chronione prawem autorskim - Fotolia
    By mkl in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 11:10
  5. sprzedaż z prawem autorskim i inne wykorzystanie
    By fulpo in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 18:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •