Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Oj Perla Perla - nie mieszaj tej naszej (bo i ja tam sie udzielilem )zabawy w ratowanie skopanego (sor Odie zdiecia do powaznej roboty. czy naprawde na ktoryms z zaproponowanych w tamtym temacie zdiec dziewwczyna na zdieciu wyglada jakos specjalnie lepiej? co najwyzej moze imponowac stopien niektorych zmian (np. fryzura wg czornyja, czy niektore makijaze). do ciebie nalezy wybranie fotografa, ktory zrobi dobre ZDIECIA przede wszystkim i ew. bedzie na tyle swiadomy, ze nie skopie ich nadmierną obrobka. a z retuszem bardzo latwo przesadzic. tak wiec jesli podobaja ci sie zdiecia jakiegos goscia, to nie zastanawiaj sie ile tam jest obrobki, tylko daj mu to zlecenie. no - zastanow sie jeszcze czy to na pewno jego zdiecia - szczegolnie jesli widzialas je tylko w sieci (a juz na pewno na allegro) bardzo latwo o oszustwo - zdobycie oryginalnych plikow do zrobicia pokazowych odbitke jest jednak znacznie trudniejsze (hehe -kolejny juz chlopaki argument za tym, zeby plikow klientom nie dawac ).

    jesli ci sie podobaja zdiecia tego "pasjonata" to czemu masz go nie wziac? a allegrowcom bym nie ufal

    jak juz bedziesz szczesliwa mezatką i jednak dostaniesz zdiecia na plycie, to po prostu wrzuc czesc do dzialu z obrobka, a z pewnoscia znajdzie sie wielu pasjonatow znecania sie nad cudzym wizerunkiem, ktorzy sie tymi zdieciami pobawia

  2. #22

    Domyślnie

    Jeśli ktoś rozmawiał z Panną Młodą dwa miesiące przed ślubem to wie, że to trudne. A słowo "wybór" przyprawia ją o dreszcze (-wybór- sukni, obrączek, samochodu, kwiatów a no i... mężą) Dlatego takie sprawy jak wybór fotografa powinien odbyć się na rok przed ślubem.

  3. #23

    Domyślnie

    hehe - w sumie dobrze, ze w natloku wyborow o mezu nie zapomnialas glupio by to wygladalo: wchodzisz do kosciola w tej swojej wybranej sukni w wybranym kolorze ecru, przed toba biegnie wybrany fotograf, obok ciebie wybrany kamerzysta, swiadek miedli w kieszeni wybrane obraczki...a tu konsterna - meza niet

    ale co fakt to fakt - 2 miesiace przed slubem to wybor fotografa troche goraczkowy (a celujac w pewną polke to dosc ograniczony...ba - są półki, gdzie ten rok przed slubem to za malo, bo terminy pozajmowane )

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bukowy dziad Zobacz posta
    Oj bardzo latwo o oszustwo - zdobycie oryginalnych plikow do zrobicia pokazowych odbitke jest jednak znacznie trudniejsze (hehe -kolejny juz chlopaki argument za tym, zeby plikow klientom nie dawac ).
    Wiesz ja tam sie nie znam , ale patrzę oczami klienta i uważam ze zdjęcia na płycie staja sie własnością młodych, aczkolwiek zgadzam sie z tymi którzy twierdza ze fotograf powinien wywołać przynajmniej kilka zdjęć i dać w albumie, jest to w pewnym sensie tez jego wizytówka, jednak jak znam życie to o wiele więcej osób (szczególnie młodych) obejrzy te zdjęcia w formie cyfrowej, czy to jako galerie www, czy prezentacje DVD etc.
    pozdrawiam Piotr


  5. #25

    Domyślnie

    Gawronnek: nie wiem czy sie dobrze zrozumielismy. ja pisze o sytuacji, w ktorej fotograf reklamuje sie portoflio zawierajacym cudze zdiecia. ostatnio nawet sie gdzies przewijal watek lub 2, w ktorych podawano przyklady, jak to para mloda ogladajaca portfolia roznych fotografow napotykala te same zdiecia, ktos (chyba gALL) dostal propozycje sprzedazy zdiec do porfotlio...
    moim zdaniem nieuczciwemu fotografowi (chcacemu reklamowac sie nieswoimi zdieciami) o wiele latwiej to przyjdzie, gdy zechce prezentowac foty w postaci cyfrowej (np. na aukcjach) niz w portfolio-albumie (do zrobienia odbitek potrzebuje duzych plikow, a te moze zdobyc tylko od autora, z labu...lub od mlodych, ktorzy dostali je od fotografa na plycie )
    oczywiscie podstawowa forma prezentacji dorobku jest teraz dobra galeria w internecie, ale jednak wiekszosc zawodowcow jest gotowych zaprezentowac prace rowniez na papierze. nad tymi, co takiej gotowosci nie wykaza, powaznie bym sie zastanawial...

  6. #26

    Domyślnie

    zgadzam się z tym oczywiście, fakt że exif łatwo usunąć ale ja mam w nim na wszelki wypadek swoje dane

    całe to fotografowanie to takie skomplikowane jest, nie dosyć że ciężko sprzęt oswoić to jeszcze złodzieje i etc
    pozdrawiam Piotr


  7. #27

    Domyślnie

    niom...w sumie jakbym po wakacjach zaczal, to jeszcze przed 30tką na chirurga naczyniowego dalbym rade sie przekwalifikowac

  8. #28

    Domyślnie

    w sumie jakbym po wakacjach zaczal, to jeszcze przed 30tką na chirurga naczyniowego dalbym rade sie przekwalifikowac
    To ja po ślubie kupie samochód i cyfrówkę - będe wozić do ślubu i robić zdjęcia- zostanę bizneswoman Bo do fotografa będzie mi daleko Ale masz rację... przed 30 kto wie

    jak juz bedziesz szczesliwa mezatką i jednak dostaniesz zdiecia na plycie, to po prostu wrzuc czesc do dzialu z obrobka, a z pewnoscia znajdzie sie wielu pasjonatow znecania sie nad cudzym wizerunkiem
    no właśnie myślałam zeby znaleźć fotografa lubiącego się znęcać
    Pewnie masz rację że to nie to samo, ale i tak jestem pełna podziwu

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    trudno Ci nie przyznać racji, jednak ostateczna decyzja należy do klienta
    Nie gniewaj się, ale przyznam rację Bukowemu.
    Nigdy bym nie poszedł na taki numer, że klient bierze tylko płytkę.
    Moim atutem właśnie jest to, że to, co umiem pokazuję na papierku.
    A z kolei ci, których foce są moją reklamą i kółko się zamyka.
    Szczerze mówiąc nie miałem takiego klienta, który by chciał tylko płytkę.
    Pozdr.
    D200 T17-50 N60 N80-200 i jeszcze troszkę...

  10. #30

    Domyślnie

    Witam. Proszę o kontakt, myślę że mogę pomóc w sprawie wyboru fotografa na Twój ślub i wesele. Pasjonata dla którego najważniejszę są zdjęcia, zadowolenie pary młodej a zysk na samym końcu tej listy. mój adres wojtek@zalmet.com.pl

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •