Close

Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 228
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiulla Zobacz posta
    Doradzcie co kupić gdyż czytam i czytam i coraz mniej wiem
    Standard, tak zawsze jest

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiulla Zobacz posta
    1Tło i statyw -myślę że poradzę sobie
    Nie jestem pewien. Początkujący najczęściej wybierają "profesjonalne tła polipropylenowe", które doskonale nadają się do bardzo wielu rzeczy, ale nie zawsze do tego, do czego (sądząc po nazwie) powinny być najlepsze

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiulla Zobacz posta
    2 Softbox jaki 60x90 do tego lampa jaka ?
    Dlaczego 60x90?
    300Ws z regulacją do 1/128

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiulla Zobacz posta
    3Cos aby sb900 wykorzystać (drugi soft,parasolka)?
    Według gustu, może być soft reporterski, może być drugi studyjny z odpowiednim uchwytem do lampy, może być parasolka.

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiulla Zobacz posta
    4 Wyzwalanie mojej lampy + druga z sofboxem ?
    Tylko wyzwalanie: YN rf603n, korzystanie z TTL przy lampie reporterskiej: wyzwalacze TTL?

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    ... Gdyby drugi raz wybierał, prawdopodobnie kupiłbym .. jakąś studyjną 200 W, ale z większym zakresem regulacji.
    Nie ma takich lamp. 200 Ws są oferowane w amatorskich liniach, które nie mają takiego podziału mocy. Wyższe linie mają (generalizuję trochę) jako najsłabsze lampy 300Ws i tam bywa 1/64, w lampie jaka podałem jest nawet 1/128 mocy, ale najsłabsza lampa z tej serii ma 400 Ws. I to ta lampa w efekcie daje najmniejszą moc.
    Jak chce się mieć naprawdę mało to trzeba zapłacić trochę więcej. Kupowanie tańszych słabych lamp nie pozwala na uzyskanie naprawdę małych mocy. To niby nielogiczne - bo słaba lampa, a nie świeci najsłabiej??? Ano tak jest. Słabe lampy nie mają dużego zakresu regulacji mocy.
    W studiu jest więcej paradoksów. Np robienie zdjęć z większą częstotliwością wymaga ... bardzo, bardzo silnych lamp pracujących na ... minimalnej mocy. I to się daje wytłumaczyć. Po prostu błysk mała mocą nie opróżnia wszystkich kondensatorów, więc lampa ma energie na kolejny błysk i kolejny itd.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #23

    Domyślnie

    Jak tak mocniej się zastanowić, to 200Ws i 1/64 da teoretycznie* to samo, co 400Ws i 1/128
    Jeśli pomiędzy 200Ws i 300Ws jest różnica 1/2EV*, to może 300Ws z regulacją 1/64 da odpowiedni efekt?

    * - różne konstrukcje lamp mogą dać inne efekty

    Jednak Umbra używa "gołego palnika" i standardowego reflektora, czyli ma najmniejsze straty światła, większość zakłada duże softboxy, a w takim przypadku straty światła wyglądają zupełnie inaczej.

  4. #24
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Jaka lampa 200Ws ma 1/64?
    Może taka jest, po prostu ja nie znam wszystkich modeli.
    Jesli taka jest to zacznę ją polecać
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Godox seria GT ma 1/64 i moc 200/300/400Ws.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jaka lampa 200Ws ma 1/64?
    Może taka jest, po prostu ja nie znam wszystkich modeli.
    Jesli taka jest to zacznę ją polecać
    Nie wiedziałem, czy taka jest Na szczęscie kolega podpowiedział: http://www.godox.com/EN/Products_Stu...GT_Series.html
    Szybkość, stabilizacja temp. barwowej, czas błysku - wygląda to ciekawie, a sądząc po kształcie i wyglądzie, niewykluczone, że niedługo przeczytamy o "nowych lampach Quantuum"

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    A coś do kupienia w Polsce?
    Nawet na amazonie sa niedostępne. Byłem ciekaw ceny.
    Używka na ebayu za 250 USD - czyli 1000 zł. To ja wolę za 1000 zł kupic w Polsce, mieć nówkę z VAT i gwarancją i mieć 400 Ws do 1/128
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-02-2016 o 18:52
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co widzę to tylko chińczyk gdzie trzeba doliczyć za nadgorliwość naszych celników cło i vat, cena nie wyjdzie za ciekawa.
    Nasi handlowcy skupili się na innej chińszczyźnie typu quantuum i wciskają to jakby zakupili cały statek, a przecież technika idzie do przodu, ceny spadają.
    Ta seria Godox GT była nowością rok temu jak miałem cennik od nich.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 11-02-2016 o 18:13

  9. #29

    Domyślnie

    off-topic
    Nasi handlowcy zamawiają hurtową ilość np. lamp Godox, i zamawiają nadruk np. Quantuum (porównanie innych serii lamp wykazuje dużą zbieżność parametrów). Sam napisałeś, że dla polskiego klienta cena tych lamp nie byłaby ciekawa, więc dlaczego nasi handlowcy mieliby to kupować? Biorą tanie, proste lampy, bo "Quantuum to porządna firma", i brali wysokie modele z regulacja mocy czasem błysku (podobnie jak Lencarta i chyba inne firmy w innych krajach).

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to by się zgadzało, biorą jakieś wybrane modele w dobrych cenach w większe ilości i opychają potem bardzo długo, nie są w stanie posiadać dobrej pełnej oferty łącznie z nowościami, zresztą klient i tak szuka najtaniej, a ładna nazwa na lampie sporo zrobi i zarobi

    Nie mogę się przyzwyczaić że nie cytujesz tylko piszesz normalnie kursywą

Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. domowe studio
    By sebastian78 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 17:59
  2. studio domowe
    By Irenka85 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:09
  3. domowe studio
    By kristof05 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 16:03
  4. studio domowe
    By sebah in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2008, 21:30
  5. Studio domowe
    By michal13031986 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 12:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •