Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42
  1. #11

    Domyślnie

    Oryginalne baterie en-el14 za pierwszym razem wytrzymują kilka zdjęć i padają. Ładujemy ~2h i znów robimy zdjęcia, trzyma trochę dłużej.

    Po paru razach od naładowania max (ja ładuje zawsze 3h) i rozładowania na max'a wytrzymuje czasami i kilkakrotnie więcej.

    Spróbuj i u Ciebie

  2. #12

    Domyślnie

    Posiadam dwie oryginalne EN EL 15, srednio w miom przypadku baterie wytrzymuja 500-650 zdjec, mam wylaczony podglad zrobionego zdjecia, korzystram w dwoch slotow rownolegle (RAW+JPEG), no i niestety dosc czesto sprawdzam wykonane zdjecie, mozliwe ze bez zerkania w podglad mozna ilosc klapniec zwiekszyc. Obiejktyw z wlaczona stabilizacja S17-50 2.8.
    D7100 pod wzgledem wydajnosci na aku wypada slabo w porownaniu do poprzednikow ktore uzytkowalem D40, D90.

  3. #13

    Domyślnie

    Na 350-351 stronie instrukcji D7100, mamy info o metodzie testowania wydajności i zastrzeżeniach.

    Powodów zmiennej wydajności akumulatora (względem tej z materiałów reklamowych) jest sporo, po za oczywistymi jak np. częstotliwość podglądu i używanie VR - są też te, które wiążą się z zabiegiem marketingowym - a przynajmniej ja to tak odczytuję.
    Bo jak traktować zapis - iż robienie zdjęć w NEF-ach zmniejsza żywotność baterii w stosunku do testowej ?! Oczywiście można robić JPG-i, ale nie powinno być dla Nikona zaskoczeniem, że "zaawansowani amatorzy" do jakich kieruje ten model wg własnych materiałów reklamowych będą robić w większości NEF-y, więc robienie testu wydajności na JPG-ach o czym sami piszą, jest właśnie tym co ja uważam za sztuczkę marketingową i lekkim krętactwem.

    To uwaga ogólna, nie odnosząca się bezpośrednio do problemu autora.
    Ale zwróciłem na to uwagę, bo podobnie było z moją starą analogową Minoltą, gdzie akumulator miał wystarczać na "N" filmów, a ja wyciągałem ledwie 1/3 !!! Dopiero po jakimś czasie zauważyłem, że test wydajności opisany w manualu cwaniaczki robili na kliszach 12 klatkowych ! I wszystko się wyjaśniło

    p.s.
    Amatorsko
    Sprawdzałeś "stan zużycia baterii" w menu ustawień/informacje o akumulatorze ?
    Zamień się ze znajomym akumulatorami i zobaczycie, czy wydajność się zmieni i czy szukać (o ile szukać problemu) problemu w akusie, czy w body.

    Sprawdziłem teraz u siebie - choć to żadne porównanie - ale zużywając 13% wykonałem 228 zdjęć (NEF), z tym, że ja mam Tamrona ze stopki bez stabilizacji.
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  4. #14

    Domyślnie

    Witam!
    Podepnę się pod temat bo mam z moim d7100 pewien problem. Chodzi o "zjadanie" baterii gdy aparat jest wyłączony, dotyczy to oryginalnej baterii. Aparat posiadam od dwóch miesięcy. Zauważyłem ten problem kilkanaście dni temu, ostatnio był ładowany cztery dni temu, zrobiłem wtedy ok. 40 zdjęć dziecku na spacerze i nagrałem filmik 2-minutowy. Po powrocie do domu aparat wskazywał 76% baterii, minęły dwa dni, aparat nie był używany, wczoraj wieczorem zrobiłem jedną fotkę, baterii było już 53%, dzisiaj rano włączam z ciekawości, 51% a teraz wieczorem jest tylko 38%. Czy to może być jakiś problem z aparatem czy samą baterią?

  5. #15

    Domyślnie

    A nie masz przypadkiem jakiegoś dziwnego pochodzenia gripa? Nie zauważyłem prawie żadnego spadku naładowania akumulatora u siebie od dwóch lat...

  6. #16

    Domyślnie

    Mam gripa Newell i drugą baterię też Newell ale przez te kilka dni nie były używane i leżały sobie grzecznie w szafce, jeszcze sprawdzę jak z tą drugą baterią będzie. Co może być powodem takiego spadku poziomu naładowania przy wyłączonym sprzęcie?

  7. #17

    Domyślnie

    Nigdy nie sprawdzam poziomu akumulatora w %, a więc tej informacji nieco głębiej zaszytej w menu. Patrze tylko na "bateryjkę" z górnego wyświetlacza i jak zejdzie do połowy to doładowuję.

    Jaki obiektyw masz podpięty ?
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  8. #18

    Domyślnie

    Tamron 16-300, też generalnie patrzę na tą bateryjkę na wyświetlaczu ale czasem z ciekawości zerknę na % w menu.
    Nikon D7100 | Sigma 10-20 | Tamron 16-300 | Tamron 28-75 | Tamron 70-200 | Tamron 90 VC | Tokina 80-400 | Nikon SB-700 | Nissin Di622 Mark II |

  9. #19

    Domyślnie

    Nie mam pomysłu... Załóż oryginalną baterię, nie zapinaj gripa, odłącz obiektyw i sprawdź czy tak samo jest na pustym aparacie.

  10. #20

    Domyślnie

    Zajmuje się modelarstwem i temat akumulatorów w różnych formach i wersjach nie jest mi obcy. Jedno Ci powiem czasami zupełnie nie wiadomo o co chodzi i dlaczego coś ma miejsce

    A na poważnie, to może jednak grip nie służy akumulatorom i nawet ten oryginalny po wyjęciu z gripa, gdy zasila aparat bezpośredni jest "rozregulowany". Po jednym dwóch cyklach ładowania powinien wrócić do normy. Możesz mieć też - co mało prawdopodobne - zabrudzone styki, a to mogło by powodować zwiększony pobór prądu.
    Spróbuję poobserwować moje D7100 i jego ewentualny spadek w %.
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7100 bateria i ładowarka
    By Big Z in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 21:02
  2. prawdopodobnie problem z baterią
    By ahinsa81 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-06-2013, 21:13
  3. D 300 problem z bateria
    By Kant in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-02-2009, 02:01
  4. Problem z baterią w D80
    By Jacek B. in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-12-2007, 19:15
  5. Problem z baterią.. ?
    By diego_valkyr in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-12-2006, 15:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •