Close

Strona 7 z 92 PierwszyPierwszy ... 567891757 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 919

Wątek: Co wybrac?

  1. #61

    Domyślnie

    Diego nówki juz raczej nie dostaniesz.Dzwoniłem wszędzie.Juz chciałem kupić D80 ale w Euro Agd buy z wystawki.Po powrocie do domu i krótkim rozmyslaniu zamówiłem Fuji S5pro.To puszka jak D200 tylko jest z inna matryca i wolniejszy.Samo body identyczne.Weż ja chłopie na raty.W Euro 30x95pln a za gotówke kup jakieś szkiełko.Ja tak zrobiłem.A canona i Sony wybij sobie z głowy.No chyba że canon to 40d.
    Pozdrawiam Marcin Bąk
    FUDŻI

  2. #62

    Domyślnie

    Poczytam sobie o tym Fuji i sie zastanowię. Co do tego D200, to bardzo ciężko faktycznie go jeszcz ekupic, ale w paru sklepach jeszcze jest na zamówienie, tylko tak jak mówię same Body koło 3,5 tys do 3,7 tys zł.
    A Nikona d80 z dobrym obiektywem nówkę kupię gdzieś za 3,3 tys zł...i póki co chcyba najbardziej ku tej d80 sie najbardziej skłaniam....co do rat....to hmm...30 rat to sporo, wolałbym mniej także tzreba będzie sie przeleciec po sklepach....a Ty do tego FUJI jaki masz obiektyw i lampe błyskową? Pozdrawiam

  3. #63

    Domyślnie

    Szkiełko muszę dokupić i wezmę Tamrona 17-50 2,8.Lampa to Sb600 a pozostzłe szkła to kitowe N28-80 jeszcze z analoga i N50 1,8.To kup 80 i jasne szkło.
    Pozdrawiam Marcin Bąk
    FUDŻI

  4. #64

    Domyślnie

    Witam.
    Mam małe pytanko - czy warto kupic nikona d70s + Sigma 28-105 f/3.8-5.6 UC-III ASP IF za 1300zł ?. Wszystko na gwarancji do końca 2008 roku. Przebieg ok 16k trzaśnięc. Aparat wygląda na bardzo zadbany. Co sądzicie o tym szkle ? Prosze o szybką odpowiedz. Pozdrawiam.

  5. #65

    Domyślnie

    troche ponad 3tys zl i masz idealny zestaw z naszej giełdy - D200 + 18-70 + SB-600, jakby co pozniej jeszcze jakis inne szklo np 50/1.8 i jest rewelacja, mi jeszcze tylko brakuje czegos bardzo szerokiego
    D200, T17-50, N100 2.8MF, SB-24

  6. #66

    Domyślnie

    kerry jest różnica pomiędzy 1300 a 3000....
    wracając do pytania michała - Obiektywu nie znam, ale body jest ok. Choć przy tym przbiegu to popróbuj jeszcze ze stówke utargować
    Pozdrawiam
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  7. #67
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Nie myśl tak o puszcze... Postaw na szkła

  8. #68

    Domyślnie

    Witajcie,
    chciałbym kupić aparat, kopię sobie po internecie i wiele mądrzejszy nie jestem, tyle, że trochę pojęć typu body, puszka, szkło, słoik i inne temu podobne do głowy mi się dostało. Trafiłem na to forum, wprawdzie zacząłem od wątku humor, ale poważniejsze tematy też są więc uznałem że wypadało by zapytać tu, a nie w jakimś sklepie gdzie na 90% zaczną mi coś wciskać. Forum canona też jakieś takie be ;p No i wypało na Nikona.
    No dobra, żarty żartami, ale już do rzeczy:
    dotąd miałem kompakta minolty (Dimage S414, niestety paskuda gdzieś po półtora roku zastrajkowała i rozładowywała akumulatory z prędkością światła), od jakiegoś czasu z braku lepszego narzędzia pod ręką, a trochę z wygody robię zdjęcia komórkami. Oczywiście, hitem sezonu to nie jest, z grubsza wystarcza (szczególnie gdy muszę zrobić zdjęcie w miejscu, gdzie nie mam możliwości zabrać torby z porzadnym aparatem), ale tak naprawdę już w trochę gorszych warunkach, przy dynamicznym zdjęciu to co wychodzi to woła o pomstę do nieba. Niby w komórce jest Cybershot 3,2Mpix z flashem (K800i) co na warunki komórkowe jest całkiem dobre, ale już w zestawieniu z aparatami to śmieszna zabawka i tyle.
    Jeśli chodzi o zastosowania to większość fotek to będą zdjęcia rodzinne, czasem w domu, czasem w plenerze, zdarzy się jakaś impreza czy kościół. Ale czasem mi odbije i mam ochotę zrobić zdjęcie księżyca, jakąś fajną panoramkę, zdjęcie jakiegoś lecącego samolotu czy jakiegoś detalu, o którym z moją komórką mogę sobie tylko pomarzyć. Jasna więc sprawa, że do takich celów nie będę kupował sprzętu o wartości liczonej w dziesiątkach tys. złotych. Ale sam dla siebie dla własnej czystej przyjemności chcę spróbować swoich sił eksperymentując, ucząc się - a nie tylko nacisnąć guziczek i czekać aż procesor zrobi wszystko za mnie.
    Jeśli chodzi o mój budżet na chwilę obecną myślę, że byłbym w stanie znaleźć jakieś 2,5kPLN, a w późniejszym czasie, gdy już złapię bakcyla na dobre (i przekonam żonę do dalszych wydatków) inwestować dalej w sprzęt. No i teraz pytanie co za takie pieniądze można byłoby kupić? Na mój misiowy amatorski rozumek sądzę, że na razie kupić możliwie dobre body z kitowym obiektywem, a potem dokupić lepsze obiektywy. Raczej nie wejdzie w grę kupienie teraz np. zupełnie prostego body z lepszym obiektywem a w perspektywie wymiana body - żona by mnie za taki manewr wystawiła za drzwi (o ile to w ogóle jest rozsądne rozwiązanie). Krótki rekonesans w alledrogo dał mi wachlarz wyboru od D40 przez D60 do D80. Chciałbym nowy aparat.
    Rzeczy które zwróciły moją uwagę, jeśli mogę proszę o uwagi czy moje sugestie są rzeczowe:
    - silnik do AF (jego brak w D40 ogranicza w przyszłości dobór innych obiektywów?)
    - nośnik pamięci (w D80 pojawia się inny typ karty)
    - zakres doboru ISO (tylko w D80 iso100, pytanie czy w moim zakresie użytkowań mam szansę go wykorzystać)

    No, trochę tu się rozpisałem, może miejscami masło maślane albo wręcz stek bzdur, ale na mój amatorski umysł wydaje mi się, że przynajmniej część informacji może być sensowna.
    pozdrawiam

  9. #69
    Oszczędny w słowach Awatar Przemo
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Konstancin-Jeziorna
    Posty
    110

    Domyślnie

    Jeżeli Ci się nie spieszy,to poczekaj do końca miesiąca,może Nikon coś pokarze na Photokinie.Brak śrubokręta w D40 spowoduje,że po podpięciu obiektywu bez własnego silnika nie będziesz miał AF,tylko będziesz musiał ustawiać ostrość manualnie.Teraz jest dużo szkieł z silnikami,ale jasnej taniej stałki nie ma.
    Pozdrowienia Przemo
    D300,T11-16f2.8,N24-70,TC 1.7,SB600,SanDisk ExtremeIII i IV,Sherpa 600n,B+W MRC UV,Lowepro Sling Shot 200AW.

  10. #70
    mlody21
    Gość

    Domyślnie

    iso 100 nie tylko w D80, w D60 również

Strona 7 z 92 PierwszyPierwszy ... 567891757 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •