Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40
  1. #31
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    zaczeliśmy rozmowę o pilocie innego typu - radiowym do body d200 itp oraz zawierającego funkcje radioflesza.
    Dyskusję przeniosłem do nowego wątku http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=36673
    zainteresowanych zapraszam
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #32

    Domyślnie

    To może jak już można ustawiać,co jaki czas ma robić zdjęcie,to
    warto dodać jeszcze możliwość ustaw ienia ile zdjęć w serii ma wykonać?
    Poza tym możnaby dodać jeszcze zdjęcia seryjne BULB (dowolny czas trwania,co dowolny czas i określoną ilość razy
    zıq˙ʞǝɔǝıʍ//:dʇʇɥ :ɐʍoɯop ɐuoɹʇs ɐɾoɯ

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LukaszWiecek Zobacz posta
    To może jak już można ustawiać,co jaki czas ma robić zdjęcie,to
    warto dodać jeszcze możliwość ustaw ienia ile zdjęć w serii ma wykonać?
    Poza tym możnaby dodać jeszcze zdjęcia seryjne BULB (dowolny czas trwania,co dowolny czas i określoną ilość razy
    Tak, to by było bardzo ciekawe. Na pomysł robienia zdjęć seriami sam już wpadłem wcześniej . Trzeba by było tylko dobrze przemyśleć układ manu, żeby wszystko było intuicyjne i łatwe do ustawiania.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  4. #34
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Czyli mam rozumieć, że powaznie zastanawiasz sie nad skonstruowaniem tego pilota? W wersji radiowej? Z opcją synchronizacji radiowej lamp błyskowych (bez TTL i bez sterowania mocą)?
    Kiedy to będzie na rynku? Ile będzie kosztować?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czyli mam rozumieć, że powaznie zastanawiasz sie nad skonstruowaniem tego pilota? W wersji radiowej? Z opcją synchronizacji radiowej lamp błyskowych (bez TTL i bez sterowania mocą)?
    Kiedy to będzie na rynku? Ile będzie kosztować?
    Po tamtym wątku jeszcze masz wątpliwości?

    Tak, zastanawiam się bardzo poważnie. Już mam kupione nadajniki/odbiorniki radiowe, niedługo zmontuję z nich coś do testowania (strasznie małe to cholerstwo, będzie ciężko przylutować ). Jak na razie pozostaje nierozwiązany problem wtyczki 10-pinowej, z resztą powinno pójść gładko (albo prawie gładko). O cenie będziemy rozmawiać jak już zrobię działający prototyp i będę znał koszt elementów .
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  6. #36

    Domyślnie

    jeśli potrzebna jest wtyczka to mam taką - zabiłem jeden z moich kabli ale wtyczka jest ok - poza tym mogę zainwestować w jakiś działający kabel :P

  7. #37
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zink Zobacz posta
    Już mam kupione nadajniki/odbiorniki radiowe, niedługo zmontuję z nich coś do testowania (strasznie małe to cholerstwo, będzie ciężko przylutować.
    na forum canona był watek o źle działających chińskich radiach. Okazuje się że ważna jest antenka, oraz bliskośc kondensatora lampy błyskowej, który coś tam zakłóca. Rózne lampy mają rózne kondensatory, więc okazuje się, że z pewną lampą działa syncho pewniej, a z inną - gorzej. Zmiana kanału wtedy nieco pomaga. Albo oddalenie odbiornika od lampy o 15 cm.

    poczytaj nieco głębiej wątki: http://canon-board.info/showthread.php?t=9716 po poście nr 8, post 18 i szczególnie post 28
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-10-2007 o 20:28
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #38

    Domyślnie

    peecee, mógłbyś mi sprzedać tą wtyczkę? Na razie i tak nie mam jej do czego podłączyć, ale wolę sobie zabezpieczyć na przyszłe testy

    Jacek_Z, dzięki, poczytałem. Z tego co widzę, tamte nadajniki/odbiorniki są na 433MHz, moje będą na 2,4GHz - powinny być mniejsze zakłócenia. Co do konkretów, to się zobaczy przy testach prototypów.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  9. #39

    Domyślnie

    Zaręczam, że ten pilot działa z Nikonem D50. Jedyna wada to wymiary. Warto go zminiaturyzować.

  10. #40

    Domyślnie

    Ktoś chce jedną wtyczkę? Mam kawałek wężyka i mogę oddać potrzebującemu pod warunkiem odbioru sobie tego w Krakowie, poczta odpada dla mnie bo to instytucja z peramentnym strajkiem włoskim i niezbyt chętnie tam chodzę tracić conajmniej godzinę i patrząc na innych sfrostrowanych

    Co do wężyka to nieśmiało przypominam że zigview do nikona daje jeszcze lepsze możliwości - w skrócie to co wyżej + reakcja na ruch w wizjerze. To jak ktoś potrzebuje jednego z lepszych urządzeń tego typu, niestety nietanio, ale główna funkcja jest deko inna

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •