Close

Strona 60 z 78 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 775
  1. #591

    Domyślnie

    kolejny retusz portretu z rawa do wywołania w samym Exposure X3


  2. #592

  3. #593

  4. #594

    Domyślnie

    Fajne filmiki, już któryś z rzędu oglądam, widać staranność wykonania i bardzo dobrą jakość audio i video. Tak teraz sobie oglądam np lampę Altas 600 Pro TTL. Faktycznie ten kontroler kapitalne urządzenie, ciekawe czy dałbym go radę podpiąć do swojego sprzętu oraz czy lampy mają ultrakrótki czas błysku. Bo jak tak to sprzęt bardzo uniwersalny, zwłaszcza jak LED ma kontrole mocy i jest na tyle silny że może robić za źródło światła ciągłego. Tak w ogóle to ten LED jaką ma niby moc?

    Ostatni film z retuszem pokazuje ogrom pracy jaki taki high end retusz zajmuje. Uznanie za rysowanie brwi i rzęs oraz bardzo staranne wykończenie włosów w około głowy. Ja podczas sesji na tym punkcie mam obsesje bo nienawidzę tego w PH czyścić. Takie pytanie co daje owalna końcówka którą retuszujesz skórę? a raczej jaka jest tego przewaga nad okrągłą? bo wiele razy widziałem na filmach że takiej używają lub jakieś podobne łatki.

  5. #595

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Fajne filmiki, już któryś z rzędu oglądam, widać staranność wykonania i bardzo dobrą jakość audio i video. Tak teraz sobie oglądam np lampę Altas 600 Pro TTL. Faktycznie ten kontroler kapitalne urządzenie, ciekawe czy dałbym go radę podpiąć do swojego sprzętu oraz czy lampy mają ultrakrótki czas błysku. Bo jak tak to sprzęt bardzo uniwersalny, zwłaszcza jak LED ma kontrole mocy i jest na tyle silny że może robić za źródło światła ciągłego. Tak w ogóle to ten LED jaką ma niby moc?

    Ostatni film z retuszem pokazuje ogrom pracy jaki taki high end retusz zajmuje. Uznanie za rysowanie brwi i rzęs oraz bardzo staranne wykończenie włosów w około głowy. Ja podczas sesji na tym punkcie mam obsesje bo nienawidzę tego w PH czyścić. Takie pytanie co daje owalna końcówka którą retuszujesz skórę? a raczej jaka jest tego przewaga nad okrągłą? bo wiele razy widziałem na filmach że takiej używają lub jakieś podobne łatki.
    Co do atlasa, to zależy jakiego sprzętu używasz, ale obecnie Navigator X2 jest na większość systemów, musiałbyś sprawdzić. Lampa pokazuje czas błyski pod jego mocą, także możesz ustawić odpowiednio krótką, jeśli potrzebujesz
    LED ma wg specyfikacji niby 38W.

    Ta owalna końcówka pędzla, to przyzwyczajenie Kiedyś były popularne pewne tutki retuszu beauty i tak zostało Mi to pomaga bo jak przełączam między pędzlem korygującym zwykłym, a punktowym, to od razu widzę po kursorze na jakim narzędziu jestem niby lepiej się go używa na krawędziach... dla mnie to kwestia przyzwyczajenia

    Też staram się zwracać uwagę na włosy na sesji, ale tu mieliśmy plener modelkowy i Karolina była naszą ostatnio modelką i sama sobie na szybko upięła włosy do góry, więc tutaj pogodziłem się z koniecznością poprawy ich w PS, ale i tak nie było tego aż tak dużo.

  6. #596

    Domyślnie

    Ja pracuje na 7-8 letnich lampach StroBeam EID G-5 http://www.philharbordphotography.co.uk/strobeam.html i ostatnio "odziedziczyłem" po wujku Cabinet bowens traveller 3000g czyli jeszcze starszy sprzęt. Bowensy bardzo mi się spodobały, niby stary sprzęt ale światło ciągłe i błyskowe w jednym do tego wentylowane, jednak ładowanie ponad 1sekunda. Do pleneru używam StroBeam a że firma już nie istnieje to za pewien czas będę zmuszony zmienić system i ten Atlas 600Pro bardzo mi się podoba właśnie z powodu TTL i tej masy opcji regulacji którą świetnie zaprezentowałeś w filmie, dlatego myślę że byłoby to najlepszym rozwiązaniem bo miałbym te dwa zestawy w jednym sprzęcie, do tego w końcu w plenerze mógłbym mieć spokój ze zmianami oświetlenia itd. a raczej elektronika by nad tym czuwała. Problem że nigdzie nie mogę znaleźć transmitera pod Hasselblada. W ogóle nie mogę znaleźć nic z TTL pod ten sprzęt. A nie chce ryzykować wpinania byle czego pod gorącą stopę aby nie usmażyć elektroniki.

    Co do pędzla to właśnie widziałem że sporo osób tak robi, myślałem że ma to wpływ na jakość D&B i lepszy efekt retuszu się uzyskuje.
    Będę musiał przysiąść i przeglądnąć Twoje filmy bo sporo ciekawych rzeczy można wypatrzeć szacunek za wkład i dodatkową pracę.

  7. #597

    Domyślnie

    pod hassleblada chyba nie mają... mało kto chyba ma pod ten system nadajniki profoto i broncolor może z topowych
    quadralite ma swój kanał, na którym omawiają większość funkcji atlasa, ja tylko pokazałem z grubsza kilka z nich
    pracują jeszcze nad uchwytem takim co na spód się przykręca, także lampa będzie jeszcze bardziej funkcjonalna
    jedynym problemem jest to, ze w HSS lampa zmienia mocno kolor błysku na dość magentowy...

  8. #598

    Domyślnie

    Z tego co widziałem to oba systemy profoto i broncolor mają standardowe nawigatory, bez wsparcia TTL. Zresztą szukam czegoś pod system bowensa bez zabawy z przejściówkami. Tak z ciekawości napiszę do H. zapytam czy w ogóle coś takiego istnieje. Bo nawet lampę błyskową jest problem podpiąć chyba tylko Metz śmiga z TTL za pośrednictwem adaptera SCA3902.

    Te lampy z tego co na razie widziałem wypadają najciekawiej jakość/cena/ funkcjonalność. Jakby był zwykły nadajnik bez dodatkowych pinów od TTL to i tak byłby wart uwagi.

  9. #599
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Z tego co widziałem to oba systemy profoto i broncolor mają standardowe nawigatory, bez wsparcia TTL..
    Te systemy mają od dawna TTL. Zerknij na Profoto B1 czy B2.
    Z tym, że co do Hasela to nie wiem (raczej nie), na pewno Profoto mają na Canona i Nikona.
    TTL się nie sprawdza, moim zdaniem, za duży rozrzut ekspozycji przy zmianie kadru. Wystarczy sterowanie zdalne, tryby M z podziałem mocy. A to oferują już teraz wszyscy.

  10. #600

    Domyślnie

    Masz racje Jacek mój błąd. Ale w takim przypadku bez czystego nadajnika nie podepnę nic do siebie. Gdzieś czytałem że ktoś podpinał jakąś lampę błyskową z innego systemu do H4, ale dla mnie to nieporozumienie i proszenie się o kłopoty. TTL wydaje mi się być ciekawą opcją w plenerze, ostatnio miałem nawet taką sytuacje gdzie nie nadążałem z regulacją mocy, z drugiej strony chciałbym przetestować jak ten system się sprawdza. Napisałem do H. zobaczymy co odpiszą.

Strona 60 z 78 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. tutoriale
    By delfin2525 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 13:48
  2. Video tutoriale
    By m36 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2008, 15:50
  3. !tutoriale
    By diZaster in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 21:10
  4. tutoriale video
    By Sever in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 18:41
  5. Video tutoriale
    By charliex in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •