Close

Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 147
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rosomak195 Zobacz posta
    ale chyba poszukam aparatu w jakis polskich sklepach zeby odliczyc VAT i tak teraz policzyłem ze na agito wychodzi 2457zl a bez vatu do 1891 i jeszcze jest promocja nikona cashback i zwruca 200zl to wyjdzi mi 1671 zl i zawsze będzie gwarancja nikona i sklep sprawdzony
    Słuszna decyzja. Pozdrawiam i życzę miłego focenia

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rosomak195 Zobacz posta
    Nie będę brał D3300 zrobię tak jak mówili wyżej zeby wziąć jak najlepsze body na jakie mnie stać to wezmę d5300 a obiektywy bede mial 2 jeden z aparatem 18-55 vrII i drugi dostane od wujka 55-200 vr to na początek powinno starczyć
    Tak patrzę w specyfikację i jakiejś powalającej różnicy między D3300, a D5300 nie widzę poza bajerami w postaci wifi, gps czy obracanego ekranu. To ostatnie chyba poza filmowaniem nie ma większego zastosowania. Koleś w ABFoto stwierdził, że seria D5XXX jest trochę bez sensu, bo niewiele jest lepiej od D3XXX, a sporo brakuje do D7XXX... Sam też zgłupiałem wybierając aparat, ale dałem się ostatecznie przekonać na tańsze body + lepsze szkło.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loockas Zobacz posta
    Tak patrzę w specyfikację i jakiejś powalającej różnicy między D3300, a D5300 nie widzę [...]
    Jak tak dywagować, porównując specyfikacje, to możesz skończyć na Zenicie lub pudełku od zapałek. To ostatnie wyjdzie najtaniej. Unikniesz zabrudzonej matrycy, obiektywu nie porysujesz. A w świecie fotografów będziesz postrzegany jako artysta kontrowersyjny.
    ps. zapałki możesz sprzedać na aledrogo.
    Tutaj jest... podpis

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loockas Zobacz posta
    Tak patrzę w specyfikację i jakiejś powalającej różnicy między D3300, a D5300 nie widzę poza bajerami w postaci wifi, gps czy obracanego ekranu. To ostatnie chyba poza filmowaniem nie ma większego zastosowania. Koleś w ABFoto stwierdził, że seria D5XXX jest trochę bez sensu, bo niewiele jest lepiej od D3XXX, a sporo brakuje do D7XXX... Sam też zgłupiałem wybierając aparat, ale dałem się ostatecznie przekonać na tańsze body + lepsze szkło.
    Nie zgodzę się z tym. Różnic jest znacznie więcej, niż wymienione niby "bajery". Jednym z najważniejszych jest moduł AF D3300 ma moduł Multi-CAM 1000 z 11 polami i 1 krzyżowym. Zaś D5300, ma moduł AF Multi-CAM 4800DX z 39 polami i 9 krzyżowymi. Do tego D3300 ma mniejszy ekran o mniejszej ilości pól. Uchylny i większy ekran w D5300 przydaje się przy filmowaniu. Tak samo mikrofon D3300 mono, D5300 stereo. D3300 brak regulacji funkcji D-Lighting i 12 bitowe rawy, D5300 14 bitów. Różnic pewnie jest znacznie więcej, których teraz nie pamiętam

  5. #35

    Domyślnie

    marcinkow28, dzięki za wyjaśnienie. Rzeczowa odpowiedź i wyjaśnienie amatorowi różnic. Na moje potrzeby tylko AF z tej listy byłby zaletą.

    amirez, bez komentarza. Bezsensowne OT.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loockas Zobacz posta
    [...] Koleś w ABFoto stwierdził, że seria D5XXX jest trochę bez sensu, bo niewiele jest lepiej od D3XXX, a sporo brakuje do D7XXX [...]
    Może kolesiowi nie schodziły D3300 i mając klienta chciał mu go upchnąć?
    Nikon

  7. #37

    Domyślnie

    Mogło tak być. Tak czy inaczej klient zadowolony

    Tak poważnie. Nie chodziło mi o wkładanie kija w mrowisko. Sam znam się "trochę" więc bazuję na tym co czytam, sprawdzę w miarę możliwości i podpytam innych. Po przeanalizowaniu za i przeciw doszedłem do wniosku, że D3300 spełnia moje potrzeby. Myślę też, że to body spełnia potrzeby wielu innych. Czasami jednak czytając to forum odnoszę wrażenie, że nieważne jakie kto ma potrzeby i tak powinien kupić najdroższy sprzęt "na zapas" Nawet żonę niektórzy potrafią zmienić więc dlaczego nie zmienić aparatu na lepszy gdy faktycznie zajdzie taka potrzeba?

    Peace
    Ostatnio edytowane przez loockas ; 17-01-2016 o 20:48

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rosomak195 Zobacz posta
    ale chyba poszukam aparatu w jakis polskich sklepach zeby odliczyc VAT i tak teraz policzyłem ze na agito wychodzi 2457zl a bez vatu do 1891 i jeszcze jest promocja nikona cashback i zwruca 200zl to wyjdzi mi 1671 zl i zawsze będzie gwarancja nikona i sklep sprawdzony
    OK, tylko pamiętaj, że kupując "na firmę" masz gwarancję na 1 rok. Btw, czy cashback też działa w przypadku zakupu na firmę?


    Cytat Zamieszczone przez Rosomak195 Zobacz posta
    I jeszcze mam jedno pytanie co warto jeszcze dokupić na początek do niej podobno warto kupić filtr uv ?
    "Na początek" warto dokupić kartę pamięci i dobrą torbę (wygodną, z pokrowcem przeciwdeszczowym jeśli "na rajdy").

    Natomiast co do meritum, czyli głównego dylematu, to jak rozumiem jesteś już zdecydowany. OK, wszakże decyzja należy do Ciebie, niemniej wspominałeś o "wujkowym" 55-200 vr. Niech się może wypowiedzą bardziej doświadczeni forumowicze, ale na ile mi wiadomo to ten obiektyw może Cię rozczarować...

  9. #39

    Domyślnie

    Te 14 bit nie ma zadnego znaczenia jezeli zdjęcia będzie robił w jpg. W rawach tak ale gdy bedzie mocno wyciągał cienie. Normalnie tego nie zauważy

    Ekranik jak ekranik może i lepszy wiekszy. Gibany pewnie fajniej mieć niżej nie miec. Jedyna sensowna różnica to af.

    Zdjecia będą praktycznie takie same w d3300 w d5300... i d5500 a nawet d7200 nie bedzie kosmosem w stusunku do d3300 jezeli porownasz tylko jakość obrazka a pominiesz ficzery... Matyce po prosu maja podobne osiagi w tych aparatach.

    Mnie się podoba d5500 fajna mała puszeczka która przypuszczam wyznaczy designerskie trendy w tańszych dxach nikona .....

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BambusZMikronezji Zobacz posta
    (...) Mnie się podoba d5500 fajna mała puszeczka która przypuszczam wyznaczy designerskie trendy w tańszych dxach nikona .....
    Ja, po wczorajszym macaniu D5500, jestem na nie. Mi ten aparat się nie podoba (taka delikatna miniaturka) choć może na papierze (bebechy i funkcje) nie wygląda źle. Na pewno bym tego modelu nie kupił.

    P.S. Mam nadzieję, że Nikon nie pójdzie w kolejnych modelach DX w kierunku coraz większej miniaturyzacji bo za chwilę ich lustrzanki mogą ważyć tyle, co... paczka papierosów.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 18-01-2016 o 03:03

Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D5300 czy D5200
    By cepcio in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-05-2016, 08:34
  2. D5200 czy D5300.
    By Maku2 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 12:40
  3. Pierwsza lustrzanka D5200, D5300 czy może jeszcze inny
    By maaxtreme in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-03-2015, 22:59
  4. Nikon D5200 czy D5300 zestaw na początek
    By Tidusek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 18:43
  5. D3300 czy D5300 + obiektywy do architetkury | Dylemat wyboru
    By zbieraj in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 22:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •