Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie aparatu do komputera podczas sesji w studio

    Witam,
    mam pytanie odnośnie pracy w studiu, czy ktoś z kolegów/koleżanek podczas robienia sesji ma podłączony aparat bezpośrednio do komputera tak aby oglądać od razu zdjęcia? Jeżeli tak, jakich programów używacie do tego.
    Pozdrawiam
    D.

  2. #2

    Domyślnie

    CaptureOne sobie z tym świetnie radzi, do tego zresztą od początku był robiony, jeśli używam kabla to właśnie w ten sposób.

    Wpisz sobie w google tethering powinieneś znaleźć dużo pożytecznych pomocy.

    Oprócz tego, niedawno Remoolus zrobił fajny poradnik dla Lightrooma - tutaj masz: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=260836
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #3

    Domyślnie

    Część programów do wywoływania RAWow ma opcję tetheringu (np. LR, Capture One)
    Programy do sterowania aparatami (Nikon Camera Control Pro (win, OSX), digiCamControl (win), qDSLRDashboard (win, OSX, Linux, android, iOS))
    Są też aplikacje tylko do tetheringu (automatycznego ściągania zdjęć).

    Przy czym qDSLRDashboard i digiCamControl pozwalają na połączenie po Wi-Fi, nawet z aparatem bez wbudowanego Wi-Fi czy dostępnego WU-1a/b za pomocą routera Wi-Fi z USB.

    Najwygodniejsze jest rozwiązanie bezprzewodowe, bo nie jest się ograniczonym długością kabla USB (2-3m bez wzmacniaczy), ale jest ono wolniejsze niż USB i przesyłanie RAWów trochę zajmuje, szczególnie gdy komputer jest trochę oddalony.
    Ostatnio edytowane przez RobertMiernik ; 14-01-2016 o 14:53 Powód: Edycja
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Super, dziękuje za pomoc

  5. #5

    Domyślnie

    takie uwagi praktyka tetheringu:
    1. jeśli chcesz przesylać RAWy w czasie takiej sesji to zapomnij o przesyłaniu bezprzewodowym bo mówienie , że to nieporozumienie to eufemizm.
    2. kabel USB przy aparacie nie jest wcale taką upierdliwościa jak sie pozornie wydaje (wręcz nie jest upierdliwością ) a moim zdaniem jest znacznie mniej upierdliwy niż "amatorsko_domowe" czepianie modemu od qDSLRDashboard który to ma nam nieupierdliwie przesyłac bezprzewodowo dane.
    3. qDSLRDashboard nie radzi sobie zupełnie z pełnoprawnym wykorzystaniem go w tandemie z LR co jest opisane w wątku o Dashboardzie . W rozwiązywaniu mojego problemu dzielnie pomagał Gonzo.
    4. tethering dla Nikona w LR CC pod ElCapitanem w dalszym ciągu jest martwy po prostu go nie ma. Wcześniejsze OSX jak np. Yosemite i starsze działają koncertowo.

  6. #6

    Domyślnie

    Ad.1. Ja z przesyłaniem RAWów po Wi-Fi nie mam problemów. A w studio w większości wypadków te 10-15s więcej na przesłanie zdjęcia Równicy nie zrobi.
    Ad. 2. U mnie router siedzi na sankach aparatu/wyzwalacza, albo w przyklejonym do lampy uchwycie (był razem z PK Pro).
    Ad.3. Jak byś przeczytał uważnie wątek o qDD, to wiedział byś, że na Windowsie nie ma żadnych problemów w pracy qDD z LR na Windowsie.
    Ad.4. Nikon wyeliminował problem na ElCapitan - zrobili nowe API. Czy i kiedy adobe wdrozy to do LR - nie wiem. Adobe z reguły ma w d*** błędy w ich programach.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    LR ma interesującą funkcję śledzenia konkretnego folderu, co bardzo ładnei pozwala obejść tethering, jeśli się to chce obejść. Być może inne programy też to mają, ale tego nei wiem na pewno.

    Otóż jeśli się ustawi dowolny folder, na który LR ma mieć oko, wystarczy, że w tym folderze wyląduje plik obsługiwany przez program, a LR natychmiast go pokaże. Ponieważ jak dla mnie qDSLRDashboard okazał się nie współpracować z LRem dobrze - ja zamiast tetheringu używałemm właśnei tej sztuczki.

    Jak jeszce mnie to bawiło, zgrywałem pliki po kablu do konkretnego folderu, ustawiałem LRa, żeby ten konkretny katalog śledził i jak tylko spłynęło tam zdjęcie, LR to wyczuwał i pokazywał je na ekranie. Dodatkowo ustawiłem to sobie tak, że robiłem RAW+jpg, ale na komputer przesyłały się tylko jpgi, co do oceny mi wystarczało, a trwało szybciej.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie tak chcę to podłączyć, czyli kabel i LR. Dziękuje wszystkim za pomoc

Podobne wątki

  1. Podłączenie do komputera
    By Fejton in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-03-2017, 02:20
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-09-2014, 17:25
  3. D300 i podglad zdjec podczas sesji.
    By BsK1 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 14:36
  4. Przesylanie plikow z aparatu do komputera
    By Karbulot in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 16:39
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-02-2007, 17:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •