Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Obrobka zdjec

  1. #1

    Domyślnie Obrobka zdjec

    Witam
    Mam pytanie jakie sa koszta obrobki kilku zdjec ( 20-30 sztuk )?
    RAWY sa technicznie dobrze zrobione.
    Jestem amatorem ... Mam duze braki w PS, moim zdjeciom brakuje koncowego szlifu.
    Z gory dziekuje i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ale kto komu ma obrobić? Jeśli ty masz komuś płacić, to juz lepiej doucz się a kasę wydaj na książkę czy kurs online np. na lynda.com.

  3. #3

    Domyślnie

    Masz racje, ale douczenie zajmie duzo czasu. a chcialem zrobic przyjacielowi prezent w formie fotoksiazki z ich cywilnego slubu.
    Uprzedzajac pytania nie, nie wzialem za to pieniedzy. Na profesjonalnego fotografa zabraklo im kasy.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie obrażaj się, ale wygląda to dziwnie... Ze stopki wynika, że sprzętu masz full, robisz zdjęcia w rawach, ale nie potrafisz ich odrobić... Brzmi nieprawdopodobnie... Czemu robisz rawy?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie obrażaj się, ale wygląda to dziwnie... Ze stopki wynika, że sprzętu masz full, robisz zdjęcia w rawach, ale nie potrafisz ich odrobić... Brzmi nieprawdopodobnie... Czemu robisz rawy?
    Bo profesjonaliści robią w RAW-ach (nawet jeśli nie umieją ich obrobić) a badziewiarze cykają w jotpegach...
    A poważnie do autora wątku - jeśli RAW-y są w miere poprawnie naświetlone to ich obróbka nie jest jakąś wielką filozofią.
    Nie róbmy z tego wiedzy tajemnej
    Tak jak doradzili Ci koledzy - kup ksiązkę lub obejrzyj podstawy obróbki np. na kursach youtube itp. Taniej i z korzyścią dla Ciebie
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 09-01-2016 o 15:51
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  6. #6

    Domyślnie

    Nie obrazam sie, ale nie rozumiem co w tym nieprawdopodobnego.
    Robie w rawach + jotpeg bo moj aparat to potrafi i mam wystarczajaco duze karty, zeby to pomiescily a poza tym wywolane rawy wygladaja lepiej niz jotpegi prosto z aparatu.
    Obrobilem zdjecia w LR na tyle ile umialem. Brakuje im jednak koncowego efektu. I dlatego potrzebuje pomocy FACHOWCA.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myrele Zobacz posta
    Nie obrazam sie, ale nie rozumiem co w tym nieprawdopodobnego.
    Robie w rawach + jotpeg bo moj aparat to potrafi i mam wystarczajaco duze karty, zeby to pomiescily a poza tym wywolane rawy wygladaja lepiej niz jotpegi prosto z aparatu.
    Obrobilem zdjecia w LR na tyle ile umialem. Brakuje im jednak koncowego efektu. I dlatego potrzebuje pomocy FACHOWCA.
    To tym bardziej musisz usiąść do nauki, bo powiem Ci, że to właśnie Ty masz wizję jak one powinny wyglądać po obróbce, a raw pozwoli Ci tą wizję zrealizować. "Fachowiec " je zrobi po swojemu i wcale nie muszą odpowiadać Twojej wizji. I mówię teraz bez ironii i szczerze, podejmij wyzwanie, nie oddasz niespodzianki za tydzień, tylko za miesiąc, ale będziesz mógł powiedzieć nauczyłem się i zrobiłem

  8. #8

    Domyślnie

    Koledzy bardzo dobrze radzą. Jest dużo filmików na YT i łatwo można nabrać wprawy i podpatrzeć jak dobrze to robić.
    D 3100 - N 18-55, N 55-300, Helios 44-4, Industar 61.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Bo profesjonaliści robią w RAW-ach (nawet jeśli nie umieją ich obrobić) a badziewiarze cykają w jotpegach... [...]
    Hmm... a cóż w tym śmiesznego? zabawnego? dziwnego? (mam na myśli pro). Toć to... prawda... Z NEFa można wyrzeźbić bez porównania znaaaacznie więcej niż z JPEGa a to w przypadku obróbki i finalnego zdjęcia nie jest bez znaczenia.

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    [...] jeśli RAW-y są w miere poprawnie naświetlone to ich obróbka nie jest jakąś wielką filozofią.
    Nie róbmy z tego wiedzy tajemnej [...]
    Zależy jaką obróbkę masz na myśli bo obróbka obróbce nierówna (podobnie jest zreszta z robieniem zdjęć przy wykorzystaniu tego samego sprzętu). "Filozofia" czy "wiedza tajemna" są tutaj jak najbardziej w cenie bo potrafią dać kopa praktycznie każdemu zdjęciu. Jak ktoś ma pojęcie o obróbce to efekt końcowy może zapierać dech w piersiach...

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    [...] Tak jak doradzili Ci koledzy - kup ksiązkę lub obejrzyj podstawy obróbki np. na kursach youtube itp. Taniej i z korzyścią dla Ciebie
    ... i mając powyższe na uwadze warto się uczyć od tych, którzy mają pojęcie o obróbce (fachowcy). Sprzęt i zrobienie zdjęcia to tylko ułamek sukcesu. Znacznie więcej daje finalnemu zdjęciu jego właściwa obróbka bo tu można zdziałać cuda.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 09-01-2016 o 18:42
    Nikon

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Hmm... a cóż w tym śmiesznego? zabawnego? dziwnego? (mam na myśli pro). Toć to... prawda...
    ... i mając powyższe na uwadze warto się uczyć od tych, którzy mają pojęcie o obróbce (fachowcy). Sprzęt i zrobienie zdjęcia to tylko ułamek sukcesu. Znacznie więcej daje finalnemu zdjęciu jego właściwa obróbka bo tu można zdziałać cuda.
    Zażartowałem bo wiele osób nie ma pojęcia po co w ogóle są te "RAW-y" a robi w nich bo "tak robią zawodowcy"
    Mam nadzieje że nie masz na myśli "fachofcuf" którzy w obróbce posuwają się tak daleko że zdjęcia wyglądają jak z Marsa (np. modne ostatnio przewalone HDR-y)...
    Albo tworzą takie efekty że nie wiadomo czy to zdjęcie czy już jakiś rendering...
    Do obróbki poprawnie naświetlonego RAW-a z imprezy nie potrzeba magii - troche wiedzy wystarczy. I nie jest to "wiedza tajemna"...
    P.S.
    Czy mógłbyś podać jakieś przykłady takiej obróbki które "zapierają dech w piersiach"?
    Ciekawy jestem...
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 09-01-2016 o 19:02
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. obrobka zdjec
    By vienko in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 14:30
  2. Obróbka zdjęć
    By Przemo! in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 22:26
  3. Obrobka zdjec, help!
    By terrago in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-09-2006, 22:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •