Close

Strona 13 z 112 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1115
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    No właśnie… Dylemat raczej nie do rozwiązania, więc argument o wycinaniu klatek i wrzucaniu do druku -- także mało sensowny.
    No chyba, że ktoś od razu nagrywa z myślą o późniejszych wycinankach a na materiale video mu nie zależy Albo tak jak napisał docx. Z jakichś względów nie dysponował innym materiałem i musiał się ratować tym co ma. Z punktu widzenia perfekcjonisty nie do przyjęcia, ale dla pragmatyka jak najbardziej tak. Z resztą na SAR(Ci od Sony) prezentowano już takie wycinanki z sesji modowych i efekty nie były najgorsze (oczywiście sensu w tym najmniejszego nie było i eksperyment wykonano bardziej dla zaspokojenia ciekawości).
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 08-01-2016 o 11:39

  2. #122

    Domyślnie

    http://www.fluidr.com/photos/nikonph...m/tags/nikond5 The Nikon D5 blows the possibilities for low-light shooting wide open. The astonishingly high ISO counts enable colour images to be captured without a flash in astronomical twilight, which is equivalent to an amazingly low 0.001 lux.
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 08-01-2016 o 11:42
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    No właśnie… Dylemat raczej nie do rozwiązania, więc argument o wycinaniu klatek i wrzucaniu do druku -- także mało sensowny.
    Zaraz powiesz, że się czepiam, ale naprawdę mam wrażenie że jesteś... jakby tu napisać... koneserem fotografii
    Generujesz problemy lub pytania, którymi inni (gazety itd.) nie zaprzątają sobie głowy

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Serio? Pytam poważnie, bo siedzimy tu ciągle w świecie Nikona.
    Serio serio. Używam od czasu do czasu X'a i za każdym razem jestem pod wrażeniem AF (zarówno szybkości jak i celności) oraz trybu seryjnego. Aparat sporo szybciej zaczyna serię. Kilka mpixów rozdzielczości więcej również się przydaje do większego wycinania. Osobna kwestia to obrazek, dla mnie zbyt plastikowy...

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Generujesz problemy lub pytania, którymi inni (gazety itd.) nie zaprzątają sobie głowy
    Może Twoi zleceniodawcy przyjmą zdjęcie sportowe z klatki naświetlonej na 1/25 sekundy. Moi nie.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #126
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Chyba nie jest tak źle ale wg mnie 95% to bardzo dobry wynik.... gdyby sie okazało że nowa piątka poprawi o te 5% wynik to będzie to chyba cud.
    Ale ja wcale tego nie oczekuję. Ja dopuszczam nawet spadek swojej skuteczności do 90%, ale przy zmianie metody na focenie bez przekadrowania. To jednak wygodniejsze i pozwala na szybsze focenie. Przekadrowanie gdy ma się szkło z VR (200./2) wymaga uspokojenia VR, to zajmuje sekundę, ale jednoczesnie w te sekundę mogę się kiwnąć i ostrość mam nie tam gdzie chcę. W efekcie nie mogłem stosować 200/2 z VR, musiałem to wyłączyć i skrócić czasy do 1/500.

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Jeszcze odnoście tego 4K. Powinnismy chyba na to patrzec tak samo jak na video w Nikonie D90. Nie oszukujmy sie, Nikon na polu video nie istnieje i dopiero ucza sie tego wszystkiego.
    Dlatego te 4K nie jest takie, jak u konkurencji. Ale spokojnie, za kilka lat poprawią
    1. Nikon pewnie zawsze będzie w tyle. Jak dopracują 4K to będzie 8K i znowu u nikona - niedoskonałe.
    2. Tak przy okazji - wymień lustrzanki z 4K. Te lepsze od nikona. Ciekawe ilu modeli się doliczysz.
    3. Ja (podkreślę - ja) nie używam FHD, a co dopiero UHD. Filmuję w HD (choć mam plazmę panasonica z FHD). Szkoda mi puchnięcia plików. Chyba jasne, że tym bardziej nie mam zamiaru używać FHD 60 fps.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tak przy okazji - wymień lustrzanki z 4K. Te lepsze od nikona. Ciekawe ilu modeli się doliczysz.
    Ja to piszę przy okazji, dzieląc włos na czworo. U Nikona jest zawsze jakieś "ale".
    Mogli tez wlozyc tylko FullHD + ew. 120fps i nie byloby czepiania sie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Ja to piszę przy okazji, dzieląc włos na czworo. U Nikona jest zawsze jakieś "ale".
    Mogli tez wlozyc tylko FullHD + ew. 120fps i nie byloby czepiania sie.
    Powtórzę, ogólnie premiery D5 i D500 są rewelacyjne.

  8. #128
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Ja to piszę przy okazji, dzieląc włos na czworo. U Nikona jest zawsze jakieś "ale".
    Mogli tez wlozyc tylko FullHD + ew. 120fps i nie byloby czepiania sie..
    No właśnie. Dali więcej niż inni, ale niedoskonałe. Nie jest to powód do nagan (czepiania się).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No właśnie. Dali więcej niż inni, ale niedoskonałe. Nie jest to powód do nagan (czepiania się).
    Racja. Za dużo wad. Nie kupuję

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Może Twoi zleceniodawcy przyjmą zdjęcie sportowe z klatki naświetlonej na 1/25 sekundy. Moi nie.
    Są też pewnie inne tematy zdjęciowe poza sportem. Poza tym, może niewiele to zmienia w temacie ale przy filmowaniu zazwyczaj stosuje się dwukrotnie skrócone czasy naświetlania czyli dla 24 klatek/s czasy 1/50s. Można też korzystać z krótszych i często nie widać za bardzo różnicy. Nie ma reguły.

Strona 13 z 112 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  2. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  3. Nikon D810A oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 23:22
  4. Nikon D5
    By rul3z in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •