Close

Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 111
  1. #51

    Domyślnie

    Myślę, że jednak sporo osób za dużo oczekuje... Tak samo było jak wyszedł d7500 - "dlaczego obcięli jeden slot, dlaczego to i tamto, dlaczego kastrat itp. dlaczego mają w d.... klientów". Dlaczego? Dlatego, że jedyną rzeczą jaka ma się zgadzać w Adobe czy w Nikonie to są słupki w księgowości. I tylko to się liczy we współczesnym świecie a nie jakiś John czy Jan z drugiego końca świata, który liczy swoje z kolei słupki i myśli "pudełko czy abonament". Sztaby marketingowców i inżynierów dostają kasę za to żeby zaprojektować i wyprodukować jakiś produkt a później wmówić Janowi, że to jest to czego on potrzebuje. Zasady są proste - nie możesz dostać za mniej tego co możesz kupić od firmy za więcej. Chcesz dwa sloty na karty, grip i parę jeszcze rzeczy? Nieee, nie uszczęśliwmy Cię nowym d7500 - kup D500 albo D5 najlepiej. Analogicznie w oprogramowaniu. Jesteśmy tylko bezosobowymi numerami licencji w globalnym świecie.

  2. #52

    Domyślnie

    Skoro nie wszyscy wiedzieli o tym, że LR6 obsługuje D500, to pozwolę sobie jeszcze napomknąć, że nikon cały czas wymienia stare baterie EN-EL15 Li-on 001 na nowe EN-EL15a. Oczywiście bezpłatnie. Wystarczy odesłać tę starą wraz z kopią dowodu zakupu D500.

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

  3. #53
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Ale tu robimy OT.
    istnieje bardzo dobra alternatywa dla PS i LR. Nazywa się Capture One i jest użytwana przez niewątpliwie profesjonalistów korzystających ze średnioformatowców Phase One, ale i innych. Szczególnie jak ktoś foci ludzi, super sie obrabia skórę. Wielu ślubniaków przeszło na C1. Tak samo studyjni - maja tethering który nie nawala. Jest tez konwerter profili z LR na C1. No i właśnie w nowej wersji C1 otwarto furtkę by inni producenci mogli wymyslac na ten program wtyczki. Więc jest bardzo dobrze, a będzie tylko lepiej.
    Ma ktoś siły to stąd wydzielić?

  4. #54

    Domyślnie

    Co do pluginów c1, to na razie API jest bardzo słabe. Tak słabe, że można o nim zapomnieć
    Może w przyszłych wersjach się rozwiną
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  5. #55

    Domyślnie

    Jacek_Z jaki jest ten konwerter profili z LR do C1 jak się nazywa to poszukam sobie.

    z telefonu
    D90 szkiełka i błyskotki

  6. #56
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    No i mnie zabij, bo nie kojarze gdzie o tym pisali. Może na fotopolis?
    Nie mam LR, nie mam profili to i nie ściagnąłem tego programu. On był płatny, ale trial działał miesiąc, więc szło sobie przekonwertować wszystko za darmo, najwyżej w przyszłosci to jakis problem.

    google mi znalazły to https://www.slrlounge.com/how-to-use...-your-presets/

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zabawne jest, że np. na Amazon dostępna jest wersja pudełkowa LR6, ale...
    "Uwaga: obecnie ten produkt jest dostępny tylko dla klientów w Niemczech i Austrii".


    Tylko wszyscy tu piszą spokojnie, każdy ma jakieś tam zdanie, a Ty piszesz o płaczu... brzmi to właśnie tak, jakbyś chciał sam siebie przekonać. Fajnie, że pasuje Ci abonament, ale jeśli komuś nie pasuje, to niekoniecznie zaraz "wylewa żale".
    Ciekawie jest z tą sprzedażą Amazona tylko do Niemiec i Austrii, w kontekście nowej dyrektywy UE zakazującej wszystkim sprzedawcom stosowania kryterium geograficznego na terenie UE.

  8. #58

    Domyślnie

    Wersji LR6 nie mozna upgrade-owac- jesli ktos ma np fuji x-t2 to nie bedzie dzialala.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Możesz mieć pretensje do Adobe jak postępuje, tylko że ona ma to tam gdzie nie ma światła. Chcesz lub musisz to płacisz, nie chcesz to szukasz innego rozwiązania. Póki jest takim potentatem to ona decyduje jak i za ile sprzedaje swoje produkty.
    Zawsze możesz stworzyć alternatywę dla Adobe, wtedy Ty będziesz decydował w jaki sposób ją udostępnić.
    Ja nie będę tworzył alternatywy, ale na pewno ją sobie znajdę jeżeli zajdzie taka potrzeba. Nie rozumiem tylko skąd takie oburzenie, że mnie taka polityka Adobe się nie podoba. Napisałem to spokojnie i w pełnej świadomości, że nic to nie zmieni, ale wydawało mi się, że oceniać w konkretnej sytuacji jeżeli jest uzasadnienie wolno - nawet zachowanie Adobe. Może jestem w błędzie, to przepraszam.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale są też inni, którzy używają LR i PSa na dwóch komputerach za 40 zł miesięcznie i wcale im to nie przeszkadza, pamiętaj o tym. Nie znam też większej firmy produkującej oprogramowanie, która przejmowałaby się tym co myślą amatorzy...



    Więc są jakieś alternatywy, więc po co głosić kilka stron płaczu na Adobe, skoro i tak można taniej, lepiej? Nie ogarniam... Przecież nie ma przymusu korzystania z LRa.
    Płaczu to ja tutaj nigdzie nie widziałem, za to jest trochę negatywnych opinii o polityce cenowej Adobe. Myślałem, że napisanie tego na tym forum to nic złego.
    Odnośnie tego kto przynosi Adobe jakie wpływy, to na podstawie tego właśnie abonamentu wciągnąłem odwrotne wnioski. Na użytkownikach którzy korzystali przed abonamentem z Lr i Ps firma przy abonamencie 50 zł raczej traci, bo taki abonament pokryje cenę tych programów nie wcześniej niż po 5-ciu latach. Jeżeli Adobe ma na tym zarobić to tę stratę z nawiązką muszą pokryć dawni użytkownicy samego Lr. Jeżeli prześledzić przebieg tej naszej dyskusji, to też widać kto jest zadowolony, a kto trochę mniej zadowolony i stawiany do pionu przez tych zadowolonych.

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    ... 50 złotych to czasem jest godzina pracy, czasem dwie a czasem 15 minut. ...
    50 zł. to także jest 600 zł rocznie ? Od bodajże 5 lat używam LR4 za którego zapłaciłem zdaje się (jak dobrze pamiętam) ok. 440 zł i jakoś specjalnie nie czuję się ograniczony w obróbce zdjęć (jakaś oszczędność chyba jednak jest ?). Nawet nie tak dawno udało mi się wygrać międzyforumowe RAWki używając tylko i wyłącznie LR4. (w razie konieczności konwertowałem RAW do DNG)
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...istnieje bardzo dobra alternatywa dla PS i LR. Nazywa się Capture One ...
    Powiedziałbym, że C1 to alternatywa dla LR, ale na pewno nie dla PS.

    PS.
    Oczywiście każdy sam wybiera co dla niego najlepsze, co potrzebuje, i nikogo nie mam zamiaru przekonywać, że abonament jest gorszy, bo pewnie nie jest, a raczej jest lepszy. Każdy wybiera sam według potrzeb (tak sądzę). Ja akurat abonamentu nie potrzebuję. Jedynie czego nieco "żałuję", że trochę się pośpieszyłem z zakupem LR4, a nie kupiłem LR5 (tylko kto wiedział, ze tak szybko LR5 wyjdzie )
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 17-12-2018 o 19:11

Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pudełko, pojemnik na dużą ilość AA i AAA
    By foto4deg in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 00:01
  2. Pudełko po Nikon AF-S 24-70 mm f/2.8G ED
    By elmo85 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 17:33
  3. Pudełko na 6xAA?
    By Adak in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2007, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •