Close

Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 111
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puls Zobacz posta
    Wielu ma o to pretensje, ale masz rację, taka jest teraz polityka firmy.
    Zobaczymy jak się to przełoży w dłuższej perspektywie, bo wielu amatorów jak ja czy inni tu piszący nie chce się wikłać w abonamenty.
    Ale są też inni, którzy używają LR i PSa na dwóch komputerach za 40 zł miesięcznie i wcale im to nie przeszkadza, pamiętaj o tym. Nie znam też większej firmy produkującej oprogramowanie, która przejmowałaby się tym co myślą amatorzy...

    Cytat Zamieszczone przez puls Zobacz posta
    Bardzo dobrym rozwiązaniem jest szukać alternatywy i tu nie koniecznie trzeba napisać własny program, bo trochę zalatuje sarkazmem...
    Tak, kupiłem Lr6 po ostatnich wiadomościach przeczytanych tu na forum o wsparciu nowszych puszek ale kupiłem też Luminara 2018, dlatego że wcześniej testowałem i jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem, a dodatkowo dostanę upgrade do Luminar 3, gdzie jest już wsparcie organizowania i katalogowania zdjęć, czego brakowało w wersji 2018, kusząca jest też cena w preorder za 49 EUR. otrzymujesz 5 stanowisk co jest zacnym posunięciem.
    Więc są jakieś alternatywy, więc po co głosić kilka stron płaczu na Adobe, skoro i tak można taniej, lepiej? Nie ogarniam... Przecież nie ma przymusu korzystania z LRa.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale są też inni, którzy używają LR i PSa na dwóch komputerach za 40 zł miesięcznie i wcale im to nie przeszkadza, pamiętaj o tym. Nie znam też większej firmy produkującej oprogramowanie, która przejmowałaby się tym co myślą amatorzy...
    Oczywiście że są, nikt im tego nie zarzuca że wolą abo. może się jednak okazać że to właśnie "amatorzy" generowali znaczny zysk firmy i pogarda do nich zniknie...

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Więc są jakieś alternatywy, więc po co głosić kilka stron płaczu na Adobe, skoro i tak można taniej, lepiej? Nie ogarniam... Przecież nie ma przymusu korzystania z LRa.
    Przepraszam, o jakim "płaczu" piszesz? Wydaje mi się że piszący tu (nawiasem OT.) szuka innego rozwiązania niż abo. to wszystko.
    FX, DX

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puls Zobacz posta
    Oczywiście że są, nikt im tego nie zarzuca że wolą abo. może się jednak okazać że to właśnie "amatorzy" generowali znaczny zysk firmy i pogarda do nich zniknie...
    Nie sądzę, żeby firma Adobe swoją pozycję rynkową wypracowała na produktach dla amatorów. Raczej amatorzy produkty Adobe ściągali z torrentów i używali "legalnie" w czasie kiedy firma zdobywała rynek programami za grube 1000. Raczej tak jest do dziś. A abonament pozwolił mi, amatorowi, całkiem legalnie mieć i używać PSa na dwóch komputerach, z ciągłym wsparciem i poprawkami. Nie wiedzę tu niczego, co mi się nie opłaca. Dwa PSy i LRy to koszt jakiś 7000 zł. Abonament 45x12=540 zł rocznie. Kiedy spłacę oprogramowanie, które musiałbym kupić za gotówkę?

  4. #44

    Domyślnie

    Wygląda, że sam sobie chcesz coś udowodnić w kwestii abonamentu

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie sądzę, żeby firma Adobe swoją pozycję rynkową wypracowała na produktach dla amatorów. Raczej amatorzy produkty Adobe ściągali z torrentów i używali "legalnie" w czasie kiedy firma zdobywała rynek programami za grube 1000. Raczej tak jest do dziś. A abonament pozwolił mi, amatorowi, całkiem legalnie mieć i używać PSa na dwóch komputerach, z ciągłym wsparciem i poprawkami. Nie wiedzę tu niczego, co mi się nie opłaca. Dwa PSy i LRy to koszt jakiś 7000 zł. Abonament 45x12=540 zł rocznie. Kiedy spłacę oprogramowanie, które musiałbym kupić za gotówkę?
    Może ktoś ściągał, ja mam legalny ale nie w tym rzecz.
    Zauważ też że zwykle amatorowi wystarcza Lr, który i tak może legalnie zainstalować na dwóch maszynach...
    To i tak dobrze że są świadomi amatorzy, którzy niekoniecznie używają "zielonych" trybów, ale też niekoniecznie potrzebują Ps-a, który generuje spore koszty jak wynika z Twoich wyliczeń.
    FX, DX

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Wygląda, że sam sobie chcesz coś udowodnić w kwestii abonamentu
    Niekoniecznie, bo nie muszę sobie niczego udowadniać. Robię kalkulację i kupuję coś lub nie. Nie pisze przez kilkanaście postów jakie to Adobe jest do kitu, bo ma abonament jak go nie chcę. Jak bym go nie chciał, to bym używał czegoś innego i pogodził się z faktem braku wsparcia lub funkcjonalności LRa czy PSa. Proste. Jeżeli nie chcę oglądać telewizji z pakietu cyfrowego, to nie mam pakietu cyfrowego i nie płacę abonamentu, tylko mam naziemną za darmo. Muszę się pogodzić z tym, że nie mam 100 kanałów, ale nie piszę że dostawcy tv są jacyś dziwni, bo ja amator nie mam 100 kanałów bez abonamentu...

  7. #47

    Domyślnie

    Zabawne jest, że np. na Amazon dostępna jest wersja pudełkowa LR6, ale...
    "Uwaga: obecnie ten produkt jest dostępny tylko dla klientów w Niemczech i Austrii".

    Niekoniecznie, bo nie muszę sobie niczego udowadniać....
    Tylko wszyscy tu piszą spokojnie, każdy ma jakieś tam zdanie, a Ty piszesz o płaczu... brzmi to właśnie tak, jakbyś chciał sam siebie przekonać. Fajnie, że pasuje Ci abonament, ale jeśli komuś nie pasuje, to niekoniecznie zaraz "wylewa żale".
    Ostatnio edytowane przez poste ; 13-12-2018 o 13:59

  8. #48

    Domyślnie

    Jak nie pasuje abonament to polecam affinity photo. Otwiera rawy bez problemu z Z6 i Z7. Przyjemna obsługa i niektóre rzeczy wygodniejsze niż w PS

  9. #49

    Domyślnie

    Z nieabonamentowych to są jeszcze DXO, C1, ONE1, a dla makowców darmowy Phocus hasselbada. Obrabia RAWy ponad 200 puszek różnych producentów(wersja WIN tylko jpegi)


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    więc po co głosić kilka stron płaczu na Adobe, skoro i tak można taniej, lepiej? Nie ogarniam... Przecież nie ma przymusu korzystania z LRa.
    Całościowo lepiej niż Adobe, wg wielu, nie istnieje.
    A płacze są stąd, że będąc klientem trudno się cieszyć z tego, że (de facto) monopolista konsekwentnie realizuje swoją strategię maksymalizacji zysku skupiając się na stronie przychodowej per klient.
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pudełko, pojemnik na dużą ilość AA i AAA
    By foto4deg in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 00:01
  2. Pudełko po Nikon AF-S 24-70 mm f/2.8G ED
    By elmo85 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 17:33
  3. Pudełko na 6xAA?
    By Adak in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2007, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •