Close

Strona 132 z 274 PierwszyPierwszy ... 3282122130131132133134142182232 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 311 do 1 320 z 2735
  1. #1311

    Domyślnie

    Ok, trochę zbyt emocjonalnie się wyraziłem. Popstrykałem dziś z 70-200 2.8 vrII a ostatnio miałem go przypiętego do D610, więc bezpośrednio porównywałem a w tym przypadku jest różnica widoczna dość dobrze. Generalnie, powtórzę się: iso800-3200 jest bardzo dobre, w sam raz do ptactwa.

  2. #1312

    Domyślnie

    ISO 6400 nie jest i jeszcze długo nie będzie fantastyczne w aparatach Nikona...

  3. #1313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Ok, trochę zbyt emocjonalnie się wyraziłem. Popstrykałem dziś z 70-200 2.8 vrII a ostatnio miałem go przypiętego do D610, więc bezpośrednio porównywałem a w tym przypadku jest różnica widoczna dość dobrze. Generalnie, powtórzę się: iso800-3200 jest bardzo dobre, w sam raz do ptactwa.
    Zgadzam się z Tobą i tak jeszcze od siebie-kocham AF-C w D500,co do tego iso i tylnego pokrętła nie umiem ci na razie pomóc.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    ISO 6400 nie jest i jeszcze długo nie będzie fantastyczne w aparatach Nikona...
    Czyli uważasz że iso 6400 w D4/4s,D5 nie jest fantastyczne?

  4. #1314

    Domyślnie

    Bateria słaba, a przy częstym używaniu ekranu bardzo słaba. Wczoraj sporo serii i mało ekranu - 960 zdjęć i zostało 40%. Ale kilka dni wcześniej przy normalnym dla mnie użytkowaniu, tzn trochę ekranu do selekcji zdjęć, cała bateria zeszła w 900 zdjęć (ok 3-4h pracy).
    Zaczyna podobać mi się AF, raczej nie odbiega celnością i sprawnością od D3s'a. Obrazek na ISO 100 bajka, bardzo ładny. Świetny auto balans bieli (ten z redukcją ciepłych kolorów), bardzo dokładny nawet w mieszanym świetle, w zasadzie nie muszę poprawiać.
    ISO od 2500 w górę ciągle mi się nie podoba, jakieś takie mało ostre te pliki i chyba jednak sztucznie odszumiane mimo wyłączenia w opcjach.

  5. #1315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    Bateria słaba, a przy częstym używaniu ekranu bardzo słaba. Wczoraj sporo serii i mało ekranu - 960 zdjęć i zostało 40%. Ale kilka dni wcześniej przy normalnym dla mnie użytkowaniu, tzn trochę ekranu do selekcji zdjęć, cała bateria zeszła w 900 zdjęć (ok 3-4h pracy).
    Zaczyna podobać mi się AF, raczej nie odbiega celnością i sprawnością od D3s'a. Obrazek na ISO 100 bajka, bardzo ładny. Świetny auto balans bieli (ten z redukcją ciepłych kolorów), bardzo dokładny nawet w mieszanym świetle, w zasadzie nie muszę poprawiać.
    ISO od 2500 w górę ciągle mi się nie podoba, jakieś takie mało ostre te pliki i chyba jednak sztucznie odszumiane mimo wyłączenia w opcjach.
    Spróbuj włączyć tryb samolotowy,powinno trochę wydłużyć czas działania baterii,co do af-u potwierdzam jest świetny

  6. #1316

    Domyślnie

    Świetnym bym go nie nazwał Tryb samolotowy nic nie zmienia, bo niż używam BT ani Wi-Fi, przynajmniej teraz, bo wcześniej testowałem i dział Niestety również bez rewelacji

  7. #1317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MICKE1975 Zobacz posta
    Xavier80 na Nikoniarzach znalazłoby się nawet paru gwiazdorówTylko że często i gęsto ci"niby fotografowie" z tanimi puszkami i kitowymi obiektywami robią dużo lepsze foty niż gwiazdorzy fotografii czego oczywiście gwiazdorzy nie zauważą bo przecież są w swoim fachu "The Best" bo tak im powiedziała najbliższa rodzina i ludzie którzy nie chcieli ich urazićMam wśród swoich znajomych ludzi którzy robią przecudne zdjęcia ale nigdy od nich nie usłyszysz że są pro lub gwiazdorzenia i takich ludzi się ceni

    Ale proponuję abyśmy porozmawiali o D500
    Każdy jest "PRO"(nawet z D90+kit) dopóki bycie PRO polega na wypisywaniu niczym nie popartych mądrości po forach, ewentualnie bycia tym legendarnym przypadkiem fotografa opisanym tutaj, jeżeli rzeczywiście są tacy dobrzy niech te zdjęcia pokażą, ale oczywiście tego nie zrobią, bo są tak wspaniali, że nie jesteśmy godni oglądania ich twórczości
    TO jest właśnie gwiazdorzenie, a nie wyrażenie swojego zdania popartego zdjęciami.

  8. #1318

    Domyślnie

    Mogę potwierdzić, że zżera baterię dosyć szybko, nawet po włączeniu trybu samolotowego. Jak dla mnie aparat jest ok, z jednym niuansem na minus: brak możliwości zmiany iso tylnym pokrętłem sterującym przy trybie preselekcji przysłony...

  9. #1319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    Świetnym bym go nie nazwał Tryb samolotowy nic nie zmienia, bo niż używam BT ani Wi-Fi, przynajmniej teraz, bo wcześniej testowałem i dział Niestety również bez rewelacji
    Zdaję sobie sprawę że w paru puszkach nikonowskich AF jest lepszy ale przyrównując AF do puszek których używałem do tej pory jest naprawdę dobrzeNie przyrównuję AF-u do D4/4s i D5 bo po prostu nigdy nie fociłem tymi puchamiJa miałem wrażenie że na trybie samolotowym było lepiej ale może to tylko wrażenie
    Slon opanowałeś obróbkę rawa z D500?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-05-2016 o 23:51

  10. #1320

    Domyślnie

    Używam DNG converter i LR 4. Na moje potrzeby jest ok.

Strona 132 z 274 PierwszyPierwszy ... 3282122130131132133134142182232 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR oficjalnie
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 12:53
  2. Pytanie o SB-900 / Nikon D500
    By Kviki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •