Close

Strona 104 z 274 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114154204 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 031 do 1 040 z 2735
  1. #1031

    Domyślnie

    Ja tylko czasem jak chciałem mieć w jakimś momencie więcej fps

  2. #1032

    Domyślnie

    te zdjęcie to już były czy dopiero będą, bo napisaliście o wszystkim tylko nie o najważniejszym
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #1033

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukasio Zobacz posta
    A może zamiast porównywać "suche" Rawy ze stronki "dprewiev image comparison" wywołać je i porządnie odszumić i wtedy porównywać? Może się okazać nagle że gorszy "suchy" raw był bardziej plastyczny i lepiej się go obrobiło niż teoretycznie lepszy "suchy"?
    ja tak zrobiłem z rawa,i zapodanymi w tym wątku i porównałem z d7200, różnicy wielkiej moim zdaniem nie ma. Nie wiem jakie zdanie mają inni użytkownicy ale moim skromnym zdaniem af w d7200 jest bardzo dobry, bufor rownież ok. D500 pozycjonowana jako Polka wyżej, nikt tego nie neguje. Pytanie tylko czy ten przeskok jest warty 6k więcej? Moim zdaniem nie
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  4. #1034

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Pytanie tylko czy ten przeskok jest warty 6k więcej? Moim zdaniem nie
    Bo liczy się całość, a nie tylko ISO, fps, bufor, itp. Jeżeli wiemy czego potrzebujemy do robienia zdjęć w dziedzinie, która sprawia nam najwięcej przyjemności bądź zarabiamy na tym to wtedy dobieramy odpowiednie narzędzie do potrzeb. Dla jednych będzie warto dołożyć te 6k, bo D7200 nie posiada tych wszystkich rzeczy, lub posiada ich mniej niż D500; za to większość D7200 zadowoli. Niestety, będzie też grupa ludzi którzy by potrzebowali D500 ale ich na tą chwilę nie stać ( może kiedyś ).
    Tak więc dywagacje na temat ceny względem przeskoku są czystą iluzją; ilu użytkowników tyle opinii.

  5. #1035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Bo liczy się całość, a nie tylko ISO, fps, bufor, itp. Jeżeli wiemy czego potrzebujemy do robienia zdjęć w dziedzinie, która sprawia nam najwięcej przyjemności bądź zarabiamy na tym to wtedy dobieramy odpowiednie narzędzie do potrzeb. Dla jednych będzie warto dołożyć te 6k, bo D7200 nie posiada tych wszystkich rzeczy, lub posiada ich mniej niż D500; za to większość D7200 zadowoli. Niestety, będzie też grupa ludzi którzy by potrzebowali D500 ale ich na tą chwilę nie stać ( może kiedyś ).
    Tak więc dywagacje na temat ceny względem przeskoku są czystą iluzją; ilu użytkowników tyle opinii.
    Ja właśnie oddzieliłbym temat czy kogoś stać czy nie. Podszedł bym do tego bardziej ze strony czy ktoś ma wolę wydania wiekszej sumy pomimo, że nie będzie wykorzystywał w pełni potencjału D500 (np. fps). Ale jak pewnie wszyscy wiemy, dziś fotografujemy jedno a za chwilę możemy coś innego i wtedy sprawdzi się zasada "kupuj najlepszy (najdroższy) na jaki Cię obecnie stać" bo inaczej będziemy skazani na sprzęt z ograniczonym potencjałem.

  6. #1036

    Domyślnie

    Dziwne to sformułowanie, że aparat powinien kosztować tyle a tyle. Czasy gospodarki ręcznie sterowanej mamy już z grubsza za sobą więc liczy się popyt i podaż. Na razie sprzęt jest nowy i jest go mało na rynku więc trafi do rąk tych, którzy są w stanie więcej za niego zapłacić (lub wg niektórych przepłacić). Gdy rynek się nasyci, pojawi się tańsza konkurencja bądź chętnych do kupna będzie mniej to cena spadnie. Pomijam kwestie kursu walut i inne tego typu zmienne.

  7. #1037

    Domyślnie

    Bardzo proszę, to obrazek Ramzesa XII przy świetle sztucznym: https://www.dropbox.com/s/l92xmxzgld...C0022.NEF?dl=0

  8. #1038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukasio Zobacz posta
    Ja właśnie oddzieliłbym temat czy kogoś stać czy nie. Podszedł bym do tego bardziej ze strony czy ktoś ma wolę wydania wiekszej sumy pomimo, że nie będzie wykorzystywał w pełni potencjału D500 (np. fps). Ale jak pewnie wszyscy wiemy, dziś fotografujemy jedno a za chwilę możemy coś innego i wtedy sprawdzi się zasada "kupuj najlepszy (najdroższy) na jaki Cię obecnie stać" bo inaczej będziemy skazani na sprzęt z ograniczonym potencjałem.

    W zasadzie nie ma rzeczy uniwersalnych. Jak pokazuje dość często życie jeśli coś jest do wszystkiego , to jest do niczego. Po to właśnie są różne linie sprzętu. Trzeba się zdecydować, albo rybka albo akwarium.

    A jak Ty sobie wyobrażasz oddzielenie tematu czy kogoś stać czy nie ? Mamusia kupi czy wujek z ameryki ?

    Jest duża szansa że za ca. 18 miesięcy D500 będzie w sytuacji D7200. Następny DX będzie miał zapewne wbudowany GPS, może będzie zapisywał foty na zewnętrznym dysku przez WiFi , a może nawet zostanie wyposażony w port SIMa 4G. Samo obrazowanie zostanie poprawione w stopniu minimalnym , aby nikt nie mógł zarzucić że nie ma postępu. N chce robić kasę przy jak najmniejszym nakładzie i bardzo się cieszy jeśli misie płacą za prawie to samo dwa albo trzy razy.
    Nikon i parę szkiełek

  9. #1039
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 806

    Domyślnie

    A ja nie mieszałbym w to kwestii wykorzystywania w pełni. No bo co to niby znaczy? Wykorzystanie uszczelnien? Puszczenie jednej serii z 10 fps to juz wykorzystanie w pelni. Uzywanie bocznych punktow AF to co?
    Ktos ma kase to kupuje. Nie jest wazne czy to dla niego majątek czy drobne. Czy dla kogos to jest wysupłanie ostatniego grosza czy nie to jego sprawa.
    To nie sa kryteria oceny aparatu, tylko sensownosci jego zakupu dla fotografa X. Tego nie chce robić. Każdy ma inną sytuacje. Nic nam do tego.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-05-2016 o 00:40
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #1040

    Domyślnie

    Wróciłem styrany z półfinałów ekstraklasy futsalu, zgrałem foto, oddałem, a tu dalej srutututu w wykonaniu pewnej osoby... Odpiszę tylko na te istotniejsze (wg. mnie) wypowiedzi, bo jutro finały i trzeba wypocząć...:

    Cytat Zamieszczone przez djhonda Zobacz posta
    Kolego Sheibus, który to wcale nie jesteś podekscytowany nowym zakupem, czy mógłbyś wrzucić jakieś przykładowe zdjęcie swojego autorstwa z d500 z ISO 51k? Pisałeś ze jest w pełni używane, chętnie bym to zobaczył.

    Tylko nie f8 1/8000 51k tylko bardziej f2.8 1/125 51k jeśli można.
    Na bank szkoda migawki na takie zabawy

    Cytat Zamieszczone przez Scheibus Zobacz posta
    A dlaczego nie przy dobrym świetle, tylko z piwnicznej izby obrazek chcesz oglądać ?
    Bo wyobraź sobie, że są osoby które robią zdjęcia przy słabym oświetleniu...

    Cytat Zamieszczone przez djhonda Zobacz posta
    Tak oceniam wysokie ISO, bo wtedy go używam. Po co mi ISO 51k w słoneczny dzień?
    Otóż to! Nic dodać, nic ująć...

    Cytat Zamieszczone przez miroko Zobacz posta
    Ale idąc tym tropem to znaczy, że D500 już przekroczył kres możliwości, bo ma jeszcze mniejsze pixele
    Dokładnie. Ale zapewne przeczytasz jakieś "ciekawe usprawiedliwienie"
    Cytat Zamieszczone przez Scheibus Zobacz posta
    W zasadzie racja, dlatego długo myślałem, czy kontynuować pracę na DXie.
    Zawsze to jednak pixel większy od zastosowanych w D7100/7200 (15.3 um kw.).
    http://snapsort.com/compare/Nikon-D7...on-D7200/specs
    A trzeba było brać D4s- i piksel większy, i ISO bardzo dobre... Mieszasz coś...
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tendencje sa odwrotne. Coraz więcej Mpx. D3 - D4 - D5. D300 - D500. Patrz na aparaty w tej samej linii modelowej.
    Dokładnie. Ale taki "postęp" musi być. Większość ludzi oczekuje zwiększenia mpx. Ba! Większość ludzi zwiększenie mpx uważa za postęp!
    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    PRO repo:
    D3->D3s->D4->D4s->D5
    12-> 12-> 16-> 16-> 20

    PRO studio:
    D3X->D800->D810
    24 -> 36 -> 36

    FX klasa średnia:
    D700->D750
    12 -> 24

    DX PRO
    D300->D300s->D500
    12-> 12 -> 20

    DX klasa średnia:
    D90->D7000->D7100->D7200
    12 -> 16 -> 24 -> 24

    DX EL:
    D3000->d3100->D3200->D3300
    10 -> 14 -> 24 -> 24

    Widzisz gdzieś tutaj jakikolwiek spadek rozdzielczości wraz z czasem?
    Dołóż Maćku matryce w telefonach, kompaktach... Tak jak pisałem wcześniej- ludzie oczekują wzrostu mpx. Większość wręcz uważa wzrost mpx za wzrost jakości.

Strona 104 z 274 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114154204 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR oficjalnie
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 12:53
  2. Pytanie o SB-900 / Nikon D500
    By Kviki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •