Close

Strona 55 z 274 PierwszyPierwszy ... 545535455565765105155 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 2735
  1. #541
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Widać nie potrzebujesz DX. Bo jakbyś potrzebował to byś kupił.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #542

    Domyślnie

    Takich jak luxius czy ja była masa... ale nikt się nimi nie przyjmuje. Za pół roku czy rok zapomnimy o tym wkurw... i trzeba będzie coś kupić. Lajf is brutal.

  3. #543

    Domyślnie

    Duza grupa osob przez te lata zaopatrzyla sie w inne aparaty i czeka teraz po pojawieniu sie D500 na ostateczne testy terenowe. Mysle, ze beda mialy duzy wplyw na decyzje.
    Wtedy zapewne podejma decyzje, czy kupowac ten pro DX.
    Nikt nie bedzie sie unosil honorem urazonego bo jak bedzie mu potrzebne narzedzie do pracy lub hobby, to kupi ten aparat.

    I tyle w temacie.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  4. #544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Widać nie potrzebujesz DX. Bo jakbyś potrzebował to byś kupił.
    Do fotografii już nie, ponieważ mam już dwa FX i inne DXy Ale mógłbym kupić d500 na złość rozsądkowi

    Cytat Zamieszczone przez gusi Zobacz posta
    To, że Ty nie kupisz nie oznacza od razu, że sprzedaż się załamie.
    No pewnie, że nie. D500 jest naprawdę ok jeśli chodzi o parametry. Jednak w lepszej cenie masz d750 (tak wiem, wiem - inny aparat) , albo ładne używane d3/d3s, a to jednak FX i jego plastyka.
    W czasach gdy debiutował d300 rynek użytkowników sprzętu wyglądał zupełnie inaczej, mam wrażenie, że wtedy i jeszcze długo potem, klientów na taki aparat było więcej niż dzisiaj, zwłaszcza jeżeli on ma tyle kosztować.

    Oczywiście wyrażam własne zdanie, a czas pokaże

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Takich jak luxius czy ja była masa... ale nikt się nimi nie przyjmuje. Za pół roku czy rok zapomnimy o tym wkurw... i trzeba będzie coś kupić. Lajf is brutal.
    Ja już zapomniałem Natomiast rzeczywiście Lajf is brutal, i ja osobiście nie mam powodów by wracać do DX z okazji tego cuda, choć nawet nie pozbyłem sie jeszcze dxowej optyki, poza tym bardziej od resentymentów rozważam ekonomię
    i jak twierdzę super aparat ale za tę cenę to tylko DX , nawet pamietając o pewnych jego zaletach. Natomiast jeżeli okaże się, że ikonowi udało sie na powrót osiągnąć poziom takiej jakości wykonania i niezawodności jak przy d300, to na pewno dla tego kto kupi może być to aparat na lata, tym bardziej, że jako pierwszy chyba dx niesie,
    ze sobą tyle nowych rozwiązań. Ja bardzo długo trzymałem się formatu DX, m.in. czekając na cud narodzin następcy d300, ale w końcu go opuściłem i teraz nie chciałbym być w nim "uwięziony", a nowe 300/4 ostatecznie zamknęło moją przygodę z DX. jednak wybrażam sobie jak d500 może cieszyć swych nowych posiadaczy
    Ostatnio edytowane przez luxius ; 01-02-2016 o 13:06

  5. #545

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luxius Zobacz posta
    W czasach gdy debiutował d300 rynek użytkowników sprzętu wyglądał zupełnie inaczej, mam wrażenie, że wtedy i jeszcze długo potem, klientów na taki aparat było więcej niż dzisiaj, zwłaszcza jeżeli on ma tyle kosztować.
    Oczywiscie, wtedy w Nikonie w 2007 roku pokazal sie pierwszy cyfrowy FX tj. D3.
    Wszyscy jechali na DX, czy to pro czy amatorskich.

    Teraz mam wrazenie, ze oferta FX jest tak szeroka i powszechna, ze D500 kupia tylko tacy, ktorzy beda go naprawde potrzebowac.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  6. #546

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    To olej spływałby z matrycy na czujniki AF. A może lepiej żeby po prostu nie chlapało?
    Może zamiast oleju powinni używać powiedzmy, towotu?
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  7. #547

    Domyślnie

    Ja się cieszę że wyszła ta pucha, ale na moje oko kupią go zagraniczniacy bo dla nich to iiny przelicznik cenowy i garstka Polaków, którzy wiedza po co go kupili. Ja - amator i pewnie szereg podobnych do mnie, jeśli mieli by wydać 10k na puchę to wolałbym kupić FX, za 10-12k można już kupić puszkę FXi szkło. Ale dobrze że coś się dzieje. I jak forumowicz wyżej, fajnie że jest, szkoda że tak późno, bo FXy staniały.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  8. #548

    Domyślnie

    FX, FX..., akurat d500 może być spokojnie w cenie d610 lub nawet i wyższej, i tak znajdzie nabywców.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    FX, FX..., akurat d500 może być spokojnie w cenie d610 lub nawet i wyższej, i tak znajdzie nabywców.
    Dla wielu dobra fotografia to taka z rozmytym tlem i stad oczywiscie tego typu wartosciowanie. Jak juz wczesniej powiedziano, pro DX bedzie dla ludzi, ktorzy wiedza czego chca..

  10. #550

    Domyślnie

    Nie zapominajcie że D500 to zapowiada się świetna i bardzo tania kamera 4k z AF.

Strona 55 z 274 PierwszyPierwszy ... 545535455565765105155 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR oficjalnie
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 12:53
  2. Pytanie o SB-900 / Nikon D500
    By Kviki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •