Close

Strona 51 z 63 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 628
  1. #501

    Domyślnie

    Szybkie pytanie dla posiadaczy GX80- jak spisuje się AF-C przy prędkościach na poziomie 20-40km/h? Może też znajdzie ktoś jakieś zdjęcia? Podchodzę do zakupu, i brak mi pewnych informacji. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

  2. #502

    Domyślnie

    Prędkościach czego? Fotografia aut?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Prędkościach czego? Fotografia aut?
    Czegokolwiek w zakresie tej prędkości. Oczywiście nie chodzi o ptaki, gdyż chcę kupić z ogniskową w granicach od 15 do max 40 mm.

  4. #504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Szybkie pytanie dla posiadaczy GX80- jak spisuje się AF-C przy prędkościach na poziomie 20-40km/h? Może też znajdzie ktoś jakieś zdjęcia? Podchodzę do zakupu, i brak mi pewnych informacji. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.
    Dawno temu miałem starszego panasonic'a bo z roku 2010 i nie narzekałem: ani na AF-S, ani na AF-C. AF Działał błyskawicznie. Kiedy kilka lat temu przesiadłem się na D7000 (również z roku 2010) to nie mogłem przyzwyczaić się do wręcz ślamazarnego AF. Już wtedy panasonic zaimplementował mapę rozmycia (mam nadzieję, że dobrze to nazwałem) do swych obiektywów, dzięki czemu korpus szybciej wyliczał przesunięcie soczewek jakie jest konieczne do uzyskania ostrości obrazu. Oczywiście ta funkcja działa tylko z natywnymi szkłami, bo olki tego nie mają.
    Natomiast czy GX80 ? Na innych rynkach oznaczenie sprzętu jest GX85 oraz GX7 mark II - ciekawe ? Może stary GX7 by wystarczył.
    Czytałem recenzje kilku zawodowych fotografów na temat m4/3, i gdzieś między wierszami polecają aby inwestować w korpusy z matrycą nowszą niż 16M, czyli 20M. Rozważ model DMC-GX8 zamiast DMC-GX80, bo pomiędzy matrycami jest spora różnica, oczywiście pod warunkiem, że "księgowa" puszcza.

  5. #505

    Domyślnie

    Jak sobie nie zapomnę to przetestuję w weekend
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Dawno temu miałem starszego panasonic'a bo z roku 2010 i nie narzekałem: ani na AF-S, ani na AF-C. AF Działał błyskawicznie. Kiedy kilka lat temu przesiadłem się na D7000 (również z roku 2010) to nie mogłem przyzwyczaić się do wręcz ślamazarnego AF. Już wtedy panasonic zaimplementował mapę rozmycia (mam nadzieję, że dobrze to nazwałem) do swych obiektywów, dzięki czemu korpus szybciej wyliczał przesunięcie soczewek jakie jest konieczne do uzyskania ostrości obrazu. Oczywiście ta funkcja działa tylko z natywnymi szkłami, bo olki tego nie mają.
    Natomiast czy GX80 ? Na innych rynkach oznaczenie sprzętu jest GX85 oraz GX7 mark II - ciekawe ? Może stary GX7 by wystarczył.
    Czytałem recenzje kilku zawodowych fotografów na temat m4/3, i gdzieś między wierszami polecają aby inwestować w korpusy z matrycą nowszą niż 16M, czyli 20M. Rozważ model DMC-GX8 zamiast DMC-GX80, bo pomiędzy matrycami jest spora różnica, oczywiście pod warunkiem, że "księgowa" puszcza.
    Wielkie dzięki za info. Oznaczenia rozgryzłem, ale podałem nazwę pod która dostępny jest w PL. Domyślam się, że między matrycami jest różnica, ale tam gdzie potrzebuję "lepszej" matrycy, to mam dwa FX'y do użycia. Panas ma być podręcznym pstrykadełkiem zastępującym telefon.

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Jak sobie nie zapomnę to przetestuję w weekend
    Również wielkie dzięki za chęci, ale już nie trzeba- właśnie zamówiłem.

  7. #507

    Domyślnie

    Gx9 zbiera pochlebne opinie
    Przede wszystkim matryca nie jest ograniczona filtrem
    R | 35 | 50 | 135

  8. #508

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Gx9 zbiera pochlebne opinie
    Przede wszystkim matryca nie jest ograniczona filtrem
    GX80 również nie posiada filtra AA. Aczkolwiek dla mnie to zupełnie bez znaczenia.

  9. #509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    .... Panas ma być podręcznym pstrykadełkiem zastępującym telefon.
    ....
    Obawiam się, że jak zainwestujesz w kilka stałek: 14mm, 25mm, 42.5 mm (lub pokrewne ogniskowe) to panasik stanie się twoim podstawowym narzędziem pracy. Po FX sięgniesz dopiero gdy braknie światła lub zajdzie potrzeba ograniczyć szumy matrycy.

  10. #510

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Obawiam się, że jak zainwestujesz w kilka stałek: 14mm, 25mm, 42.5 mm (lub pokrewne ogniskowe) to panasik stanie się twoim podstawowym narzędziem pracy. Po FX sięgniesz dopiero gdy braknie światła lub zajdzie potrzeba ograniczyć szumy matrycy.
    Ja się nie obawiam- nie przewiduje rozbudowy

Strona 51 z 63 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •