Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    le jak zwalczyć ten techniczny problem czasu zapisu
    co ci moge powiedziec - ja w zyciu nie robiłem slubów ale sportu troche tak...
    http://www.fotokj.pro.wp.pl/sport/index.html
    100% RAW od dnia zakupu... widzisz sama ze nie czekam kilkadziesiat sekund.
    Pare razy bylo ze naciskam spust - a tu kupa - full bufor, a gosciu piekna gleba
    ale pare razy i jeszcze zanim sie zebrał to go dopadłem - wiec masz problem z tym
    body, zwłaszcza ze niestety - o czym znajdziesz info wszedzie - format JPG w D100
    absolutnie dyskwalifikuje ten aparat do profesjonalnych zastosowań - to generalnie
    nie jest ostrośc, to jest "minusowa ostrość" czyli mydło absolutne. No a bardzo
    długo to zapisuje TIFa, no moze faktycznie zmiana softu to odmieni bo to co
    podajesz jest niemozliwe - ja bawiłem sie na zawodach sportowych tym aparatem
    całe dnie - pamieci brakowało sporadycznie - no i 3 kl/s to nie jest to co lubie
    jednak z szybsza kartą (ja miałem Lexara x 8 - 1BG) nie powinno byc takich jaj.

  2. #12

    Domyślnie

    Krzyś, pomęczę Cię jeszcze trochę
    Tak z ciekawości czystej - ile trwa w Twoim sprzęcie i w nowej wersji firmware zapisywanie na Twoją kartę (Lexar 8x czy 80x?) pełnego bufora, czyli de facto odstęp czasu pomiędzy "strzałem" ostatniej klatki załadowanej do bufora, a momentem, kiedy aparat jest gotów do zrobienia kolejnego zdjęcia.
    I jeśli masz jeszcze cierpliwość, to powiedz mi, czy obrabianie RAWów bezpośrednio pod Adobe Photoshopem ma sens, czy konieczny jest Nikon Capture (którego nie mam jeszcze). A jeśli konieczny jest NC, to ile mniej-więcej kosztuje w naszym pięknym kraju ten program?
    _________________________
    Kaweszi
    D300, D100, F80

  3. #13

    Domyślnie

    ad 1- moje D100 jest obecnie juz u nowego własciciela - forumowicza wprawdzie,
    no ale jednak ja juz tego nie zbadam, a on - nie wiem...

    ad 2 - wszyscy zgodnie stwierdzili że NC jest najlepszy - a własciwie
    ze daje najlepsze rezultaty, choc jest baaardzo wymagajacy i 9-10MB
    RAWy z D100 potrafia go zupelnie zablokowac jak nie masz minimum
    512 MB RAMu a na stronie Nikona zalecaja 768 MB, ja miałem 1GB
    i dostawałem czasem szału - uspokoiło mnie 2GB RAM na PVI 3.0 HT

  4. #14

    Domyślnie

    Krzysztof -> chyba liczba postów aktualizuje się "wstecznie" i na wszystkich postach jest taka sama, czyli najnowsza. Takie są moje podejrzenia .

    Drodzy desetkowicze, czy ktoś mógłby zrobić dla mnie RAWowy eksperyment i zbadać czas zapisu na kartę pełneogo (RAWów) bufora, czyli odstęp czasu pomiędzy "strzałem" ostatniej klatki załadowanej do bufora, a momentem, kiedy aparat jest gotów do zrobienia kolejnego zdjęcia?

    Chyba powoli tracę serce do swojego D100
    _________________________
    Kaweszi
    D300, D100, F80

  5. #15

    Domyślnie

    Witaj, co do prędkości zapisu - proponuję zrobić małą zmianę w MENU w opcjach formatu zapisu zdjęcia, prawdopodobnie masz wybrany RAW ale skompresowany, przy takim ustawieniu zapis pojedynczego zdjęcia trwa ok. 35...40 sekund, czas zapisu RAWa nieskompresowanego zajmuje ok 5...6 sekund, przy czym skompresowany RAW zajmuje ok. 5MB, natomiast nieskompresowany ok. 10MB, z tego co zauważyłem czas ten praktycznie nie zależy od szybkości karty, testy robiłem z 1GB Sandisk, 1GB Sandisk Ultra II oraz 2GB Lexar, według danych znalezionych w sieci z tym Lexarem aparat powinien zapisywać 2x szybciej niż z pierwszą i jest to według testu na www najszybsza karta we współpracy z D100, zaobserwowane czasy były praktycznie takie same !(firmware 2.0), co do problemów z kółkiem funkcyjnym, czytałem coś na dpreview.com o tym, przyczyną może być zarówno problem ze stykami przełącznika jak i niedoskonały soft, pozdrawiam i powodzenia
    DSLRowanie, taniec towarzyski, siatkówka, wino chilijskie

    www.sztukapatrzenia.pl

  6. #16
    nin
    Gość

    Domyślnie

    kaweszi pelny raw na sandisk ultra II 1Gb bufor r04 czas napelnienia buforu do ponownego czyli r04 od momentu wypstykania to - 16s czyli po 16s masz znowu pelny bufor

    fakt faktem przy reporterce wysiada
    ale do innych zastosowan jest git !

  7. #17

    Domyślnie

    prawdopodobnie masz wybrany RAW ale skompresowany
    przebóg... zapomniałem o tym - faktycznie - w ustawieniach masz dwie wersje
    RAWa - i pewnie tak własnie jest - bo tyle czasu to zapisuje sie skompresoany
    raw - zapomniałem o tym, bo to opcja dla leniwych landszafistów chyba

  8. #18

    Domyślnie

    Jak to dobrze, że tu trafiłam. Jesteście kochani.
    Redukcję szumów oraz kompresję RAW wyłączyłam. Teraz jest rozsądnie (dokładnie 16s), chociaż kart trzeba będzie nabyć całą talię chyba . O, losie...
    Co do firmware jeszcze - orientujecie się jaki jest koszt wymiany oprogramowania w serwisie NP (a może robią to w ramach gwarancji, daj Boże... )?

    [ Dodano: 2005-09-02, 13:26 ]
    Jeszcze jedna intrygująca mnie sprawa - tym razem pytanie do użytkowników D70:
    Na "wszelki wypadek" pożyczyłam D70, bawię się nim teraz trochę.
    Ten strzela RAWy jak szalony, ale efekt... chyba czegoś nie rozumiem
    Otóż po przetranferowaniu plików do kompa w Nikon View zdjęcie wygląda tragicznie - piksele, jak na zrobionym aparatem w komórce (bez obrazy ). Przy próbie otwarcia przez Photoshopa, mam komunikat: "Could not open [ścieżka] because of disc error". Zrobiłam już kilka prób i efekt za każdym razem jest opłakany.
    Co robię nie tak (poza zdjęciami ), powidzcie, pls.
    _________________________
    Kaweszi
    D300, D100, F80

  9. #19

    Domyślnie

    W razie potrzeby aktualizacji firmware lub konieczności maskowania hotpixeli(tych co to ciągle świecą nawet przy krótkich czasach ekspozycji ) i problemów ze współpracą z serwisem Nikona eferuję moją pomoc , pozdrawiam
    p.s.
    bez obaw, jeśli chodzi o elektronikę wiem co robię
    DSLRowanie, taniec towarzyski, siatkówka, wino chilijskie

    www.sztukapatrzenia.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Gregoire7, gdybyś mieszkał w Warszawie i oferował swój serwis 24h, niechybnie miałbyś mnie dzisiaj na głowie...
    Dziś jest mój czarny dzień. Na dokładkę wszystkich moich nieszczęść pojawiły mi 3 szare plamki na zdjęciach. Pewnie jakiś kurz na matrycy, ale gołym okiem nie widać. Przedmuchanie gruszką nic nie dało. Zapewne jakaś głębsza operacja jest potrzebna. A czasu nie ma. Początkowo byłam przerażona, ale już mi przeszło. Trudno - czeka mnie po jutrzejszej sesji kilka cudownych (i dłuższych niż planowałam) wieczorów z Photoshopem.
    Mój pierwszy kontakt z serwisem Nikona dzisiaj nie był taki straszny. Po mojej dramatycznej opowieści, zaoferowali wypożyczenie aparatu z czystą matrycą na jutro (nie miałam szans dojechać do nich ze swoim przed zakończeniem ich pracy). Ale nie mieli chwilowo żadnego D100.
    Niemniej dzięki za ofertę. Warto wiedzieć, że w razie czego mogę liczyć na Twoją pomoc. Pozdrawiam.
    _________________________
    Kaweszi
    D300, D100, F80

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •