Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Domyślnie En-el3 PremiumGold test

    Około roku temu kupiłem zamiennik do nikona d70s za około 25zł w eltec'u firmy Premium Gold o pojemności 1900mAh i chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami. Generalnie akumulatorek już padł całkowicie, używany był na zmianę z orginalym. Aparat mam od 2 lat, na liczniku około 22 000 zdjęć. Jako nowy sprawowoał się całkiem nieźle, oczywiście nie trzymał tyle co oryginał i moim zdaniem nie ma się co łudzić że te tanie akumulatorki będą super. Ale jak na swoją cenę uważam że był OK. Ale do rzeczy:
    1. Ciasno wchodził do komory baterii (oczywiście zależy od egzemplarza).
    2. Działa krócej niż oryginalny, i odpowiednio się krócej ładuje.
    3. 'Traci pojemność' tzn. jak juz jest prawie wyczerpany to po cyknięciu zdjęcia się zapala kontrolka baterii, że koniec po czym, po niedługiej chwili, można znowu cyknąć zdjęcie. Na nikonowskim czegoś takiego nie ma, znaczy jest, ale dopiero po 2ch latach użytkowania i to nieznacznie. Na premium Gold w taki sposób dało się jeszcze cyknąć ponad 20 fotek.
    4. Na konic żywota po naładowaniu był już i tak prawie wyczerpany, aż podczas ostatniego ładowania ładowarka się wyłączyła. Ani nie mrugała, ani nie paliła się dioda światłem ciągłym. Po włożeniu do aparatu zero reakcji.
    5. Po rozebraniu akumulatorka okazuje się że ogniwo ma 1300mAh a nie 1900. Proszę też mi nie mówić że 2x 1300 to 2600, bo tak się tego nie liczy. Jasno wynika że naklejki swoje a ogniwa swoje.

    załączam fotkę rozebranego akumulatorka:
    Ostatnio edytowane przez achpiotr ; 18-05-2007 o 13:34

  2. #2

    Domyślnie

    Dzięki - achpiotr za tą krótką recenzję. Coraz bardziej utwierdzam się, że nie ma co kupować tanich zamienników.
    Co dwa oryginały to nie jeden
    GALERIA D300s + MB-D10 | T 17-50 f2.8 | N 70-200 VRII | SB-800 |

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carlos_76 Zobacz posta
    Dzięki - achpiotr za tą krótką recenzję. Coraz bardziej utwierdzam się, że nie ma co kupować tanich zamienników.
    Co dwa oryginały to nie jeden
    Nie zgodzę się. Co do PG też jakoś szybko mi padł ale równocześnie z zakupem D70 dwa lata temu kupiłem poza PG (też w ELTECu) równieź "no name" na giełdzie w Stodole. Do dziś sprawuje się idealnie - powiem więcej - lepiej niż oryginał...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  4. #4
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    Polecam Akku Hahnela . Świetne wykonanie i są w pełni funkcjonalne. bez różnic z oryginałem.

  5. #5
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    PremiumGold to śmieć jakiego mało. W D50 już po 2 cyklach ładowarka odrzucała to coś. Ni polecam nikomu.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja w swoim d50 przez ponad pół roku używałem Premium i to bez żadnych przygód, myślę ze u obecnego właściciela sprawuje się nadal bez zarzutu.
    D80; Nikkor 18-70 DX; Tokina: 12-24 A-TX, 300 AT-X f:4 (edit); Manfrotto 055DB+029MK; Lowepro Slingshot 200

  7. #7

    Domyślnie

    mam taki model, PG 1900 - syf i malaria, nie polecam nikomu
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  8. #8

    Domyślnie

    Mimo że uważam, że nie ma co kupować taniochy to i tak zawsze mnie korci by kupić i potestować. Także nabyłem Maxcell. Ciężko teraz za dużo co powiedzieć ale się trochę zdziwiłem. Dany model to jak nalepka deklaruje LI-Poly 2500mAh. Zdziwiłem się dlatego, że spodziewałem się starty pojemności tak jak w PG a tu działał do momentu aż zaczęła migać bateryjka i ani strzału więcej. Po czym, jak już się rozładował, pierwsze ładowanie - znowu zdziwienie -ładował się około 3h, coś tyle co oryginał, a więc zobaczymy jak będzie. Poinformuję ile zdjęć uda się cyknąć...

  9. #9

    Domyślnie

    Może tak dla przestrogi - ostatnio musiałem zamówić dla kogoś przez allegro jakąś tanią ładowarkę do AA - miała być po prostu tania i tyle. Gratis dostałem - jak to określa w aukcjach sprzedawca - "profesjonalne" aku firmy Moden. Po pierwszym naładowaniu moja Sabina nie chciała odpalić - włożyłem je na próbę - tylko było słychać jakieś syczenie. Przy drugim ładowaniu w nocy po prosu jedna z nich sobie eksplodowała w mojej ładowarce GP (chciałem je podładować w solidnej ładowarce) zalewając wszystko jakimś wrzącym, cuchnącym kwasem ...
    Teraz wyobraźcie sobie co się dzieje z takim gównem za parenaście złociszy w aparacie za kilka tysięcy...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puchbeary Zobacz posta
    Polecam Akku Hahnela . Świetne wykonanie i są w pełni funkcjonalne. bez różnic z oryginałem.
    Dołączam też moją - pozytywną opinię dla Hahnela.
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •