Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Tamron czy Sigma, Sigma czy Tokina ?

    Witam
    Mam kilka pytań odnośnie wyboru kilku szkiełek:

    1. 70-200 2.8 - Kilka aukcji na allegro oferuje nowego Tamrona 70-200 za około 2.5 koła. Jest o na tyle słaby, że opłaca się dopłacić do 4000 za Sigme? Osobiście jestem bardzo zadowolony z Sigmy 17-50, a przejechałem się na oszczędzaniu kupując Tamrona 70-300.

    2. Coś szerokiego - Tokina 11-16 czy Sigma 10-20? Jeśli Sigma to czy opłaca się dorzucić 5 stów za stałe światło 3.5? Tzn czy poza tym światłem ma jakieś plusy droższa wersja?

    3. Makro - Tokina 100, Sigma 105, Tamron 90?

    4. Fish - Czy jest jakieś rybie chociaż zbliżone cenowo i przy tym równie użyteczne co Samyang 8mm?

    Całość współpracowałaby z D7200

  2. #2

    Domyślnie

    1. Różnica między tym akurat Tamronem a Sigmą jest w napędzie AF (brak ultradźwiękowego silnika w tamronie) i braku stabilizacji. Prównywalny z Sigmą Tamron to 70-200 VC USD, on kosztuje ok 4500 zł.
    2. To zależy co chcesz focić, jak krajobrazy, to nie warto dopłacać do światła 3.5, jak potrzebujesz jasności, to Tokina jest dobrym pomysłem, chociaż mi ten zakres nie leżał, trochę jak stałka Ja osobiście w cenie 2000 zł kupiłem N 10-24 i jestem bardzo zadowolony
    3. Ponoć Tamron jest rewelacyjny, ja bym jeszcze pomyślał o N 105 micro, oczywiście używanym.
    4. W cenie Samiego 8 nic nie znajdziesz, a sam Sami jest bardzo dobrym obiektywem.

    To oczywiście moim zdaniem Pozdrawiam!

  3. #3

    Domyślnie

    Odnośnie 1. To ja polecił bym Ci pod DX raczej Sigmę 50-150 2,8 na cropie będzie miała bardziej uniwersalny zakres i optycznie jest super.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Odnośnie 1. To ja polecił bym Ci pod DX raczej Sigmę 50-150 2,8 na cropie będzie miała bardziej uniwersalny zakres i optycznie jest super.
    To prawda, super szkło pod dx, ale strasznie ciężko je dostać...

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi Niestety muszą być to nowe obiektywy, więc Nikkory mimo, że zdaję sobie sprawę z ich jakości to trochę drogi interes

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •