Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie problem z kolorem - Epson R2880

    Prośba o pomoc.
    Po półrocznej przerwie uruchomiłem swoją drukarkę. Włączyłem czyszczenie dysz, sprawdziłem ilość tuszu - trzy były na wyczerpaniu, więc je wymieniłem i sprawdziłem ustawienia w LR, z którego drukuję. Stosuję tylko oryginalne wkłady. Zarządzanie koloru własne, profil papieru wskazałem (Hahnemuhle FA Baryta 325) i zacząłem drukowanie. Dodam, że drukowałem na tym papierze i ustawieniach dziesiątki razy i zawsze efekt był znakomity. Tym razem jednak kolor niebieski drukuje mi jako fiolet i nijak nie chce inaczej. Nawet zarzadzanie kolorem zrzucone na drukarkę i automat daje takie same efekty.
    Na szczęście znajoma posiadająca Epsona 9900 (czy jakoś tak) zrobiła mi potrzebne wydruki, ale problem pozostał.
    Co moge zrobic, co sprawdzić?
    Ostatnio edytowane przez Jai pur ; 17-12-2015 o 13:20

  2. #2

    Domyślnie

    A w teście dysz nie wyszło, że niektóre są zaschnięte?

  3. #3

    Domyślnie

    Komunikat zaden się nie pokazał, ale moze piszesz o jakimś dodatkowym teście, którego nie zrobiłem. Co mogę więc zrobić, aby to sprawdzić i czy w domu poradzę sobie z ew. udrożnieniem dyszy?

  4. #4

    Domyślnie

    a nie masz mozliwosci wydruku tzw nozzle check?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    a nie masz mozliwosci wydruku tzw nozzle check?
    o dzięki wielkie, zrobię wieczorem - nie wiedziałem czego szukać, a jak nie było wczesniej problemów, to nie znałem procedur...

  6. #6

    Domyślnie

    jesli po czyszczeniu bedziesz mial dziury w nozzle check, to zrob kolejno 2-3 czyszczenia. nie rob tych turbo czyszczen. nie rob tez wiecej czyszczen, bo jesli masz przytkana glowice to chipy zarejestruja czyszczenia i mimo ze wklady beda pelne to oznaczy je jako zuzyte.
    po pol roku... moze byc bardzo roznie z glowica. jesli byla w suchym cieplym pomieszczeniu o slabej wilgotnosci... moze juz nie wstac.

  7. #7

    Domyślnie

    jeszcze raz dziekuję, oby się ten czarny scenariusz nie ziścił...

  8. #8

    Domyślnie

    oby... bo glowica do tego tu pffff... jak juz sie odetka (mam nadzieje) to pamietaj, zeby raz lub 2 razy w tygodniu puscic chociaz ten nozzle check. tuszu duzo nie zuzywa a przynajmniej dysza przepchnie zaschniety juz nieco tusz.
    daj znac jak poszlo.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    oby... bo glowica do tego tu pffff... jak juz sie odetka (mam nadzieje) to pamietaj, zeby raz lub 2 razy w tygodniu puscic chociaz ten nozzle check. tuszu duzo nie zuzywa a przynajmniej dysza przepchnie zaschniety juz nieco tusz.
    daj znac jak poszlo.
    tak się domyślam, że wcześniej nie miałem problemów, bo w miarę regularnie drukowałem - niestety zafundowałem sobie inne obowiązki i fotografia (w tym drukowanie) zeszła na piąty plan
    dam znać

  10. #10

    Domyślnie

    to juz ostatnie zdanie na pocieszenie... jesli tusze jak pisales sa oryginalne a nie jakis lipa niewiadomoskad, to glowica powinna dac rade. najprawdopodobniej zatkal sie jeden kolor i pewnie bedzie to niebieski bo on jest skrajnie polozony w glowicy, zbiera najwiecej syfu i przy okazji lubi sie zakleic. jesli zaczna sie na wydruku nozzle check pojawiac kolejne dysze po czyszczeniach to mozna tych czyszczen zrobic wiecej (najlepiej czyscic pary kolorow jesli ta drukarka ma taka opcje). nozzle check robic na zwyklym papierze xero tylko ustawic wczesniej w drukarce plain paper. szkoda dobrego materialu na to.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •