Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2015
    Miasto
    Kępa Skórecka
    Posty
    7

    Domyślnie Jaki statyw z głowicą do nocnych zdjęć

    Witam.

    Trochę się naczytałem i nadal nie wiem jaki statyw wybrać.

    1) Najważniejszym parametrem jest głowica. Zależy mi, żebym mógł bez problemu i w miarę szybko ustawić kadr, żebym nie musiał się z tym męczyć, żeby aparat nie latał mi jak wariat.
    2) Wysokość statywu minimum 170 cm. Jeżeli będę chciał komuś zrobić nocny portret na tle zabytków, to nie chcę, żeby było widać, że aparat był wycelowany w górę.
    3) Waga dla mnie jest mniej istotna, bo co się nie robi, żeby uchwycić na zdjęciu to coś A tak na poważnie maks do 3,5 kg. Myślę, że to rozsądna waga, jeśli się mylę to mnie poprawcie.
    4) Powszechnie wiadomo, że im udźwig większy tym lepszy. Obecnie posiadam Nikona d7100 i dwa obiektywy, pierwszy 50 mm, a drugi 17-105 mm. Planuję przesiadkę na d810, ale minie jeszcze trochę czasu. Statyw chcę wykorzystać do aktualnego modelu, a w przyszłości jak uzbieram do nowego. Statyw raczej rzadko będzie używany, ale jak już to chcę mieć komfort kadrowania i pewność, że nie zaliczy gleby oraz że zdjęcia nie będą poruszone przy dłuższych czasach naświetlania.
    5) Cena im niższa tym lepiej dla mojego portfela, ale nie jest to najważniejsza kwestia. Rozważałem te za ok. 500 zł, jak również za 1000 zł , ale 2k to już zdecydowanie za dużo. Ważne jest, żeby statyw spełniał powyższe warunki
    6) Skłaniał bym się raczej do firmówek, ale to również nie jest tak bardzo istotne.

    Liczę na Waszą pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jagu83 Zobacz posta
    1) Najważniejszym parametrem jest głowica. Zależy mi, żebym mógł bez problemu i w miarę szybko ustawić kadr, żebym nie musiał się z tym męczyć, żeby aparat nie latał mi jak wariat.
    Osobiście używam na co dzień takiej i zdecydowanie polecam.



    Cytat Zamieszczone przez jagu83 Zobacz posta
    3) Waga dla mnie jest mniej istotna, bo co się nie robi, żeby uchwycić na zdjęciu to coś A tak na poważnie maks do 3,5 kg. Myślę, że to rozsądna waga, jeśli się mylę to mnie poprawcie.
    Mylisz się i odszczekasz pierwsze zdanie po kilku wypadach z ciężkim statywem

    Cytat Zamieszczone przez jagu83 Zobacz posta
    5) Cena im niższa tym lepiej dla mojego portfela, ale nie jest to najważniejsza kwestia. Rozważałem te za ok. 500 zł, jak również za 1000 zł , ale 2k to już zdecydowanie za dużo. Ważne jest, żeby statyw spełniał powyższe warunki
    Tej cenie celowałby w statyw z włókien węglowych
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 11-12-2015 o 02:08
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2015
    Miasto
    Kępa Skórecka
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja raczej chciałem kupić statyw z głowicą za ok 1000 zł. Natomiast ta głowica o której mówisz, sama kosztuje ok 700 - 800 zł.

    Może ktoś by coś polecił w cenie do 1000 zł.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jagu83 Zobacz posta
    Ja raczej chciałem kupić statyw z głowicą za ok 1000 zł. Natomiast ta głowica o której mówisz, sama kosztuje ok 700 - 800 zł.

    Może ktoś by coś polecił w cenie do 1000 zł.
    Polecam swój zestaw manfrotto 055 x proB z glowica manfrotto 410 junior w tej cenie.
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jagu83 Zobacz posta
    Ja raczej chciałem kupić statyw z głowicą za ok 1000 zł. Natomiast ta głowica o której mówisz, sama kosztuje ok 700 - 800 zł.
    Uuu aż tak podrożała. Swoją kupiłem za pięć stów.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #6

    Domyślnie

    Polecam SLIK PRO 700 DX sweto czasu zamiescilem fotki tego statywu nowy mozna nawet czasem wychaczyc za ok. 600 zl
    Nikon D7100 || N 50/1,8 || S 70-300 ||N 18-105/3,5-5,6|| NaneuPro C-200 ||
    "....ograniczenie stwarza mistrza....."

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Polecam swój zestaw manfrotto 055 x proB z glowica manfrotto 410 junior w tej cenie.
    Manfrotto 055 z glowica 410 junior to jest najlepszy zestaw jaki możesz kupić do zdjęć nocnych. Wiem bo mam. Jego jedyna wada i zaleta zarazem to waga zestawu.

    Kiedyś popełniłem taki tekst. Nie jest może zbyt obszerny i nie wyczerpuje tematu ale przeczytać zawsze można http://nightscapes.pl/blog/jaki-wybrac-statyw/

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2015
    Miasto
    Kępa Skórecka
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ok. Dziękuję Wam bardzo za porady. Na pewno skorzystam, ale na razie muszę odpuścić sobie z powodu braku funduszy. Środki przeznaczyłem na zakup lampy sb-910. Do tematu wrócę, kiedy będę miał środki.

    Zdrowych i wesołych świąt i udanych świątecznych fotek.

    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •