Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Współpraca obiektywu Samyang FISHEYE CS II 3,5/8mm z Nikonem D7100

    Dzień dobry.
    Zakupiłem obiektyw Samyang FISHEYE CS II 3,5/8mm który ma współpracować z aparatem Nikon D7100. Niestety współpracować nie chce. Problem pojawia się kiedy przysłonę ustawiam na inną wartość niż 22 (wartość wyróżniona na czerwono).
    Kiedy przestawiam ją pojawia się błąd fEE . Podejrzewam że powinienem coś przestawić w aparacie ale nie wiem co. Proszę forumowiczów o pomoc.

    PS. Obiektyw jest prezentem dla mojej małżonki i to Ona amatorsko zajmuje się fotografią. Chciałbym aby mogła w pełni cieszyć się swoimi zabawkami. To mój pierwszy post na Tym forum więc witam wszystkich użytkowników i proszę o wyrozumiałość jeśli użyję niewłaściwego działu lub moje nazewnictwo będzie niedoskonałe. Jeszcze raz proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Przysłona na obiektywie musi być na f/22, regulujesz ją pokrętłem w aparacie.
    lustra-brak

  3. #3

    Domyślnie

    Jakie to teraz oczywiste, nawet dla mnie. Trochę mi wstyd że o takie rzeczy muszę się pytać. Lucek92 bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak poszukasz w menu, to znajdziesz opcję sterowania przysłoną (nie pamiętam jak to się nazywało) i możesz też ustawić sterowanie pierścieniem na obiektywie zamiast pokrętłem. Poszukaj w instrukcji

  5. #5

    Domyślnie

    kolego ja mam też zachciankę co do tego obiektywu i też na d7100 , tylko czym se różni te CS II OD zwykłego CS bo nie mogę się doszukać???? poz.

  6. #6

    Domyślnie

    CS II ma zdejmowalną osłonę przeciwsłoneczną w odróżnieniu do stałej w wersji CS. Ważne dla pełnoklatkowców - obiektyw bez osłony jest wtedy używalny na pełnej klatce (osłona nie winietuje bo jest zdjęta).

  7. #7

    Domyślnie

    Przecież to nie jest obiektyw do FX.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  8. #8

    Domyślnie

    Ale jest uzywalny

  9. #9

    Domyślnie

    Może niedługo sam się o tym przekonam, masz na myśli te zdjęcia w kole, nie za bardzo mi się, to podoba.
    Jak już, to pewnie w trybie DX bym go używał.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  10. #10

    Domyślnie

    No to już mogę powiedzieć, że jak najbardziej używalny ale w trybie DX, bo na FX jest beznadzieja.
    10.3 Mpx bez problemu wystarczy na ładne zdjęcie, tak że narazie samyang zostaje ze mną.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •