Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Thumbs up Jaka rozdzielczość zdjęć do galerii Wordpressa?

    Panowie, w jakiej rozdzielczości zapisywać zdjęcia po edycji tak, aby dobrze wyglądały w galerii opartej na wordpressie na pełnym ekranie?
    Mam tzw. responsywny szablon WP, on sam sobie zmniejsza te zdjęcia do rozdzielczości tabletu, telefonu, różnych monitorów? Zmniejsza je jakoś bez straty jakości? Jak to wygląda? Samemu przygotować jakieś mniejsze i większe rozmiary? Jak to się robi, aby zdjęcie wyglądało naprawdę dobrze na różnych ekranach?

  2. #2

    Domyślnie

    Trochę od zada strony się za to zabierasz, bo jak ktoś robi w 4k, to zapiszesz zdjęcie w 3k, a niech się szablon i responsywność martwią jak to zminejszyć? Pamiętaj, że ładowanie zdjęcia o tak dużych rozmiarach tylko po to żeby je pomniejszyć do sporo mniejszej rozdzielczości swoje trwa. Zdjęcia na tło strony, to jedno - ja robię 1920x1080. Do galerii z reguły wsadzam 1280x800. Jak moim odwiedzającym to nie pasi, to trudno
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    Trochę od zada strony się za to zabierasz, bo jak ktoś robi w 4k, to zapiszesz zdjęcie w 3k, a niech się szablon i responsywność martwią jak to zminejszyć? Pamiętaj, że ładowanie zdjęcia o tak dużych rozmiarach tylko po to żeby je pomniejszyć do sporo mniejszej rozdzielczości swoje trwa. Zdjęcia na tło strony, to jedno - ja robię 1920x1080. Do galerii z reguły wsadzam 1280x800. Jak moim odwiedzającym to nie pasi, to trudno
    Na tło to tyle tak jak piszesz autor szablonu w dokumentacji polecał. Ale właśnie chodzi mi o zdjęcia w galerii. Jak dam w 1280*800 a ekran ma 2560*1600 to co wtedy dzieje się z detalami i tłem? Tam są jakieś dobre algorytmy do zmiany rozdzielczości zdjęcia?

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli jest to mądry szablon z mądrą galerią (zwykły lightbox załatwi sprawę), to zdjęcia pozostaną 1200x800 i nic się nie będzie ze zdjęciami działo
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  5. #5

    Domyślnie

    A jak poznać czy to mądry szablon? kosztował 60 dolarów, ale czy to wystarczy żeby uznać go za mądry?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    A jak poznać czy to mądry szablon? kosztował 60 dolarów, ale czy to wystarczy żeby uznać go za mądry?
    Nie ma znaczenia bo szablon nie ma wpływu na skalowanie zdjęć.
    Nie ma tez znaczenia jaką rozdzielczość zdjęć zastosujesz WordPress sam je sobie przeskaluje.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #7

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że nie przepłaciłeś

    Jeśli chodzi o sam wygląd strony, to postaw coś na niej - zrób tło, jakąś prostą galerię, a później zobacz ją w różnych rozdzielczościach na przykład -TUTAJ-

    Niektóre statystyki stron pokazują rozdzielczość ekranów odwiedzających i w moim przypadku wygląda to tak, że 48.8% odwiedzających ma ekrany o dłuższym boku od 1280 do 1366px, 8,4% 1600-1680 i jedynie 3% Full HD.
    Co ciekawe urządzenia mobilne (od 246-600px) stanowią ponad 28%, więc responsywność jest w tej chwili podstawą każdej strony.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie za rady. Zrobię jak radzicie, jak wrzucę w 1280*800 to nawet niewielkie przeskalowanie nie powinno popsuć znacząco zdjęcia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •