Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Przesiadka z Pentaxa na...

    Witam! Od 4 lat jestem w systemie pentax. Głównie k100d super ale także raz po raz k5 wraz z całą szklarnią. Postanowiłem przejść na nikona. Czy to będzie dobry wybór? Czas pokaże. Tak dla ciekawskich, zmieniam system ponieważ denerwuje mnie zacofanie nawet nowego k5, bardzo dobre szkła ale też bardzo drogie. Budżet na puszke nikona jest dość ograniczony. Szukam czegoś bardziej pro.. do 1600zł.
    Oczekuje:
    -szybkoszczelnośći na poziomie minimum 5kl/s
    -obsługa hss
    -dedykowany/wbudowany grip
    -jasny wizjer
    -filmy. tak wiem do filmów są kamery, jednak chciałbym mieć taką opcje, jakość nie musi powalać ale filmy chcę.
    -iso użyteczne tak do 800, więcej nie potrzebuje
    -na plus będzie przeważać także gabaryt aparatu, im wiekszy tym lepszy

    Myślałem nad d90 lub d300s jakiś czas też zastanawiałem się nad d2.

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że zrobisz krok w tył. K5 ma lepszą matrycę od D300/D90. Filmów też te puszki nie kręcą (kręcą, ale takie, że telefon robi lepsze). Jak się przesiadać na Nikona, to na FF moim zdaniem. W Pentaxie masz np. super puchy K-3. Ja wiem, czy Pentax jest zacofany? K-3 II ma chyba podobną opcję do Olka M-5 Mk II - przesuwa matrycę i klei z tego obraz o kosmicznej rozdzielczości. Ma też chyba focus peaking. Tego w Nikonie nie ma. Ogólnie Pentax i Olympus to firmy, które budzą u mnie największą sympatię za solidność wykonania i innowacyjność (to bardziej Olek). Nikon za to ma FF i większy wybór szkieł w lepszych cenach.
    Myślę, że w twoim przypadku nie ma za bardzo sensu zmieniać systemu. Jak potrzebujesz DX-a, to D7100/7200, ale przecież masz w Pentaxie K-3/K-3 II, które będą porównywalne/lepsze. Zmieniłbym system tylko, jeśli masz mało szkieł, a w Nikonie chcesz kupić kilka, a są tańsze niż w P albo w ogóle ich tam nie ma. Ewentualnie jeśli chciałbyś mieć pełną klatkę.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 23-11-2015 o 02:30

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem Pentaksa K-30, potem K-5IIs, potem 7D teraz D7100. Nikona testowałem z Tamronem 150-600, Tokiną 12-24/4, Canona z Tamronem 150-600, 100-400L Mk1, 85L mk2, 70-200LIS, oba Pentaksy z Sigmą 70-200 OS.

    Z mojej perspektywy wygląda to tak:
    Najlepszy AF- Nikon
    Długość serii - P i C (ale dostaniesz też w D7200)
    Dostępność szkieł- N i C
    Jakość obrazka- P i N w podobnym stopniu, może z małą przewagą P
    Filmy- nie mam pojęcia.

    Samym puchom P nie umiem wiele zarzucić, jedyne co mi się w tym systemie nie podobało to szklarnia i dlatego zmieniałem systemy. Teraz czekam aż Nikon wypuści jakąś dużą puchę APSC, a jak tego nie zrobi to chyba kupię D300 i przełożę bebechy
    D750 & D7100 | 12-24/4 | N24-120/4 | N85/1.8 | N200-500/5.6 | LP FS 400 AW

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MorderczyToster Zobacz posta
    bardzo dobre szkła ale też bardzo drogie.
    Taki to już urok szkieł jest, przesiadka na Nikona wiele nie zmieni w tej kwestii.
    Sam zamieniłem K5 na D7100 ale dlatego że ciężko było o dobry teleobiektyw do Pentaxa. A pozostałych szkieł, stałoogniskowych źle nie wspominam żeby z tego powodu tylko zmieniać system.
    Ostatnio edytowane przez LukaszJ ; 23-11-2015 o 11:34

  5. #5

    Domyślnie

    Przyznam, że mam mały mętlik w głowie. O pentaxie k3 mogę zapomnieć. Także w gre wchodzi d300s lub właśnie k5 w pierwszej wersji. Wydaje mi się, że same puszki są podobne, jedynie co, to większy wybór szkieł i innych bajerów w nikonie. Pentaxy to moje pierwsze cyfrowe lustra. Nawet antyczny k100d super daje rade.
    A może jakieś tanie stare FF? Tak do 2000-2500zł znajdę w ogóle coś?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MorderczyToster Zobacz posta
    WTak dla ciekawskich, zmieniam system ponieważ denerwuje mnie zacofanie nawet nowego k5,
    To bardzo interesujące... możesz sprecyzować?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MorderczyToster Zobacz posta
    Przyznam, że mam mały mętlik w głowie. O pentaxie k3 mogę zapomnieć. Także w gre wchodzi d300s lub właśnie k5 w pierwszej wersji. Wydaje mi się, że same puszki są podobne, jedynie co, to większy wybór szkieł i innych bajerów w nikonie. Pentaxy to moje pierwsze cyfrowe lustra. Nawet antyczny k100d super daje rade.
    A może jakieś tanie stare FF? Tak do 2000-2500zł znajdę w ogóle coś?
    Skoro masz mętlik w głowie, to przydała by się solidnie duża sakiewka !!!
    Można wiele powiedzieć o pentax'ie ale nie to że jest zacofany. Jakość obrazka jaki wychodzi z najnowszych lusterek (K-50, K-S1, K-S2, K-3 itp) niczym nie odbiega od analogicznych sprzętów u nikona. Minusem pentax'a jest to, że nie jest to system za bardzo popularny u nas w kraju, gdzie indziej jest znacznie lepiej. Trudniej dostać niektóre szkła, flash'e systemowe itp. ale to nie przekreśla systemu jako takiego. Z dnia na dzień oferta jest coraz lepsza, z resztą po rozwiązaniu umowy z firmą Apollo , dostępność pentax'a poprawiła się wyraźnie.
    Przemyśl swą decyzję jeszcze raz !!!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MorderczyToster Zobacz posta
    Przyznam, że mam mały mętlik w głowie. O pentaxie k3 mogę zapomnieć. Także w gre wchodzi d300s lub właśnie k5 w pierwszej wersji. Wydaje mi się, że same puszki są podobne, jedynie co, to większy wybór szkieł i innych bajerów w nikonie. Pentaxy to moje pierwsze cyfrowe lustra. Nawet antyczny k100d super daje rade.
    A może jakieś tanie stare FF? Tak do 2000-2500zł znajdę w ogóle coś?
    Ja będę miał d700 z około 15 000 przebiegu na sprzedaż jak coś. Tylko jeszcze nie wiem za ile
    I nie wiem czy pudła i papiery się ostały bo mnie rodzice z pokoju wyprowadzili po przeprowadzce do UK.
    Ja też się z pentaxa przesiadłem na Nikona i pamiętam że na początku żałowałem. Teraz będę brał chyba sony nowe modele,jeszcze nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez t0m3k ; 23-11-2015 o 18:53
    D800 || D810
    Samyang 14 F2.8 || Sigma 24-35 F2 || Sigma 85 1.4 A || Tamron 70-200 F2.8 G2
    https://wedd.photo/

  9. #9

    Domyślnie

    Kusi mnie Nikoś d2xs. Czy ta konstrukcja odstaje mocno od 'dzisiejszych' aparatów (d300,d90,k5) ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MorderczyToster Zobacz posta
    Kusi mnie Nikoś d2xs.
    Czym konkretnie kusi?
    Cytat Zamieszczone przez MorderczyToster Zobacz posta
    Czy ta konstrukcja odstaje mocno od 'dzisiejszych' aparatów (d300,d90,k5) ?
    D300 czy D90 to nie do końca "dzisiejsze" aparaty...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •