Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Torba naramienna typu Toploader na D610 i 16-35/24-70

    Witam,
    używam Lowepro Toploader Zoom 50 AW, zazwyczaj nie sprawia wiele problemów jednak D610 z zapiętym 16-35/24-70 praktycznie się tam nie mieście - da się zapiąć zamek, ale nie jest wygodne wkładanie i wyciąganie sprzętu.
    Szukam czegoś o 4-5cm głębszego. Jest Lowepro Toploader Pro 70 AW, ale cena jak dla mnie trochę za wysoka i sama torba za ciężka, jest Lowepro Toploader Zoom 55 AW, ale ta jest znowu za duża.

    Co polecicie z wymiarami w środku 16 x 18 x 24 cm (+/- 1.5 cm)? Wysoka jakość, dodatkowe (1 lub 2) kieszonki na baterie, pilot, karty pamięci, szmatkę, pokrowiec przeciwdeszczowy chowany w torbie (nie osobno).

    Kluczową sprawą jest też możliwość noszenia torby na takich szelkach, korzystam z tego podczas trudniejszych/dłuższych wędrówek.

    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Skąd masz takie szelki? Mam Lowepro Toploader Pro 75 AW i głównie noszę na ramieniu ale gdy idę z plecakiem to ta torba idzie na szeroki pas na biodra oraz zapinam spód torby dodatkowym paskiem wokół uda (jak kabura colta . natomiast takie szelki chyba idealne byłyby do jazdy na rowerze z tą torbą.
    Do mojego Toploadera ładuję d7100 z gripem podpinam albo sigmę 17-50 lub stare tele 70-300 G z długą na 5 cm osłoną przeciwsłoneczną, pod spodem jeszcze wchodzi ładowarka z kablem Z innej torby podpiołem nad dnem zastawkę na rzepy bo przy sigmie jest trochę za głęboko. Dodatkowo do tej torby wkładam lampe SB700 z dyfuzorem (z przodu jest kieszeń), dwa komplety akumulatorów, pilot, płytka statywu, i jeszcze parę drobnostek wejdzie (kieszeń na górze). Z boku podpiłem na paskach walcowaty pokrowiec Camrock L240 na obiektyw, dosyć wysoki, by wchodził obiektyw 70-300 bez składania osłony. Jak dla mnie idealne rozwiązanie do celów spacerowych, turystycznych bez statywu.
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gzyms Zobacz posta
    Skąd masz takie szelki? Mam Lowepro Toploader Pro 75 AW i głównie noszę na ramieniu ale gdy idę z plecakiem to ta torba idzie na szeroki pas na biodra oraz zapinam spód torby dodatkowym paskiem wokół uda (jak kabura colta . natomiast takie szelki chyba idealne byłyby do jazdy na rowerze z tą torbą.
    Dzięki za odpowiedź. Nie pamiętam dokładnie skąd mam te szelki, chyba kilka lat temu dostałem je wraz z Lowepro Toploader Pro 70 AW (kupiłem na allegro, używane). Można kupić je bez problemu na Allegro, np. http://allegro.pl/lowepro-topload-ch...403461326.html - wyglądają troszkę inaczej, ale myślę że funkcjonalnie są identyczne do moich. Bardzo wygodnie w użytkowaniu, w szczególności gdy chodzę w góry z kijami lub na rower. Te Toploadery z serii Pro są prawie dwa razy cięższe niż od serii bez Pro... ale szukając w Internecie czuje, że się skończy Lowepro i tak (Pro lub nie).
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Od lat mam największy model Toploadera i dostałem go z takimi szelkami. Kapitalna sprawa. Można wygodnie nieść na plecach duży plecak a Toploadera przed sobą. Nosić go tak na rowerze lub na nartach nie próbowałem ale na filmikach ludzie tak śmigają.
    Mając torbę przed sobą łatwo z niej wyjąć sprzęt i szybko go tam schować.
    Nie pamiętam niestety która firma robi torby podobne do Toploadera ale z możliwością zmiany długości i pojemności torby zależnie od doczepiania różnych końcówek. Jak się ma kilka różnych body i szkieł to może być bardziej uniwersalny patent.
    Chyba Camrock albo Think Tank Holster ale głowy nie dam.
    Ostatnio edytowane przez mori ; 28-12-2015 o 16:35
    Zagrypiony D7200, Sigma 150-600 Sport, S 18-35 1.8, S 10-20 3.5, N35 1.8 i wskrzeszony Jupiter, pare(set) fotek

  5. #5

    Domyślnie

    W temacie dużych top-load polecam Vanguard Up-rise 16z swobodnie mieści się D700 z podpiętym 70-300 i jeszcze ma spory zapas miejsca, rain cover zintegrowany. Możliwe że do twoich wymagań wystarczy wersja 15z.
    http://www.vanguardworld.us/photo_vi...#go-sectionTop
    Amateur with DSLR: D300s | D750 | D780 | D850 | N24-120 f/4 | N80-200 AF-D | N70-300VR | To11-16 f/2,8 | Ta 24-70G2 | SB-900
    Trochę fotek: https://www.flickr.com/photos/deepsouthphoto/albums


  6. #6

    Domyślnie

    Ja używam Vanguard Outlawz 17z , jest mniej krzykliwy niż up-rise i moim zdaniem lepiej wykonany, posiada oddzielnie pokrowiec przeciw deszczowy.
    W środku mieści się w moim przypadku D600 wraz z gripem + Sigma 35mm 1.4 z osłoną przeciwsłoneczną -i jest jeszcze miejsce.

    Myślę że wersja 16z zarówno w przypadku Uprise jak i Outlawz będzie w sam raz rozmiarowo dla Twojego zestawu
    Osobiście wolę te produkty od analogicznych z oferty Lowepro (wykonanie i funkcjonalność)



    FX

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •