Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Funkcja Auto Iso a ustawienie max czasu otwarcia migawki przy wybraniu preselekcji głębi ostrości

    Witam, czy ktoś mi podpowie... proszę...
    chciałabym zacząć używać auto iso (zawsze sama ustawiałam iso) i rozgryzam temat...

    jakim sposobem można ustawić w aparacie nbikon d7100 , aby przy wyborze auto iso i preselekcji głębi ostrości móc zdefniować maksymalny czas otwarcia migawki... blokadę, aby czas nie schodził powyżej ustawionego parametru... nie byyło dłuższy np od 1/200...?

    Mam takie spostrzeżenie... Korzystając z Auto Iso, i wybierając preselekcję np przysłony to nie panujemy nad dwoma wskaźnikami, bo iso jest automatyczne i czas jest automatyczny ... czyli czasam nie czas jest niedopuszczalny np. gdy chcemy mieć nieporuszone zdjęcie... a nam schodzi do 1/10

    Może odpowiedź jest banalna, ale proszę o podpowiedź...

    Z góry dziękuję!

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję, przeczytałam, ale o funkcji ustawienia maksymalnego czasu przy Auto iso nie ma tam niestety nic... Ciekawe czy coś takiego jest w innych aparatach... bardzo by się przydało dla większej kontroli... bo bez tego to moim zdaniem jazda bez trzymanki

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli masz na myśli tryb A, to sprawa jest bardzo prosta. Aparat ustawia minimalne ISO (to wybrane guzikiem ISO) i dobiera czas do przysłony. Jeśli czas miałby być dłuższy od granicznego, to podnosi ISO (trzymając ciągle czas graniczny). Dopiero, gdy ISO osiągnie maksymalną wartość, czas jest znowu wydłużany.

    Czas graniczny ustawia się w wprost w menu, lub jest obliczany automatycznie na podstawie ogniskowej obiektywu.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #5

    Domyślnie

    A myślałaś o użyciu auto ISO w trybie Manual? Wtedy ustawiasz dowolną przysłone i dowolny czas i ISO się samo dostosowuje.
    Może to być wygodniejsze bo zmieniając np czas przysłona się nie zmienia, zmieniajac przysłone czas też jest bez zmian

  6. #6

    Domyślnie

    To się ustawia w menu Ustawienia czułości ISO > Automatyczny dobór ISO > maksymalna czułość oraz najdłuższy czas migawki
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •