Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72
  1. #1

    Domyślnie Jaki sprzęt na ślub ?

    Witam serdecznie,

    Napewno dużo hejtu pójdzie z waszej strony odnośnie tego posta bo wiem, że nie ma na to złotej receptury mimo wszystko chciałbym się was poradzić jako doświadczonych fotografów.
    Co do korpusów to myślę nad: NIKON D610 oraz NIKON D300 jako zapas, co o tym myślicie ?
    lampa błyskowa: NIKON SPEEDLIGHT SB 900
    no i teraz temat rzeka czyli obiektywy, każdy lubi co innego. Na początek chciałbym się skupić na 3 obiektywach ze ze względów finansowych oczywiście, obiektyw który już posiadam to:
    NIKKOR 50 MM/1.4
    Co jeszcze byście polecili ?
    Zastosowanie oczywiście kościół, wesele, plener.

  2. #2

    Domyślnie

    wow, faktycznie pytanie mega....

    Nikona d300 bym wywalił, za duża będzie różnica miedzy tymi dwoma puszkami (jest to do ogarnięcia przez profile, ale trochę czasu na to będziesz musiał poświęcić), jak masz sb900 to ok, jak nie masz są inne tańsze lampy które sprawdzą się tak samo dobrze. Jak już wiesz, że chcesz kupić 3 obiektywy, to dziwi mnie pytanie.. (bo chyba wiesz dokładnie jakie, a nie dlatego aby były tylko 3 w torbie )
    Czy nikkor 50 f/1.4 to takie wybitne szkło, aby je zostawiać...
    Przy okazji, to są zwolennicy zoomów jak i obiektywów stałoogniskowych - sens doradzania to ja widzę względem konkretnych obiektywów.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  3. #3

    Domyślnie

    Jak ostatnio byłem na ślubie, to fotograf obleciał wszystko 35. I nawet fajnie wyszło.
    Tutaj jest... podpis

  4. #4

    Domyślnie

    Jako zwolennik stałek polecę Ci:
    nikkora 35mm i to nawet dx - sam na weselach używam i tutaj się sprawdza, nie ostrzy się na (zbyt) dalekie odległości i zazwyczaj nie przymykam (lub mało przymykam)
    50mm masz wiec spoko
    85 1.8g na plener
    i cos szerszego by sie przydało, ja planuje zamienic n17-35 na n20 1.8 i tym samym wszystko robić stalkami - nie lubie zoomow spokojnie mozna wszystko na jednym body i kilkoma stalkami srobic (ale poczciwego gh3 na backup mam)
    Lampe mam full manual (Y 560IV) i używam tylko lekko 'pykając' na sali.
    D610 | 20 1.8 | 35 1.8 | 50 1.8 | 85 1.8

  5. #5

    Domyślnie

    Jako już mocno doświadczony fotograf ślubny napiszę na wstępie że musisz mieć sprzęt który sprawdzi się w każdych warunkach. Zaraz dojdę do tego co się za tym kryje.
    Zacznę od obiektywów. Moim zdaniem to kwestia bardzo indywidualna. Jedni pracują tylko na stałkach inni bezpieczniej czują się używając zoom. Ważne żebyś miał pewien zakres. Począwszy od szerokiego np. 35mm do 85mm. Osobiście używam czasem nawet 14-24 f2.8 i 70-200 f2.8, ale sporadycznie.
    Na początek zaproponuję taki standard ślubny czyli Sigma 35mm 1.4, Nikkor 50mm f 1,4, i Nikkor 85 f1.8. Stosunkowo tani i dobry komplet na śluby Dalej będziesz dokupywał gdy poczujesz że coś Cię ogranicza.
    O body nie ma sensu pisać bo kupisz najlepszy na jaki Cię stać. Napiszę tylko że lepiej mieć 2 body z pełną klatką lub 2 z niepełną.
    Na ślubach równie ważne co obiektywy będą lampy.
    Na początek lampy błyskowe. Minimum 3 szt. 2 na statywach i jedna na body. Zawodowy fotograf wie że są różne sale balowe i bywają takie gdzie z jedną lampą ciężko zrobić poprawne zdjęcie. Np. ciemne, drewniane karczmy z wysokim sufitem... Praktycznie na każdej sali zdjęcia robione przy użyciu 2-3 źródeł światła wyglądają efektowniej. SB 800, SB900 spiszą się w sam raz.
    Lampy błyskowe to nie wszystko. Zdarza się często, że na sali gasną światła i AF nie daje rady. Wówczas należy włączyć swoje oświetlenie. Polecam jakąś lampę filmową z wąskim strumieniem światła. (koszt 300 zł) Przecinając światłem salę balową nie psujemy klimatu a problem rozwiązany.
    Niestety niewielu fotografów to stosuje. Pracując jako filmowiec praktycznie zawsze się zdarza że przychodzi do mnie fotograf i prosi o włączenie moich świateł. Łatwo się przed taką sytuacją zabezpieczyć. Nie zawsze jest filmowiec
    Jeśli z takim zestawem będzie doświadczenie to na pewno poradzisz sobie w każdych warunkach. Obiektywy i body są ważne, ale najważniejsze jest światło. Warunki do fotografii trzeba umieć sobie stworzyć. Nie ma złych czy dobrych sal balowych. Są lepiej lub gorzej przygotowani fotografowie. Ot cała tajemnica

  6. #6

    Domyślnie

    Co do lampy to jeszcze jej nie kupiłem, mogę kupić inny tańszy model np SB- 700 ?

  7. #7

    Domyślnie

    A może napisz nam jaki masz w tej chwili sprzęt oprócz obiektywu i jakie masz doświadczenie... Trochę ciężko doradzic nic nie wiedząc...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    ................
    Na początek lampy błyskowe. Minimum 3 szt. 2 na statywach i jedna na body. DZawodowy fotograf wie że są różne sale balowe i bywają takie gdzie z jedną lampą ciężko zrobić poprawne zdjęcie. Np. ciemne, drewniane karczmy z wysokim sufitem... Praktycznie na każdej sali zdjęcia robione przy użyciu 2-3 źródeł światła wyglądają efektowniej. SB 800, SB900 spiszą się w sam raz. ......
    Co do tych dodatkowych lamp, to powiedz jak je stosujesz. Dasz link do takich zdjęć, gdzie używałeś 3 lampy reporterskie? Może nie jestem mega doświadczonym fotografem, ale ponad 20 wesel zrobiłem i nigdy nie używałem więcej niż lampę na aparacie jako dopełnienie światła zastanego. Moje zdjęcia nie wyglądają tak jak niektórych, gdzie przód jest jasny a tył czarna dziura. Staram się tak dobrać parametry aby światło się równoważyło.
    Ostatnio edytowane przez aldii ; 17-11-2015 o 23:11
    Nikon D610, Nikon D750, 2 x Yn-685, N50/1.8, Sigma 24-35/2 ART, Sigma 70-200/2.8, Sigma 85/1.4 ART i cala reszta innych rzeczy.
    www.piekne-chwile.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Co do doświadczenie to fotografią pasjonuje się od kilku lat natomiast jeśli chodzi tematykę ślubną to robiłem tylko znajomym sesje plenerową z której byli bardzo zadowoleni (przykładowe zdjęcie z tej sesji ustawiłem w profilowym ) dużo czytam na ten temat, przeglądam masę zdjęć, trochę literatury fachowej no i czas na praktykę bo bez tego teoria nic nie da, jeśli chodzi o sprzęt to cały czas zbierałem kasę żęby zrobić poważniejsze zakupy. Do tej pory tylko NIKON D5100.

  10. #10

    Domyślnie

    Zbieraj na D610 i jasnego zooma np Tamrona 24-70 2.8, do tego posiadana przez Ciebie 50, 85 i SB910, na absolutny zapas zostaw D5100. Jak masz kasę to jeszcze 70-200 może się przydać. Na początek zabawy będzie super, a po jakimś czasie sam będziesz wiedział czego Ci potrzeba. Pozdrawiam

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •