Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Witam. Odświeże temat. Czy ktoś bardziej zorientowany może mi podpowiedzieć jak wgrać do Photoshopa profil picture control z mojego aparatu? Nic nie mogę znaleźć w sieci. Dzięki

    Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

  2. #22

    Domyślnie

    Odpowiedź masz w postach 9 i 10 tego wątku, na jego pierwszej stronie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #23

    Domyślnie

    No to lipa.

    Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

  4. #24

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie w/w profili. Zaimportowałem sobie kilka z nich ze strony https://nikonpc.com/ do D 610 i D750, jednak mimo, że w podglądzie w aparatach po wykonaniu kilku zdjęć w tych różnych profilach widać wyraźną różnicę w każdym z nich, to jednak podczas przeglądania np w Lightroom wszystkie sa praktycznie identyczne. Czy ktoś mi może podpowiedzieć o co tu chodzi? Bo w zasadzie mogę robic zdjęcia na jednym z fabrycznych fabycznych profili i chyba na to samo wyjdzie

  5. #25

    Domyślnie

    Profile PC odczytuje tylko soft Nikona.

  6. #26

    Domyślnie

    Wszelkie profile są do JPEGów. Nie mają żadnego wpływu na RAWy.
    Co prawda soft Nikona czyta ustawienia profili, ale to też tylko ustawienia wywołania, które zawsze można zmienić. No i profile w sofcie Nikona odbiegają trochę od tych w aparatach.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #27

    Domyślnie

    Czyli reasumują instalowanie tych nieszczęsnych profili mija się z celem, gdy korzysta się z innych programów, aniżeli nikonowskie, do obróbki zdjęć. Troche szkoda...

  8. #28

    Domyślnie

    Tak, dodatkowo wylaczasz ADL (bo tez psuje podglad z puszki), profil dajesz obojetny bo na wizjerze masz jedno, a w lightroomie drugie. Lightroom ma wypracowany profil adobe, ten domyslny, ale pod nikona ma cos ala 'emulacje' profili z puszki. Lepiej sie uzbroic w presety do lightrooma albo opanowac zabawe w konkretnym programie. Testowalem inne profile niz domyslny i w sumie jest dobrze 'wyciagniety', reszta to krecenie milionem suwakow albo presety

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •