Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Pobór prądu - rozwiązania mobilne dla grafiki

    Hej,

    Przymierzam się do przesiadki z Lapka na Stacjonarkę. Zacząłem czytać to i owo aby zebrać jakiś zestaw i pojawił się "kłopot".

    Przyzwyczaiłem się do tego, że lapek mi żre mało prądu w spoczynku (rzędu 25W). Oprogramowanie biega sobie na zintegrowanej karcie graficznej, a jak odpalam grę to wtedy odpala się normalna grafika i zaczyna pobierać już znacznie więcej prądu (dla mnie normalne - zastrzeżeń nie mam).

    W czym problem? Szukam stacjonarnej grafiki i one w spoczynku ciągną po 65-100W ... Czy jest jakieś rozwiązanie pozwalające na większe oszczędności energii coś jak to w laptopie?

    Laptop: Lenovo Y580
    Przykładowe pobory mocy o których czytałem : nVIDIA GeForce GTX 980

    Przy okazji, czy możecie polecić jakąś grafikę w granicach 1000-1500 pln ? Cel - > gry i edycja zdjęć w produktach Adobe
    D7100; D80; T17-50; N70-300VR; N35 1.8G

  2. #2

    Domyślnie

    Cos slabo czytales. Tyle pradu nie pobiera karta graficzna tylko cala platforma.
    .

  3. #3

    Domyślnie

    Mobo+cpu+gpu?
    D7100; D80; T17-50; N70-300VR; N35 1.8G

  4. #4

    Domyślnie

    Tyle prądu pobiera cała platforma z gniazdka, przy obciążeniu 100% (CPU + gpu)
    Polecę Ci Gtx 970 za najlepszy stosunek wydajność /pobór energii. Pod maksymalnym obciążeniem pobiera jakieś 270-300W (zależy od zegarów).
    D610 | 20 1.8 | 35 1.8 | 50 1.8 | 85 1.8

  5. #5

    Domyślnie

    Prad w amperach [A], moc czynna w watach [W], moc pozorna w woltoamperach [VA]. Z gniazdka nie pobiera sie pradu [A] a energie elektryczna [kWh].

  6. #6

    Domyślnie

    GTX970 ma kontrowersyjne rozwiązanie dostępu do pamięci co oznacza, że nie nadaje się do dużych rozdzielczości.
    d70s + N18-70 + N55-200

  7. #7

    Domyślnie

    Poborem mocy nie musisz sie przejmowac, max osiagasz grajac w gry jak bf4. Kup gtx'a 970 a bajki jak ta, ze nie madaje sie do wysokich rozdzielczosci mozesz olac. Telefony samsunga ciagna na 2K to taki geforce tez pociagnie .

    W PS czy LR nie bedziesz w stanie wykorzystac mocy 970'ki nie mowiac juz o rozgrzaniu jej bebechow do 90st C.

  8. #8

    Domyślnie

    Kup gtx'a 970 a bajki jak ta, ze nie madaje sie do wysokich rozdzielczosci mozesz olac. Telefony samsunga ciagna na 2K to taki geforce tez pociągnie
    Odpal na telefonie Samsunga Wiedźmina na 4k, to pogadamy. Jeżeli serio uważasz, żę to bajki, to poczytaj sobie wyniki różnych testów, a najlepiej przetestuj samemu jak wygląda wydajność przy wysokich rozdzielczościach i potrzebie wykorzystania całej dostępnej pamięci karty.
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #9

    Domyślnie

    Afera była, nawet niemała, ale karta jednak pozostała bardzo popularna. W tym przedziale cenowym mamy jeszcze R9 390, ale nie wiem jak współpraca tej karty w PS (w sumie to ma to znac zenie w ogóle jakieś ?) no i jest bardziej prądożerna, zestaw pobierze pewnie z 340+ czegośtam.
    D610 | 20 1.8 | 35 1.8 | 50 1.8 | 85 1.8

  10. #10

    Domyślnie

    Nie bez powodu pozostała popularna - do zastosowań poniżej rozdzielczości 2K jest moim zdaniem świetną propozycją. W miarę chłodna, niskie zużycie energii w stosunku do wydajności, etc.
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •